Tente Branda

körüklü tente

İçindekiler

KÖRÜKLÜ render yeni

Ürünü tanıyın!

 Tenteler bir mekan ya da farklı bir alan için dış mekan kaplamaları olup genellikle bir ya da daha fazla sayıda dikey direk tarafından desteklenmekte; kumaş, metal ya da farklı malzemelerden yapılabilmektedir. Ahşap, metal ya da vinil malzemeden yapılabilen tente sistemleri güneş ışınlarından ve yağmurdan koruma sağlamak amacıyla kullanılabilir. Tentelerin sundurmalar ve balkonlarla birlikte kullanılması da söz konusu olabilir. Pek çok farklı modeli bulunan tentelerin kullanımı, yağmur ve rüzgar gibi sert hava koşullarına karşı etkili bir koruma sağlaması nedeniyle son yıllarda giderek artmaktadır. 

İLETİŞİME GEÇİN​!

Whatsapp ya da Telegram üzerinden kolaylıkla bize ulaşabilirsiniz!

Ürün Özellikleri

körüklü tente ile her mevsim rahat edin

 Sağladığı faydalar nedeniyle tenteler çoğunlukla perakende mağazalar, cafeler ve restoranlar gibi girişleri doğrudan dışarıya açılan binalarda; mekanın pencerelerinin, kapılarının ve duvarlarının örtülmesi amacıyla kullanılmaktadır.

Yapıların ön cephelerinin güneşe, rüzgara ve yağmura karşı korunmasını sağlayan körüklü tente modelleri geniş bir çeşitlilikte üretilir. Genellikle balkon ve camların üst kısımlarına konumlandırılarak uygulanan körüklü tente sistemlerinin diğer tente sistemlerinden farkı yan kısımları kapalı tasarımından dolayı yandan gelen güneş ışınlarını da kesebilmesidir.

Körüklü tentelerin kademeli metal aksamları sayesinde güneş ışınlarının geldiği yöne göre tentenin yönü istenildiği şekilde ayarlanabilir. Güneşin zararlı UV ışınlarını önleyen körüklü tente modellerinin diğer bir özelliği kullanıldıkları alanlara benzersiz bir stil ve zarif bir şıklık kazandırmasıdır. Körüklü tente sistemleri aynı zamanda renk kartelası bakımından çeşitlilikleri ile dikkat çekerler.

 

 

Her Koşulda Kullanılabilir

 

 Körüklü tente modellerinin iskeletinde kullanılan paslanmaz malzemeler, uzun kullanım ömrüne sahip olmalarını sağlar. Aynı zamanda manuel açılır kapanır sisteme sahip olan körüklü tente modelleri kapandığı zamanlarda çok az yer kaplar. İşlevselliği ve estetik görünümü nedeniyle estetik tente modelleri kafelerde, restoranlarda, evlerin camlarında ve balkonlarında sıklıkla kullanılır.

Körüklü Tente Nedir?

