Tente Branda

Açılır Kapanır Teras Tente Modelleri

Açılır kapanır tente sistemleri açık havada keyifli ve konforlu zaman geçirmek için tercih edilecek en iyi çözümler arasındadır. Özellikle açılır kapanır tente teras modelleri ile teraslarınızı en iyi şekilde kullanabilir, mekanlarınıza hem estetik bir değer katabilir hem de rahat bir kullanıma sahip olabilirsiniz. Açılır kapanır tente teras modelleri, mekanınıza uygun tente modelleri olarak farklı şekillerde tasarlanabilmekte ve üretilmektedir. Açılır kapanır tente teras modelleri, pergola tente, bioklimatik tente, kış bahçesi sistemleri ve klasik tente modeller olmak üzere farklı kategorilerde yer alan tente modelleri olarak bilinmektedir. Tüm bu modelleri mekanınızın boyut ve özelliklerine göre tercih edebilir, terasınızda kullanabilirsiniz. Açılır kapanır tente sistemleri ile dış mekanda vakit geçirirken güneşin zararlı UV ışınlarından korunabilirsiniz.

Açılır kapanır tente teras modelleri ile güneşten koruyan bir gölgeli alan yaratmanıza yardımcı olur. Tente modelleri sadece güneş değil, aynı zamanda yağmur ve rüzgar gibi doğa koşullarına karşı da koruma sağlar. Bu sayede terasınızı yılın her döneminde kullanabilirsiniz. Açılır kapanır tente teras modeller, farklı tasarım seçenekleri sunar. Modern ve minimalist tarzdan geleneksel ve rustik tasarımlara kadar, tercihinize uygun bir model bulabilirsiniz. Bu tenteler, basit bir açma ve kapama mekanizması ile gelirler. Birkaç saniye içinde terasınızı gölgelendirebilir veya açık bırakabilirsiniz. Kaliteli malzemelerden yapılan açılır kapanır teras tente modelleri, uzun ömürlüdür ve uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Açılır kapanır tente teras modelleri, işletmeler için de oldukça uygun bir çözümdür.

Restoran, kafe ve otellerin teraslarında müşterilerine açık hava dinlenme alanları sunmak için oldukça sık tercih edilir. Aynı zamanda ev sahipleri de teraslarını daha işlevsel hale getirmek ve açık havada daha fazla zaman geçirmek için bu tenteleri kullanabilirler. Konutlarınızın veya işletmenizin ihtiyaçlarına yönelik en uygun açılır kapanır tente teras modelini seçmek, mekanınıza değer katar ve estetik olarak da mekanınızın değerini artırır. Açılır kapanır tente teras modelleri günümüzde en sık tercih edilen tente türleri arasında yer almaktadır. Özellikle sabit tenteler olarak bilinen mafsallı tente, körüklü tente, pencere tentesi, kasetli tente ve özel tasarım tente bu sistemler arasında en sık bilinen e tercih edilen modeldir. Açılır kapanır tente teras modelleri çift ya da tek taraflı olarak açılma ve kapanma özelliğine sahiptir. Bu özellik tentenin kullanım alanına göre değişiklik gösterir. Çok büyük veya küçük alanlarda gerektiğinde manuel veya motorlu şekilde üretilebilir ve keyifli bir yaşam alanı oluşturabilir.

Otomatik Açılır Kapanır Tente Teras Modelleri

Otomatik Açılır Kapanır Tente sistemleri otomatik olarak açılır kapanır ve oldukça fonksiyonel sistemlerdir.  Bu tente sistemi uzaktan kumanda ile çalışmaktadır ve sistem kullanıcının istediği derecede açılarak ihtiyaca yönelik kullanım sağlama imkanı sunar. Otomatik açılır kapanır tente modellerine aydınlatma sistemleri de entegre edilebilir. Bu sayede sistemin kullanım zamanı arttırılarak ekstra bir özellik sağlanır. Otomatik tente modellerinde motorları kaliteli malzemelerden imal edilir.

Raylı tente sisteminde 24 Volt led aydınlatma kullanılır (700 lümen-3000 kelvin-gün ışığı) ve ortalama m2 ’ye bir adet gelecek şekilde dizayn edilir. Tente kumaş profiline uygulanarak polikarbon led kasaları ile sisteme entegre edilir.
Sıkışma önleme özelliği, herhangi bir engelle karşılaşıldığında sistemi otomatik olarak durdurur. Bu bir güvenlik özelliğidir. Yüksek tork (120Nm) özellikleriyle raylı tente ürününde maksimum gerdirme sağlar. Diğer radyo frekans düzeyleri ile karışmayan (868 MHz), basit kanal seçimi ve kolay kullanım özelliği sağlayan kumanda sistemine sahiptir.

Açılır Kapanır Tente Sistemleri Özellikleri

Açılır kapanır tente teras modelleri manuel ve otomatik olarak üretilebilir. Sistemin özelliği mekâna ve kullanıcının tercihine göre farklı olarak değişmektedir. Açılır kapanır tente teras modelleri dayanıklı kumaş veya alüminyum profillerle ile imal edilebilir. Kullanılacak malzemelerin özellikleri mekâna ve kullanılacak tente sistemine bağlı olarak belirlenir. Kumaşlar 5 yıl garantili ithal, 3 katmanlı Block Out SERGE FERRARI ve SIOEN’dir. Kumaşlar alev yürütmeme ve güneş ışığını geçirmeme özelliğine sahiptir. PVC esaslı flexy özelliğiyle dış hava şartlarına en uygun kumaştır. Kumaş üzerinde toplanan suyun eğim ile birlikte yağmur oluğuna gelmesi ve yağmur oluğundan dikme profilleri ile inişi sağlanır. Dikme profilinin zemin kısmına alüminyum dökümden yapılan estetik bir duruşa sahip malzeme ile hem profilin yere bağlantısı hem de suyun tahliyesi sağlanmış olur. Enjeksiyon kalıpta üretilmiş, yüksek alaşımlı alüminyum dökümden yapılan bu özel aparat sayesinde iki oluğun birleşimi sağlanır. Bu aparatın kullanılmasının en önemli avantajı oluk birleşim noktalarındaki izolasyon sorunlarını birebir çözüp, estetik olarak daha şık bir bitiş sağlamaktır. Tasarım olarak ayrıca sistemin yekpare görünmesi açısından tamamlayıcı niteliktedir.

Bize Ulaşın
Tenteks'e hoş geldiniz,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?