Tente Branda

ZİP PERDE

İçindekiler

zip render

Ürünü tanıyın!

 

 Son zamanlarda kullanımı sıklıkla tercih edilen zip perde modelleri pratik kullanım imkanı ile ön plandadır. Estetik bir görünüme sahip olan zip perdelerin pek çok farklı özelliği bulunmakla birlikte ilk sırada enerji tasarrufu sağlamaları gelir. 

 Çoğunlukla ticari işletmelerde kullanımı tercih edilen zip perde aynı zamanda fermuarlı perde olarak da adlandırılmaktadır. Özel olarak üretilen stor perde kumaşıyla donatılan zip perdelerin temel kullanım amacı, hava koşullarının olumsuz etkilerini önlemektir. 

İLETİŞİME GEÇİN​!

Whatsapp ya da Telegram üzerinden kolaylıkla bize ulaşabilirsiniz!

Ürün Özellikleri

  Dayanıklılık ve direnç konusunda ihtiyaçları karşılamaya yönelik tasarımları sayesinde evlerde de kullanılmaya başlanan ve son derece kaliteli kumaşlardan üretilen zip perde modelleri otomatik sistemlerle çalışır.

Zip perde sistemleri son derece modern oluşumlarla desteklenirler. Olağanüstü boyut imkanı sunan zip perdeler klasik perdelerin ihtiyaçları karşılamadığı durumlarda kullanılır. Aynı zamanda rengi ve dokusuyla dikkat çeken zip perde sistemleri kullanıldıkları alanlara estetik bir görünüm kazandırır.

 Her mevsim kullanıma uygun zip perde sistemleri güneş ışınlarını gölgeleme özelliğine sahiptir. Dayanıklılık prensibine uygun olarak üretilen zip perde sistemleri aynı zamanda yağmur geçirmezdir. Böylece yağmurlu havalarda da konfordan taviz verilmez. Delikli bir yapıya sahip oldukları için rüzgara karşı etkilidirler. İçeriden ve dışarıdan izlenebilen tarzda uygulanabilen zip perdeler ısıyı içeride tutma konusunda avantajlıdırlar. 

Her Koşulda Kullanılabilir

 

 Pek çok farklı teknik detayın bir arada yer aldığı zip perde sistemleri haşere ve sineklere karşı tam koruma sağlar. Temel kullanım amacı, kullanım alanını gölgelendirmek olan zip perde sistemleri aynı zamanda mekanlara şık bir görünüm kazandırır.

Zip Perde Nedir?

 Teknoloji ve tasarım alanındaki gelişmeler sonucu alışılagelmiş tenteler yerine daha şık, daha kullanışlı ve daha dikkat çekici bir görselliğe sahip zip perdeler sıklıkla tercih edilmekte, dış mekanların stor perdesi olarak zip perde modelleri giderek artan bir ilgi görmektedir. Son derece dayanıklı ve esnek olan zip perdelerin üretiminde kullanılan detaylar en son teknolojiler ile desteklenir. En kaliteli perde türleri arasında yer alan zip perdeler pek çok alanda kullanılır. Özel stor perdeler olarak da anılan zip perdeler aynı zamanda kullanıldıkları alanların estetik görünümünü tamamlar. Her mevsime uygun yapıları sayesinde istek ve ihtiyaçların yılın dört mevsimi karşılanmasını böylece kullanım alanlarında konforun artmasını sağlar. Geniş kumaş çeşitliliği sayesinde kullanıcılar ortam ısısını ve ışığını ayarlayabilirler.

Zip Perde Kullanım Alanları Nelerdir?