 Körüklü tente sahip olduğu körük fonksiyonu sayesinde istenildiği zaman açılıp kapanan kullanışlı bir tasarıma sahiptir. Vitrinlerde, camların önünde, kapı girişlerinde, balkonlarda ve pek çok farklı yerde kullanılan körüklü tente konsept itibarıyla şık bir görsellik sağlar. Aynı zamanda mekanı güneşten ve yağmurdan korur. Metal aksamları komple alüminyumdan elde edilen körüklü tentelerin paslanma sorunu yoktur. Körüklü tente tasarımında kullanılan alüminyum profiller üzerine kanal yapılır ve bu kanala sert plastikten malzeme gizlenir. Bu malzemenin kullanılmasının nedeni; zamanın etkilerine ve olumsuz hava şartlarına karşı dayanıklılığı artırmak, akrilik kumaşın tente iskeleti üzerine bütünleştirilmesini sağlamaktır. Körüklü tente sistemleri, körükleri sayesinde yandan gelen güneşi engellemek üzere istenildiği gibi ayarlanabilirler. Hareketli aksama sahip olan körüklü tentelerin ipli ve motorlu sistemleri vardır. İşlevselliklerinin yanı sıra körüklü tente modelleri görsel amaçlı olarak kullanılabilirler. Körüklü tente modelleri, kullanılan körük sistemi sayesinde kolayca açılıp kapanan, güvenli ve sağlıklı bir mekanizmaya sahiptirler. Uygun körüklü tente modellerinin kullanılması yoluyla dış mekanlar kapalı alanlara dönüştürülebilir, bu alanların mevsimsel dış etkenlerden korunması sağlanabilir. Manuel ya da otomatik özelliğe sahip olarak üretilen körüklü tente modelleri arasından kullanım alanına, amacına ve ihtiyaca uygun seçimler yapıldığında konforlu ve güvenli kullanım imkanı elde edilmesi mümkündür. İş yerlerinin ve evlerin korumalı bir hale getirilmesini sağlayan işlevsel çözümler olan körüklü tente modelleri sayesinde korumalı alanlar elde edilebilir. Son derece sık bir şekilde kullanılan ve pratik kullanımı ile ön plana çıkan körüklü tente modelleri sayesinde dışarıda kullanılan alanın genişliğini artırmak kolaydır. Körüklü tentenin kullanıldığı alan estetik açıdan daha şık ve etkileyici bir görünüme kavuşur. Kullanılan alanlardaki gölge kısımlar artar. Böylece, dükkan önünde yapılan kullanımlara bağlı olarak ürünlerin güneş ışığından korunması sağlanır ve daha fazla sayıda ürünü teşhir etme imkanına kavuşulur.

Körüklü Tente Kullanım Alanları Nelerdir?

 Körüklü tente farklı mekanlarda kullanımına en çok rastlanan işlevsel çözümlerden biri olma özelliğine sahiptir. İstenilen genişlikte ve boyutta üretilebilen körüklü tente modelleri açılıp kapanabilme özelliğiyle isteğe ve ihtiyaca bağlı kullanım imkanı sunar. Körüklü tente modelleri bahçe dekorasyonlarında istenilen alanları üst kısmı kapalı bir hale getirmek için kullanılabilir. Evlerin dış kapısının giriş bölümünde, otel, kafe, restoran, alışveriş merkezi gibi işletmelerin girişlerinde, kafe ve restoranların açık alanlarında, villalarda ve balkonlarda son derece konforlu bir kullanım için tercih edilebilir. Ayrıca yazlıklarda, müstakil evlerde, çiftliklerde, kurumsal firmalarda, pansiyonlarda, küçük işletmelerde, çatı katlarında, teraslarda, balkonlarda, pencerelerde ve kış bahçelerinde körüklü tente kullanımına sıklıkla rastlanır. Körüklü tente modellerinde akrilik özelliğe sahip, düz ya da desenli kumaşlar kullanılabilir. Güneşe ve yağmura dayanıklı olarak seçilen kumaşlar, çelik ya da alüminyum profillerle desteklenebilir. Her alana göre farklı tasarımlar söz konusu olduğu için körüklü tente fiyatları kullanım alanının boyutları, özellikleri ve ihtiyaçları gibi etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Kullanım kolaylığı ile ön plana çıkan körüklü tentelerin sağladığı en büyük avantaj, kullanım alanına uygun olarak tasarlanabilmeleridir. Bu sayede mekanların dışındaki alanların konforlu ve güvenli kullanımı sağlanmakta, bu durum özellikle işletmeler için önemli bir avantaj haline gelebilmektedir. Körüklü tente, çeşitli alanların olumsuz hava şartlarından korunması amacıyla tercih edilse de daha gösterişli bir görünüme sahip olunması istenen alanlarda körüklü tente kulanımı son derece etkili bir çözüm olabilir. Bu nedenle işletmelerin girişlerinde, evlerin kapı girişlerinde ve bahçelerinde körüklü tente kullanımı sıklıkla karşımıza çıkar.

