Tente Branda

Tente Sistemi

İçindekiler

_DFS8693

Ürünü tanıyın!

Tente sistemleri, sıklıkla kullanıldığı açık alanlarda çoğunlukla kurtarıcı görevini üstlenen işlevsel çözümlerdir. Yağmur, kar, rüzgar ve güneş ışığı gibi zaman zaman zorlayıcı olabilen hava koşullarının yol açtığı olumsuz etkileri önleyen tente sistemleri güneşlik olarak adlandırılan sistemlerle benzer bir şekilde tasarlanmıştır. Buna bağlı olarak her iki sistemin kullanım şekli de benzerlik göstermektedir.

Tente sistemleri kolaylıkla kurulmaları ve dayanıklı yapıları nedeniyle pek çok mekanın açık alanında sıklıkla kullanılır. Sağladıkları konforun yanı sıra kullanıldıkları mekanların daha şık bir görünüme sahip olmasına yardımcı olurlar. Tente sistemleri her tür yaşam alanının estetiğine uygun bir şekilde tasarlanabilir. Pratik kullanım imkanı sayesinde dış mekanlardaki yaşam alanlarını yağmurdan, kardan, rüzgardan ve güneşten korumak için etkili çözümler sunar. Bu sayede her tür dış alanın konforlu ve korunaklı yaşam alanları haline getirilmesi mümkündür.

 

İLETİŞİME GEÇİN​!

Whatsapp ya da Telegram üzerinden kolaylıkla bize ulaşabilirsiniz!

_DFS8690

Tente Sistemi Nedir?

Tente sistemleri, çeşitli dış etkenlerden ve hava şartlarından korunma amacıyla kullanılan, güneşlik formundaki ürünler olarak tanımlanabilir. Tente sistemleri ilk kullanılmaya başladıkları zamanlarda yakıcı güneş ışınlarından koruma sağlamak için bez, branda ve çadır gibi malzemeler kullanılarak üretilirdi. Günümüzde çok daha fonksiyonel kullanım seçenekleri sunmayı başaran tente sistemleri farklı malzemelerle üretilmektedir. Tente sistemleri restoran, kafe, otel, çeşitli işletme ve etkinlik alanları gibi birçok açık ve kapalı alanda konforlu yaşam alanları oluşturma amacıyla kullanılmaktadır.

Tente sistemleri yağmur, kar, rüzgar ve güneş gibi çeşitli hava koşullarının olumsuz etkilerine karşı koruma sağlamak için bez, kumaş gibi formlarda üretilmektedirler. Günümüzde erişilen modern teknolojilerden faydalanılarak farklı tasarımlara ve özelliklere sahip tente sistemlerinin üretilmesi mümkün olmaktadır. Bunlar arasında ev tipi tentelerin yanı sıra endüstriyel tip olarak tanımlanan tente ve gölgelendirme seçenekleri de bulunur. 

Tente sistemlerinden mağaza, butik ve çeşitli işletmelerin vitrin sistemlerine ek olarak kafe ve restoran gibi mekanların özellikle açık alanlarında faydalanılır. Tente sistemleri yapı ruhsatına gerek olmaksızın kullanılabildiği için otellerde, yüzme havuzlarında ve spor tesislerinde de kullanılabilir.

Tente Sistemi Ne İşe Yarar?

Tente sistemleri, dış mekanlardaki yaşam alanlarını yağmur, kar, rüzgar ve güneş ışınları gibi çeşitli etkenlerden koruma ve çevresel değişkenleri mekanda vakit geçiren kişilerin konforunu sağlama konusunda önemli avantajlar sağlar. Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen tente sistemleri uzun ve güvenli kullanım için idealdir. Cafelerde, restoranlarda, sosyal tesislerde, deniz kenarlarında ve birçok farklı mekanda tente sistemleri kullanılır.

Tente sistemleri, teknolojideki gelişmeler sonucu önemli ölçüde gelişmiş ve değişmiştir. Rulo, katlamalı ve açılıp kapanan tente sistemlerinin kullanılmaya başlaması sonucu farklı mekanlarda optimum fayda sağlayacak, farklı ölçülere ve özelliklere sahip çözümlere erişme imkanı elde edilmiştir.

Tente sistemleri yaz ya da kış ayları olması fark etmeden her mevsim konforlu kullanım imkanı sunar. Aynı zamanda mekanların konseptini şık bir şekilde tamamlamak mümkün olur. Tente sistemlerinin evlerin bahçelerinde ve iş yerlerinin dış mekanlarında kullanılması hem konforlu yeni yaşam alanları oluşturmayı hem de buralardaki eşyaların korunmasını sağlar.

