Tente Branda

CAM TAVAN SİSTEMLERİ

İçindekiler

cam tavan render

Ürünü tanıyın!

 

 Cam tavanlar ve cam tavan sistemleri son yıllarda evlerde ve iş yerlerinde kullanım sıklığı artan, işlevselliğinin yanı sıra modern ve şık görünüm kazandıran görünümleriyle de beğeni toplayan popüler çözümlerdir. Cam tavan sistemlerinin giderek artan popülerliğinin altında yatan en önemli nedenlerin başında, gün ışığından optimum şekilde yararlanma imkanı sunması gelir. 

 Çünkü insan vücudunun ihtiyaç duyduğu en önemli unsurlardan biri güneştir. Güneş aynı zamanda insan vücudunun kendini organize etme sürecinde rol oynayan faktörler arasında ilk sırada yer alır.

 

İLETİŞİME GEÇİN​!

Whatsapp ya da Telegram üzerinden kolaylıkla bize ulaşabilirsiniz!

o2 cafe ataşehir

Ürün Özellikleri

cam tavan sistemleri ile her mevsim rahat edin

 Cam tavan sistemleri estetik açıdan son derece tatmin edici sonuçlar alınmasını sağlayan tasarımları nedeniyle her geçen gün daha fazla sayıda mekanda kullanılmaya başlanmıştır. Gökyüzünü özgürce seyretme imkanı veren cam tavan sistemleri gün ışığını mekanın içine taşıyan yapısıyla şık ve işlevseldirler. Genellikle açılır kapanır olarak tasarlanan cam tavan sistemleri bahçelerin ve terasların konforunu üst noktaya taşır. 

 Normal çatılarla kapanan bahçeler ve teraslar gün ışığından yeterince faydalanamadığı gibi eşsiz gökyüzü manzarasının görülmesi de söz konusu olamaz. 

 Cam tavan sistemlerinin kullanıldığı evler ve iş yerleri çok daha fazla ışık alır. Bunun doğal sonucu ise cam tavan sistemlerinin kullanıldığı yaşam alanlarında bireylerin kendilerini çok daha canlı ve enerjik hissetmesidir. Ayrıca bilindiği üzere güneş ışığının bireylerin ruh hali üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Güneş ışığından mümkün olduğunca fazla faydalanan bireyler kendilerini daha iyi hissettiği gibi özellikle çalışma ortamında bu durumun odaklanmayı ve performansı artırıcı etkisi olduğu bilinen bir gerçektir. Kullanıldıkları her ortamda, her tür yapıya benzersiz bir dekoratif görünüm kazandırma özelliğine sahip olan cam tavanlar bu avantaj nedeniyle de sıklıkla tercih edilir.

SÜRGÜLÜ_Watercolor Style

Her Koşulda Kullanılabilir

 

 Cam tavan sistemleri her iki konuda da avantaj sağlayan tasarımıyla gün ışığının ve manzaranın tadını özgürce çıkarma imkanı sunar. Açılır kapanabilir tasarıma sahip cam tavan sistemleri bahçelerde ve teraslarda konforlu, güvenli ve işlevsel çözümler olarak sıklıkla tercih edilirler.

Cam Tavan Sistemi Nedir?

 Cam tavan sistemleri uzun zamandır farklı alanlarda karşımıza çıkıyor olsa da bir süre öncesine kadar tek tip cam tavan sistemleri vardı. Teknolojideki gelişmeler ve değişen ihtiyaçlar sonucunda cam tavan modelleri farklı ihtiyaçları karşılayacak ve farklı beğenilere hitap edecek çeşitliliğe ulaşmıştır. Modern, şık ve yaratıcı tasarımlarıyla dikkat çeken cam tavan sistemleri bu sayede çok daha fazla alanda kullanılmaya başlamıştır. Cam tavanlar dayanıklı yapıları ve şık görünümleriyle yaşam alanlarına şıklık kazandırdıkları gibi farklı hava koşullarına karşı sağladıkları üstün koruma ie de avantajlı çözümler olarak kabul edilirler. Çatının camla kapatılması sağlıklı bir yöntem olduğu gibi kullanım alanının özelliklerine ve ihtiyaçlara bağlı olarak sabit ya da hareketli cam tavan sistemlerinin uygulanması tercih edilebilir. Cam tavan sistemlerinin kullanıldığı alanlarda güneş ışığından doğrudan faydalanmak mümkündür. Tabii cam tavanlar sayesinde harika bir manzaranın keyfini çıkarma şansı yakalanabileceğini de unutmamak gerekir. Dört mevsim boyunca gün ışığından faydalanmak ve gökyüzünün güzelliğine gece - gündüz konforlu bir şekilde tanıklık etmek için otel, kafe, villa, restoran, konut, teras, yaz bahçesi, kış bahçesi, alışveriş merkezi ve havuz gibi pek çok farklı alanda en konforlu çözüm olarak cam tavan sistemleri tercih edilir. Cam tavan sistemleri sayesinde kış aylarında kar, yağmur ve soğuk havayı dışarıda bırakma, yaz aylarında ise güneşin tadını sınırsızca çıkarma imkanı elde edilebilir.