Körüklü Tente Teknik Özellikleri Nelerdir?

 Körüklü tente modellerinde kaliteli, dayanıklı ve tok kumaşlar kullanıldığı için uzun yıllar boyu ilk günkü kalitelerini koruyarak kullanılabilirler. Körüklü tentelerin yalnızca kumaşları değil iskelet yapıları da titizlikle tasarlanır ve üretilir. Kullanım alanının özellikleri de göz önünde bulundurularak yağmur, güneş ve olumsuz etkiler yaratabilecek diğer dış etkenlere karşı dirençli bir iskelet oluşturmaya özen gösterilir. Körüklü tente modelleri alüminyum ve demir profiller ile alüminyum döküm parçalar kullanılarak üretilir. Elektrostatik toz boyanın kullanıldığı körüklü tente modelleri genellikle maksimum 160 cm öne doğru açılım özelliğine sahip olmakla birlikte ön kısma sabit tente eklenerek öne doğru açılım miktarının artırılması da mümkündür. Maksimum 6 metre uzunluktaki körüklü tente modellerinde dayanıklı ve su geçirmez özellikleriyle ön plana çıkan kumaşlar kullanılır. Çeşitli kumaş renk ve desen seçenekleri bulunduğu gibi işletme özelinde logo ve reklam baskılı düz ya da dalgalı ön saçak tercih edilebilir. İstenildiği zaman körük fonksiyonu kullanılarak açılıp kapanabilen körüklü tente modelleri vitrin, balkon, kapı girişi gibi alanlara şık bir görsellik sağlamasının yanı sıra mekanların güneşten ve yağmurdan korunması noktasında önemli bir rol üstlenir. Metal aksamı tamamen alüminyum malzeme kullanılarak üretildiği için paslanma sorunu yaşanması söz konusu değildir. Kumaş altında oluşturulan, paslanmaz ya da kırılmaz sert materyallerden üretilmeleri körüklü tente modellerinin kullanım ömrünü uzatan faktörler arasında yer alır. Sağlıklı iskelet yapısı aynı zamanda görsel olarak ve işlevsellik yönünden daha pratik ve konforlu bir özellikleriyle ön plana çıkmasını sağlar. Manuel düzeneğe sahip olan körüklü tente modelleri kullanım konforu sağlamakta olup tek bir hamlede açılıp kapatılabilirler. Sahip oldukları pek çok farklı avantaj ve görsel açıdan mekan görünümünü tamamlayabilmeleri gibi özellikleri sayesinde çeşitli mekanlarda her geçen gün daha sık kullanılmaktadırlar.

Körüklü Tente Modelleri Nelerdir?

 Körüklü tente sistemleri; restoran, kafe, otel ve benzeri mekanlarda güneş ışınlarının ve yağmurun olumsuz etkisinin belirli ölçülerde kontrol altında tutulması, mekana dekoratif ve estetik bir görünüm kazandırılması amacıyla kullanılabilir. Akordeon çalışma ve uygulama prensibine sahip olan körüklü tente sistemleri genellikle 6 metre genişlik ve 160 santim öne doğru özelliğiyle çalışırlar. Körüklü tente modellerinin aşağı - yukarı yönde hareketini sağlayan kademeli makara ip ve körük sistemi sayesinde tentenin herhangi bir noktasına müdahale edilmesi gerekliliği söz konusu olmadan gölge ya da yağmur koruması sağlayan noktalar istenilen ölçüde ayarlanabilir. Paralel metal çubukların yelpaze gibi aynı noktadan açılıp kapanmasıyla meydana gelen körüklü tente sistemlerinin üst kenarları kapalı olduğundan mafsallı tente sistemlerine göre yağmura ve güneşe karşı üç yönlü koruma sağlama özelliğine sahiptirler. Çalışma mekanizması ve yapısı dolayısıyla körüklü olarak adlandırılan modelleri yaz ve kış mevsiminde aktif olarak kullanıma uygun yapıdadır. Yaz aylarında güneşin neden olduğu yakıcı sıcaklık nedeniyle kullanılamayan balkonlar körüklü tente modelleri sayesinde kullanılabilir bir alan haline getirilebilir. Kış aylarında balkonlara, camlara gelen suyu önleyen körüklü tente modelleri temizlik konusunda da avantaj sağlar. Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen körüklü tente modelleri sert hava koşullarına karşı uzun süre dayanıklıdırlar. Renk ve desen çeşitliliği sayesinde körüklü tente modelleri mevsimsel olumsuzlukların etkilerini ortadan kaldırırken aynı zamanda kullanıldıkları mekanların daha stil sahibi bir görünüme kavuşmasına yardımcı olurlar.

