Tente Branda

Giyotin cam sistemleri

İçindekiler

camlı görsel

Ürünü tanıyın!

 

 Evlerin, iş yerlerinin kısacası her tür mekanın hem görüntü hem sağladığı konfor açısından yaşanabilir olması yaşam kalitesi açısından çok önemlidir. Bunun için yaşam alanlarındaki kişilerin konforunu artıracak çeşitli çözümlerden faydalanılır. Bunlardan biri giyotin cam sistemleridir. Giyotin cam sistemleri farklı seçenekleri ve özellikleri ile pek çok mekanda kullanımı sıklıkla tercih edilen hareketli sistemler olma özelliğine sahiptir.

 Giyotin cam sistemleri kullanım alanına, ihtiyaca ve tercihe bağlı olarak uzaktan kumandayla manuel, otomatik ya da yarı otomatik olarak ayarlama yapma imkanı sunar. 

İLETİŞİME GEÇİN​!

Whatsapp ya da Telegram üzerinden kolaylıkla bize ulaşabilirsiniz!

Ürün Özellikleri

 Bu sistemde cam, dikey yönde açılır. Giyotin cam sistemlerinin popülerliğinin altında yatan temel nedenler; ısı yalıtımı, ses yalıtımı ve havalandırma kolaylığı olarak sıralanabilir. Diğer cam sistemlerine göre çok daha modern ve şık tasarımlar olan giyotin cam sistemleri aynı zamanda görünüm rahatlığı sunar. Kullanım alanına bağlı olarak giyotin cam sistemlerinin işlevselliklerinde ekstra artış sağlanabilir.

 Yüksek profilli seçeneklerin kullanıldığı giyotinli cam sistemlerinde üst düzey ısı yalıtımı sağlamak mümkündür. Ayrıca çeşitli mekanlar için hedeflenen performansı sunacak ısı yalıtım sistemi de sağlanabilir. Giyotin cam sistemlerinde camlar dikey olarak açılıp kapandığı ve sistem dikey olarak çalıştığından manzara kesilmez. Hatta rüzgar perdesinin kullanıldığı durumlarda dahi manzaranın keyfini kolayca çıkarma imkanı elde edilebilir.

Her Koşulda Kullanılabilir

 

 Uzaktan kontrol edilebilme, kontrollü çalışma ve zaman ayarı yapılabilme özelliklerine sahip olan giyotin cam sistemleri son derece işlevsel çözümler olarak ön plana çıkarlar. Giyotin cam sistemlerinin içinde cam kanatlar vardır ve bu kanatları istenen noktada durdurarak mekanların içini güvenli bir şekilde havalandırmak mümkündür.

Giyotin Cam Nedir?

 Motorlu bir yapıya sahip olan giyotin cam, inovatif otomatik pencere sistemlerindendir. Dikey yönde hareket etme yoluyla açılıp kapanan sistemler giyotin cam sistemi ya da hareketli küpeşte sistemi olarak adlandırılır. Giyotin cam sistemleri tamamen açık hale getirildiği durumlarda bir panel yüksekliği kadar alan sabit kalır. Bunun sonucunda hem sabit küpeşte sistemi hem kontrol edilebilen camlama sistemleri yüksek performans sağlayacak şekilde çalışır. Uzaktan kumandalı, motorlu olarak tasarlanan giyotin cam sistemleri farklı panel sayılarıyla üretilebilirler. 1 hareketli ve 1 sabit panelden oluşan 2 panelli giyotin cam sistemleri ile 2 hareketli ve 1 sabit panelden oluşan 3 panelli giyotin cam sistemleri sıklıkla kullanılır. Kullanım alanının yüksekliğine bağlı olarak 4 panelli olarak da yapılabilen giyotin cam sistemlerinde tek cam ya da ısıcam kullanılabilir. 4 panelli giyotin cam sistemlerinde üç cam hareketli ve tek cam sabit olabildiği gibi tüm camlar hareketli ya da ihtiyaç özelinde farklı opsiyonlarla tasarlanarak üretim yapılması mümkündür.Giyotin cam sistemlerinde yer alan özel güvenlik camı ve özel profil sistemi sayesinde kilitsiz güvenlik imkanı elde edilir. Teraslarda kullanıldığında korkuluk görevi de gören giyotin cam sistemleri sağladığı avantajlardan dolayı; pencere, balkon, oda bölmesi, cafe, kış bahçesi, vitrin, havuz kenarı, restoran, teras ve daha pek çok farklı alanda kullanılır. Bununla birlikte kullanım alanına uygun materyallerden üretilmiş olması, giyotin cam sistemlerinin seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Giyotin cam sistemlerinde aksamlar da dahil olmak üzere kullanılan parçalardan her biri ısı yalıtımı sağlayacak özellikte olmalıdır. Bu sayede giyotin cam sistemleri kullanımından optimum fayda sağlanması mümkündür.