 Zip perde sistemleri pek çok farklı amaca yönelik olarak kullanılabilir. Dayanıklı kumaştan üretildikleri için dış mekanlarda kullanılmaları mümkündür. Kafe, restoran, otel, mağaza, ev ve ofislerde zip perde sistemleri kullanılabilir. Evlerde cam balkonlarda kullanılabilen zip perde sistemleri aynı zamanda sineklik görevini de üstlenir. Yağışa, rüzgara maruz kalsa dahi deforme olmaması balkonlarda kullanım sırasında önemli bir avantaj haline gelir. Zip perde sistemleri iş yerlerinde kullanım konusunda da avantaj sağlar. Zip perde sistemlerinin en önemli özelliklerinden biri dışarıdan bakıldığında içerinin görülmesini engelleyen yapısıdır. İçeriden bakan kişi dışarıyı rahatça görmesine karşın dışarıdan böyle bir durum söz konusu değildir. Bu sayede içeride oturan kişiler rahatsız olmaz. Optimum fayda sağlanması için zip perde kumaşı deforme olmayacak yapıda olmalı, rüzgara ve yağışa karşı yüksek dayanıklılığı bulunmalıdır. Yapısı kullanıldığı ortamda ısı kaybı olmasını önleyecek kadar gözeneksiz olmalıdır. Böylece dışarıdan içeriye toz ya da rüzgar geçmesi mümkün değildir. Ayrıca zip perdenin kumaşı yırtılmayacak ve aşınmayacak kadar sağlam bir yapıya sahip olmalıdır. Düz yüzeyli olması gereken kumaş ince görünümlü olabileceği gibi temizlenmesinin kolay olmasına özen gösterilmelidir. Kullanıldığı alanlarda toza ve kire maruz kalacak olması nedeniyle kolay temizlenebilirlik sahip olunması gereken önemli bir özelliktir. Ayrıca kumaş şeffaf ve mikro boyutlu gözeneklere sahip ve fermuarlı kullanıma uygundur. Aynı zamanda motorlu olan perdenin kumaşının sisteme uygunluğu göz ardı edilmemesi gereken bir detaydır. Ferrari kumaş olarak bilinen üstün teknolojinin ürünü kumaşlar kullanılarak üretilen zip perde sistemleri mekanların özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre farklılık gösteren tasarımlarıyla boyut sıkıntısını ortadan kaldırır. İstenilen büyüklükte imalatın yapılmasıyla camlarda açıklık kalması riski önlenir. Klasik perde ölçülerinin ve sahip olduğu işlevlerin yetersiz kaldığı durumlarda zip perde kurtarıcı ve etkili bir çözüm olarak devreye girer. Ortam ısısını muhafaza etme konusunda başarılı performansı ile ön plana çıkan zip perde sistemleri bu özellikleri sayesinde tasarruf sağlar. Her mevsimde ve her mekanda kullanım için uygun özelliklere sahip olan zip perde sistemleri ayrıca güneş ışınlarını sınırlandırma konusunda da optimum fayda sunar. Yıpranma, delinme, aşınma gibi dış etkenlere bağlı olarak zaman içerisinde ortaya çıkması olası hasarlara karşı dayanıklı malzemelerden üretilen zip perde sistemleri kullanım ve bakım kolaylığı açısından sergiledikleri yüksek performansla kullanıcı memnuniyetini maksimize ederler.

Zip Perde Modelleri Nelerdir?

 Klasik stor perdelerin aksine şık ve modern bir görünüm sunan zip perde sistemleri kullanıldıkları mekana ferahlık kazandırır. Özel mekanizmaları sayesinde kumandalı olarak kontrol edilebilirler. Bu özellik sayesinde kumandası kullanılarak istenildiği zaman istenildiği gibi hareket ettirilebilir. İhtiyaçlara uygun olarak tasarlanan zip perde modelleri ayrı bir bölüm elde etmek isteyen işletmeler için de son derece işlevsel bir çözüm olarak ön plana çıkmaktadır. Zip perdelerin motorlu zip perde ve uzaktan kumandalı zip perde gibi farklı modelleri vardır. Pek çok farklı avantaja sahip olması nedeniyle zip perde sistemleri geniş kullanım alanına sahiptir. Modern estetik görünüm sunarak kullanıldıkları mekanlara artı değer katarlar. Motorlu ve uzaktan kumandalı teknolojileri kolay kullanım imkanı sunar. Dış mekanlarda hava şartlarından etkilenmeyecek şekilde koruyucu özellikleri ile ön plana çıkarlar. Sessiz çalışan motoru rahatsızlık yaratmaz. Su geçirmezliğiyle mekanlara farklı bir hava katan zip perdeler dört mevsim kullanılabilir. Üstün teknolojik özellikleri ile kolay kontrol edilebilirlik sunmaları önemli bir avantajdır.

Zip Perde Avantajları Nelerdir?

 Zip perde sistemleri yırtılma ve aşınmalara karşı dirençlidirler. Kolay bakım imkanı sağlayan düz bir yüzeyleri vardır. Kurulum ve bakım sürecinde herhangi bir sorun yaşanmadığı gibi kumaşın şeklinden dolayı uzun vadeli kullanım şansına sahip olunabilir. Estetik görünümleriyle beğeni toplayan zip perde sistemleri ısı tasarruflu perde modelleri arasında yer alır. Ağır mevsim şartlarından etkilenmek istemeyen işletmelerde rüzgar ve soğuk gibi dış faktörlerin önlenmesi amacıyla işletmelerde kullanılarak mekanın hava sirkülasyonu sağlanabilir. Ortamdaki havanın temiz kalmasını sağlayan zip perde sistemleri aynı zamanda sarkma ve kırışma gibi sorunlar yaşanmasını da önler. Tasarım bakımından şık bir görünüme sahip olan ürünler sineklik ve panjur gibi araçlarla birlikte kullanılmakta olup güneş kontrolünü sağlarken haşerelerin içeriye girmesini de önler.

Zip Perde Teknik Özellikleri Nelerdir?