Körüklü Tente Avantajları Nelerdir?

 Körüklü tentelerin ortak özelliği, körük sistemi sayesinde açılır kapanır bir mekanizmaya sahip olmalarıdır. Kullanım kolaylığı nedeniyle körüklü tenteler sık tercih edilen, işlevsel sistemler arasında yer alır. Körüklü tentelerin tek bir hamlede açılıp kapanması mümkündür. Körüklü tente modelleri kullanılarak dış mekanlar kapatılabilir, istenilen alanlar mevsimsel dış etkilerden korunarak yılın her mevsimi keyifli bir şekilde kullanılabilir. Yağmurun, karın, rüzgarın ve diğer mevsimsel etkilerin mekanlara zarar vermesi körüklü tente modelleri sayesinde önlenebilir. Şık tasarımları ile beğeni toplayan körüklü tente modellerinin sağladığı görsellik ile dekoratif ortamlar elde edilebilir. Akrilik kumaşlar kullanılarak üretilen körüklü tente modelleri dış mekanlardaki kullanımları sırasında yüksek performansları ile dikkat çekerler. Montajlarının yapılması kolay ve pratiktir. İhtiyaç duyulan büyüklükte bir alan kaplayacak şekilde tasarlanabilen körüklü tente modelleri bu sayede geniş etki alanlarına sahip olurlar. Renkli ve dekoratif şık görünümlerinin yanı sıra kir tutmaz yapıları da kullanım konforu sağlayan etkenler arasında sıralanabilir. Kullanım alanına ve alan dekorasyonuna göre farklı modellerde üretilebilen körüklü tente modelleri renk, genişlik ve benzer özellikler konusunda çeşitlilik gösterirler. İşletmelerdeki açık alanları gölgelendirmek, balkon ve terasları korunaklı hale getirmek, kapı girişlerinin dekorasyonunu güçlendirmek için körüklü tente modelleri ideal çözümler olarak kabul edilir. Büyüklük ve görsellik konusunda müşteri taleplerine uygun bir şekilde tasarlanabilen körüklü tente modelleri kullanıldıkları alanın dekoratif konseptine uygun renklerde ya da tasarımlarda seçilerek mekanda tarz bütünlüğü sağlanabilir. Markasının ya da sloganının görünürlük kazanmasını isteyen işletmeler için tente kumaşının üzerine görsel, özel yazı ya da dijital baskı uygulanması tercih edilebilir. Her biri üst düzey kaliteye sahip ham maddelerden üretilen körüklü tente modelleri  zorlu hava koşullarında uzun yıllar güvenli ve konforlu bir şekilde kullanım imkanı sunar. Akordiyon şeklinde açılıp kapanan körüklü tente modellerinin eğimi isteğe bağlı olarak 30 ila 90 derece aralığında ayarlanabilir.


Müşteri Yorumları

İletişime Geçin!

Bize Ulaşın
Tenteks'e hoş geldiniz,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?