Cam Tavan Modelleri Nelerdir?

 Cam tavan sistemleri gerek evlerde gerek iş yerlerinde benzersiz, modern ve konforlu bir şıklık elde etmek için en çok tercih edilen çözümlerin başında gelir. Cam tavan sistemlerinin kendi içlerinde farklı türleri bulunur. Bunlardan ilki açılır cam tavan sistemleridir. Otomatik olarak işleyen sistemler olan açılır cam tavan sistemleri gerek bireysel kullanım gerek işletmeler için uygundur. Kumanda yardımıyla yönetilebilen açılır cam tavan sistemleri birbiri üzerinde kayarak hareket eder. Bununla birlikte açılır cam tavan sistemleri sabit bir noktada toplanabilme özelliğine sahiptir. Sabit cam tavan sistemleri hem iç cephelerde hem dış cephelerde konforlu bir kullanım imkanı sunar. Son derece dayanıklı olan sabit cam sistemleri söz konusu olduğunda uzmanlık ve deneyim ön plana çıkar. Çünkü alt taşıyıcı sistem statiği doğru bir şekilde hesaplanmadan uygulama yapıldığında çok ciddi problemlerle karşı karşıya kalınması riski vardır. Günümüzde büyük ilgi gören modern sabit cam tavan uygulamalarında standart camlar yerine yüksek dayanıklılık ve yalıtım özellikleriyle beğeni toplayan camlar kullanılır. Yeni nesil uygulamaların sağladığı avantajlar sayesinde cam tavan sistemleri çok şiddetli darbelerle karşı karşıya kalmadıkları sürece zarar görmezler. Modern ve zarif mimari çizgileriyle dikkat çeken sabit cam tavan sistemleri ile cafelerde, restoranlarda, teraslarda ve kış bahçelerinde son derece şık görünümlere sahip olmak mümkündür. Farklı tasarımlarının sağladığı çeşitlilik ve dayanıklı yapıları sayesinde sabit cam tavan sistemleri uzun yıllar boyunca konforlu kullanım imkanı sağlar. Kış aylarında hava şartlarından dolayı konforlu bir şekilde kullanılamayan teraslar, sabit cam sistemlerinin kulanılması sayesinde herhangi bir görüntü kaybı yaşanmadan son derece konforlu bir şekilde kullanılabilirler. Cam tavan sistemlerinin üretimlerinde kullanılan malzemelerin kalitesine bağlı olarak dayanıklı, güvenli ve uzun ömürlüdürler. Bunun sonucunda cam tavan sistemlerinin kullanıldığı alanlarda manzaranın da gün ışığının da keyfini gece gündüz fark etmeksizin yılın dört mevsimi boyunca çıkarmak mümkündür. Bunun için yapılması gereken bu alanda uzman ve deneyimli markaların kaliteli, sağlam ve güvenilir cam tavan sistemleri arasından kullanım alanının özelliklerine ve ihtiyaçlarına uygun seçimler yapmaktır.

Cam Tavan Kullanım Alanları Nelerdir?

 Cam tavan hem şık hem fonksiyonel bir çözüm olduğu için geniş kullanım alanına sahiptir. Açık hava teraslarında açılır cam tavan sistemleri kullanıldığında doğayla iç içe, ferah bir ortama sahip olunabilir. Kapalı yüzme havuzlarında, dinlenme tesislerinde ve benzer pek çok mekanda cam tavan sistemleri kullanılabilir. Bu sayede hem doğal ışıktan optimum fayda sağlanır hem estetik bir görünüm elde edilir. Cam tavan sistemleri sayesinde her tür yapıda, olumsuz hava koşullarından etkilenmeksizin doğanın ve gün ışığının tadını çıkarmak mümkün olur. Cam tavan sistemleri yalnızca farklı özelliklere sahip yapıların tavanlarının kapatılması için değil aynı zamanda sundurma ve teras gibi yarı açık alanları daha korunaklı bir hale getirmek için kullanılabilir. Bunun en önemli nedeni, cam tavanların sağlam, dekoratif ve uzun ömürlü çözümler olmasıdır. Kullanım alanına temiz havanın konforlu bir şekilde girmesi için güvenli bir araç olarak ön plana çıkan cam tavan sistemleri pek çok alanda kullanıma uygun bir yapıya sahiptir. Farklı seçenekler suna cam tavan sistemleri mekandaki hava kalitesini iyileştirmenin yanı sıra doğal ışık ihtiyacının en iyi şekilde karşılanması amacıyla da kullanılabilirler. Manuel çalıştırma ya da bakım amacıyla erişilmesi zor, yüksek çatılarda sabit cam tavan modellerinin kullanımı doğru bir tercih olabilir.