Tente sistemleri farklı desen ve kumaş çeşitliliği ile üretilebildiği içln kullanıldığı mekanın dekorasyonuna uygun seçim yapma imkanı vardır. Tente sistemlerinin hareketli bir şekilde çalışmasını sağlayan ray sisteminin bulunduğu modeller, farklı hava koşullarına uygun olarak kolayca açılıp kapatılabilir. Raylı tente sistemleri güzel havalarda açılıp, zorlu hava şartlarında kapatılmak yoluyla dış mekanlardaki alanların konforlu bir hale getirilmesini sağlar. 

 

jpeg_10

Tente sistemlerinin seçimi sırasında motorlu sistemlerin tercih edilmesi, uzaktan kumandanın tek bir tuşuna basarak açıp kapama imkanı sağlar. Böylece dış mekan yaşam alanları mevsim koşullarına uyumlu hale getirilerek, güvenli ve konforlu ortamlar haline getirilebilir. Tente sistemlerinin sahip olduğu diğer bir özellik, renk ve tasarım seçeneklerinin geniş olmasıdır. Bu sayede kullanım alanının dekorasyon özelikleri ile uyum sağlayacak seçimler yapma imkanı elde edilebilir. Siz de evlerinizde ve iş yerlerinizde, dış mekanları konforlu yaşam alanları haline getirecek tente sistemlerine ihtiyaç duyuyorsanız Tente Branda ile iletişime geçebilirsiniz.

Tente Kullanım Alanları Nelerdir?

Yalnızca işlevsel özellikleri ve sağladıkları faydalar değil geniş bir çeşitlilik sunmaları ve kullanıldıkları ortama şık bir görünüm kazandırmaları da tente sistemleri kullanımını artıran faktörler arasında sayılabilir. Pek çok farklı tente modeli bulunmakta olup her birinin kullanıldığı sayısız alan vardır. Bu nedenle başta mafsallı ve pergolalı tente olmak üzere tente modelleri arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, kullanım alanının özellikleri ve ihtiyaçlarıdır.

Tente sistemlerinin otomatik, motorlu ve çift taraflı gibi farklı türleri vardır. Kumaş, özellik ve diğer detayların sağladığı çeşitlilik sayesinde tente sistemleri farklı iklimlerde ve ortamlarda konfor ve şıklık sağlayan çözümler olarak öne çıkar.

Halka açık alanlarda kullanılacak tente sistemleri belirlenirken, ilk adım tentelerin neden kullanılacağını belirlemektir. İşletmelerde genellikle döner kolu ile kullanım kolaylığı sağlayan mafsallı tente modelleri tercih edilir. Çevirme kolu sayesinde konforlu kullanım imkanı sunan mafsallı tente modelleri kullanılacağı alana uygun olarak tasarlanabildiğinden evler dahil olmak üzere çok çeşitli alanlarda kullanılmaları mümkündür.

Sabit tente modellerinin kullanım alanları arasında ilk sırada dükkan, teras ve balkon gibi alanlar gelir. Kullanımı sıklıkla tercih edilen pergola sistemlerinin motorlu türleri de bulunur. Daha pratik kullanım imkanları sunduğu için daha çok tercih edilen modellere kumandalı paneller veya uzaktan kontrol sağlayan kumandalar dahildir. 

Şık ve kullanışlı olmaları ile öne çıkan körüklü modelleri dekoratif açıdan sağladıkları avantajlar ile beğeni toplar. Balkonlarda ve pek çok farklı alanda dekoratif görünümü şık dokunuşlarla tamamlamak için karpuz tente olarak da adlandırılan modellerin kullanımı tercih edilebilir. 

Kullanım konforunu güvenlikle birleştiren otomatik tente sistemlerinin düz ve yan bölmeli çatı dostu modelleri bulunur. Cam dikey bir düzenlemede kullanıma uygundur, sabit açma kapama mekanizmasından faydalanılarak güvenli, konforlu ve şık bir ortama erişilebilir.

Pergolalar ve diğer tente sistemleri gibi konforlu ve güvenli alanlar yaratmaya yardımcı olan bioklimatik tente sistemleri, sahip oldukları gelişmiş özellikler dolayısıyla biyometrik tente sistemleri olarak da bilinir. Klimalı tente sistemlerinin kullanıldığı alanlarda pencereleri açıp ortamı havalandırma imkanı vardır. Açıp kapama kolaylığı dolayısıyla en çok tercih edilen modeller arasında ilk sırada gelir.