 Zip perde mekanizmasında motorlu fermuar sistemi bulunur. Bu sistem soğuğa ve rüzgara karşı koruma sağlar. Zip perde modellerinde kullanılan özel mikro delikli kumaş içerideki hava sirkülasyonunu sağlamaya devam eder. Yan germe sistemi kullanıldığı için zip perde kumaşları sarkmaz ve kırışmaz. Zip perde modelleri tam kapalı pozisyonda iken %100 sineklik özelliği sayesinde dış ortamlardaki haşerelerden korunmayı sağlayan etkili, konforlu ve pratik bir çözüm sunar. İç ortamın ısınmasını yaklaşık %30 ila %40 oranında engelleyen zip perde rüzgar ve yağmur gibi çeşitli hava koşullarına karşı etkili bir koruma sağlar. Bunun sonucunda mekanlarda her mevsim konfor sağlamayı başarır. Zip perdelerde özel Ferrari teknolojisi kullanılır. Dünya çapında patentli Précontrait Serge Ferrari teknolojisi bileşik maddeyi üretimin tamamı süresince gergin tutma esasında ilerler. Olağan üstü boyut sabitliği, kurulum ve kullanım sırasında şekil bozulmasını önler. Sürekli mekanik dirence sahip olduğundan yırtılma direnci yüksek olup uzamaz, düşük kalınlıktadır. Yüksek seviyede düzlük özelliği sayesinde bakımı kolay, düzgün bir yüzeyi vardır. Az yer kapladığı gibi kolayca rulo yapılır. Solar koruma sağlayan Sunworker kumaşları ısıyı ve ışığı düzenler. Sürdürülebilir gelişimin sağlanması amacıyla enerji tasarrufunu optimize etme özelliği vardır. Sunworker gerçek bir klima işlevi görür ve Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği’nde öne sürülen hedeflere ulaşmak için etkili bir çözüm sunar. Sunduğu enerji verimliliği sayesinde Sunworker hem hizmet hem konut sektörleri için son derece uygun kumaşlardan biri haline gelir. Benzersiz dayanıklılık sağlayan yenilikçi bir dokuma tekniği kullanılmıştır. Bu kapsamda tekstil katmanı yüksek dayanımlı polyester ipliklerin kullanıldığı bir dokuma ile oluşturulur. Bağlayıcı iplikler tekstil katmanını yerine sabitler, aynı zamanda ipliklerin birbirinden bağımsız bir şekilde hareket etmesine imkan verir. Böylece yırtılma durumunda mekanik enerji dağıtılır ve emilir. UV ışınlarına ve sert hava koşullarına karşı renkleri koruyan özel bir kaplama kullanılır. Sunworker ürünlerinin bir tarafında solar ısı kazanımını azaltarak termal performansı %30 oranında iyileştirmeye yardımcı olan alüminyum kaplama yer alır. Metalik görünüm modern mimarideki yeni trendlere en iyi şekilde uyum sağlar. Sunworker kumaşlar tüm kullanım türleri için mükemmel olup -30 derece ila 70 derece arasında olmak üzere geniş bir sıcaklık aralığında kullanılmaya uygundur. İyi derecede parlama azalımı ve ısıl konforlu, içeriden dışarıyı gösteren ancak dışarıdan içeriyi göstermeyen, bakım gerektirmeyen, güvenlikli ve sağlam yapısı vardır. Tüm dünyada mimari amaç için tasarlanan zip sistem profiller genellikle 6XXX alaşımlarından ekstrüzyon yöntemi ile üretilmekte olup görünümlerinin bozulmadan yıllarca korunması için eloksal yani anodik oksidasyon ile renkli ya da renksiz olarak kaplanmaktadırlar. 6063 ya da (AIMg0, 7Si) - T5 - F22 alaşımları; bu alaşımlar arasında en yaygın olarak kullanılan ve birbirlerine çok yakın kimyasal bileşimle fiziksel özelliklere sahiptirler. Zip sistem plastikleri yüksek mekanik dayanıma sahip, düşük sürtünme katsayısına sahip kaygan malzemelerdir. Diğer plastik gruplarına göre daha yüksek sıcaklıklara dayanırlar. Rijit ve sert olduğu için mukavemet gerektiren uygulamalarda kullanılmaktadır. Uygun işleme tekniği kullanıldığında pürüzsüz yüzey kalitesine erişilmesi mümkündür. Altus 50 RTS standart çok amaçlı motor, entegre telsiz kontrollü motordur. Ayrıca pek çok daha küçük ürünü motorla çalıştıracak klasik çok amaçlı ünite (tenteler, panjurlar, dikey jaluziler gibi) bulunur. Yukarı, aşağı ve durdurma işlevleri ve “Favori” konum ile önceden programlayabilmek mümkündür. Uzaktan kumanda ile kullanımı kolaydır. Merkezileştirme işlevi ile bir uzaktan kumandadan birden çok panjur hareketi gerçekleştirilebilir. Tek bir uzaktan kumanda ile panjur yönetilebilir. Yükseltilebilir sistem, 12 kanal ve 3 sensörden oluşan bellek kapasitesi ile bir ara konuma olanak sağlayan “Favori” konum gibi özellikleri vardır. Ultrasonik kaynaklı fermuarlar ileri düzeyde kaynak teknikleriyle birleştirilmiş olup perdeyle özdeşleşirler. Yüksek kopma, yırtılma gibi çeşitli deformasyonlara karşı yüksek mukavemet gösterme özellikleriyle ön plana çıkarlar.

Müşteri Yorumları

İletişime Geçin!

Bize Ulaşın
Tenteks'e hoş geldiniz,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?