Cam Tavan Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

 Cam tavan sistemleri yapıların tavan ya da çatı kaplamalarının cam kullanılarak yapılmasını sağlar. Bu sayede dış etkenlerden izolasyon sağlandığı gibi evlerde ve iş yerlerinde çok daha şık ve dekoratif bir görünüme sahip olma avantajı da elde edilir. Cam tavan sistemlerinin yüksek performanslı su yalıtım özellikleri sayesinde yağışlı hava şartlarında dahi kullanım alanının içerisine su girmez. Temizlenmesi kolay olan cam tavan sistemleri rüzgara ve çarpmaya karşı dayanıklıdır. Sağlam yapılarıyla dikkat çeken cam tavan sistemleri bakım ihtiyaçlarının az olması nedeniyle de avantajlı çözümler olarak ön plana çıkarlar. Tüm bu etkenler bir araya geldiğinde cam tavan sistemleri uzun yıllar boyunca konforlu ve güveni bir şekilde kullanılabilirler. Ses yalıtımı sağlama konusundaki üstün performansları sayesinde cam tavan sistemleri kullanıldıkları mekanları huzurlu birer yaşam alanları haline getirirler. Dış etkenlere karşı dayanıklılığı maksimize etmeye odaklanan tasarımları cam tavan kullanımında güvenlik standartlarını yükselten önemli bir faktördür. Cam tavan sistemleri saydam yapılarıyla gün ışığının olduğu saatlerde ek bir aydınlatma kullanılması ihtiyacını ortadan kaldırırlar. Güneş battıktan sonra ise devreye ay ışığının büyüleyici güzelliği girer. Kullanım alanının ay ışığıyla aydınlatılması çoğu zaman hoş bir ortam yaratmak için tek başına yeterlidir. Gerek konutların gerek ticari yapıların çatılarında modern ve şık bir görüntü sağlayan cam tavan sistemleri, ısı yalıtımı konusundaki performansları ile de beğeni toplar. Cam tavan sistemlerinin ısı yalıtım özelliği sayesinde en soğuk havalarda dahi konfordan taviz vermeden keyifli zamanlar geçirilebilir. Bunun için balkon, teras ve çatı gibi alanlara yapılan cam tavan sistemlerinin dayanıklı ve yüksek yalıtım özelliğine sahip malzemelerden üretilmiş, aynı zamanda kusursuz ısı yalıtımına sahip olmasına özen gösterilmelidir. Söz konusu noktalara gereken özenin gösterilmesi halinde cam tavan sistemlerinin kullanıldığı alanlar mevsim şartlarındaki değişikliklere bağlı olarak sıcak ya da soğuk havadan korunabilir. Cam tavan sistemleri farklı mekanlar için kullanım amacına uygun aynı zamanda son derece estetik çözümlerdir. Kolayca monte edilebilmeleri avantaj sağlayan faktörler arasında yer alır. Gerek evlerde gerek iş yerlerinde mevsimsel şartların beraberinde getirdiği olumsuzluklara bağlı olarak kullanımı kısıtlanan ve atıl kalan teras, balkon gibi alanların dört mevsim boyunca kullanılabilecek keyifli yaşam alanları haline getirilebilmesi cam tavan sistemleri sayesinde mümkün olmaktadır. Teras ya da balkon gibi alanlara sahip olan dış yapılarda sabit ya da açılır kapanır cam tavan sistemleri kullanılabilir. Cam çatı sistemleri farklı özelliklere sahip seçenekler sunduğu için farklı mekanlarda kullanım alanının özelliklerine, ihtiyaçlarına ve tasarımına en uygun seçimin yapılması mümkündür.

Cam Tavan Sistemlerinin Teknik Özellikleri Nelerdir?

 Özel tasarım alüminyum profillerle ve bütüncül bir sistem anlayışı doğrultusunda üretilen estetik görünümlü yalıtımsız bir kış bahçesi sistemi olan cam tavan sistemleri 2.6 derece eğimler arasında uygulanabilmektedir. Spot LED aydınlatma, soft LED aydınlatma, güvenli şeffaf ya da füme cam gibi çeşitli özellikleriyle işlevselliği ön plana çıkaran sistemlerdir. Cam tavan sistemleri farklı geometrik formlarda beğenileri ve ihtiyaçları karşılayacak uygulamalara imkan verir. Bunun yanı sıra özel olarak tasarlanmış çelik destek profilleri ile gerek görülen yerlerde görselliği bozmaksızın taşıyıcı takviyesi yapılabilir. İnce görünümlerine karşın kalın iç yapısıyla dikkat çeken cam tavan sistemleri sayesinde hem uzun ömürlü hem dayanıklı kış bahçelerine sahip olunabilir.

Müşteri Yorumları

İletişime Geçin!

Bize Ulaşın
Tenteks'e hoş geldiniz,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?