Tente Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Tente sistemleri çoğunlukla açık alanlarda kullanılmakta olan ve her mevsim özelinde değişebilen olumsuz etkilerden korunmayı sağlayan sistemler olarak öne çıkar. Tente sistemleri sahip oldukları işlevsel özellikler sayesinde birçok farklı avantaj sunar. Son yıllarda kullanım sıklığı artan tente sistemleri pratik kullanımı ve şık tasarımıyla dikkat çeker. 

Açık alanlarda hizmet veren işletmelerde tente sistemleri kullanımı oldukça fazladır. Kafe, restoran ve benzer alanlarda hizmet veren işletmeler, müşterilerinin dış mekanlarında çok daha keyifli ve kaliteli bir şekilde zaman geçirmesi için dekore edilen bölmeleriyle dört mevsim kesintisiz hizmet verirler. 

Müşterilerin gittikleri mekanların açık alanlarında keyifli ve kaliteli bir şekilde zaman geçirmesi amacıyla kullanılan tente sistemleri ani şekilde değişen hava koşullarına karşı da etkili bir önlem olarak öne çıkar. Diğer bir deyişle tente sistemleri yaz aylarında güneş ışınlarının zararlı etkilerine ve kış aylarında yağmura, kara, rüzgara karşı ihtiyaç duyulan korumayı sağlar.

Tente sistemlerinin kullanılmakta olduğu kafe ve restoran gibi işletmelerin açık alanları bu sayede yaz kış müşteri ağırlamak için uygun olur. Yılın dört mevsimi müşterilerine açık havada, konforlu ve güvenli bir şekilde zaman geçirme imkanı sunan işletmeler için bu durum aynı zamanda işletme gelirini artıran bir unsur haline gelebilir.

Tente sistemlerinin tercih edilmesini sağlayan en önemli nedenlerden biri, mevsimsel hava koşullarının açık alanlarda yaşam konforunu azaltabilen etkilerinden korunmak olduğu için geniş çeşitlilikteki tente sistemleri yalnızca kafe ve restoran gibi işletmelerde değil çok çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.

Evlerdeki veranda, teras gibi açık alanların konforlu yaşam alanları haline gelmesi için tente sistemlerinde faydalanılması son yıllarda sıklıkla görülmektedir. Kış aylarında rüzgar, yağmur, kar ya da soğuktan uzak bir balkon keyfi yaşamayı sağlayan mekanizmalar olarak dikkat çeken tente sistemlerinin kullanıldığı mekanlarda yazın yakıcı güneşinden etkilenmeden oturmak da mümkündür. 

Bahçeler tente sistemlerinin en çok kullanıldığı alanların başında gelir. Tente sistemlerinin kullanılmasıyla bahçelerde kullanılan mobilyalar ve dekoratif unsurların olumsuz hava şartlarından korunması mümkün olur, renklerin solması ve eşyaların bozulması önlenebilir. Tente sistemleri bahçelerdeki oturma alanları gibi havuzlarda da koruma sağlayan sistemlerdir.

Birbirinden farklı malzemeler kullanılarak kullanım alanının özelliklerine uygun şekilde, farklı renk ve tasarımlarla üretilen tente sistemleri bir yandan işlevsel özellikleriyle dikkat çekerken bir yandan da uzun kullanım ömrüne sahip olmaları nedeniyle avantajlıdırlar.

Bu avantajlardan faydalanabilmek için tente sistemleri seçimi sırasında, kullanım bölgesinde hangi hava şartlarının yoğunlukta olduğundan bağımsız olarak tüm iklimlere ve hava şartlarına üst düzey dayanıklılık sergileyebilecek modellere öncelik verilmelidir. Tente sistemleri; üretiminde kullanılan malzemelerin yıpranmasına ve deformasyonuna neden olabilecek yoğun kar, yağmur, rüzgar ya da yüksek sıcaklık gibi faktörlerden etkilenmemelidir. 

Tente sistemleri kaliteli malzemelerden üretilmezse uzun kullanım ömrüne sahip olamaz. Buna bağlı olarak sürekli tente değiştirilmesi gerekliliği doğmakta olup bu aynı zamanda işletme maliyetlerinin yükseleceği anlamına gelir. Kullanılacak tente sistemlerinin manuel ya da otomatik mekanizmalı olması konusundaki karar da titiz değerlendirmelerden sonra verilmelidir.

Müşteri Yorumları

İletişime Geçin!

Bize Ulaşın
Tenteks'e hoş geldiniz,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?