Giyotin Cam Modelleri Nelerdir?

 Giyotin cam modülü otomasyon sistem ile çalışır. Ayrıca 10 mm temperli ya da 19 mm ısıcamlı olarak üretilebilir. Üçlü yan ray kanallar içinde yer alan camlar dikey olarak hareket eder. Camların yukarı ve aşağı yönde hareket etmesi ithal Zenteax kayış başta olmak üzere askı plangalar ve motor aracılığıyla sağlanır. Güçlendirilmiş hareket sistemi aynı zamanda camlara orantılı bir hareket kabiliyeti kazandırır. Giyotin cam sistemlerinin en önemli unsurlarından biri sabit camdır. Sistemdeki diğer hareketli camlar sabit camın üzerine çekilir. Böylece sistem açık konumdayken küpeşte vazifesi gören camlar giyotin camı oluşturur. Yukarıdan aşağı doğru, dikey olarak açılıp kapanan giyotin cam sistemleri alüminyum panellerden meydana gelir. Tek cam ya da ısıcam kullanılarak üretilebilen giyotin cam sistemlerinde katlanır camlar birbirine paralel olacak şekilde bağlanır. Böylece açma kapama anında kayma ya da bir başka sorun görülmez. Motorlu olarak üretimi yapılabilen giyotin cam sistemlerini motor ve kumanda sayesinde son derece konforlu bir şekilde açıp kapamak mümkündür. Giyotin cam sistemlerinin yüksek performans sergileyebilmesi için ideal ölçüde alüminyum kullanılması aynı zamanda yağmur, rüzgar ve diğer çevresel etkenlere karşı dayanıklılığa özen gösterilmesi önemlidir. Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ısı yalıtımıdır. Giyotin cam sistemlerinde kullanılan alüminyum kalınlığı standart olmakla birlikte normale göre çok daha sert iklim şartlarının söz konusu olduğu coğrafyalarda farklı kalitede ve kalınlıkta profiller kullanılmalıdır. Giyotin cam sistemleri aynı zamanda ses yalıtımı konusunda sergiledikleri başarılı performansla da ön plandadır. Üstten aşağı doğru dikey olarak açılan tasarımları sayesinde teras, balkon gibi mekanlarda giyotin cam sistemleri tercih edilerek kullanım alanından tamamen yararlanmak mümkündür. Bu yüzden restoran, teras, ofis, cafe ve balkon gibi alanlarda giyotin cam sistemleri sıklıkla kullanılan işlevsel çözümlerdir. Giyotin cam sistemlerinin uygulanacağı alanlarda ölçü alınırken zemin ve cephe yönü konusunda dikkat edilmesi gereken bazı kriterler vardır. Uygulama yapılacak zeminin çok eğimli olduğu durumlarda eğimin ölçü ve montaj sırasında baz alınması gerekir. Diğer bir önemli nokta giyotin cam sisteminde kulanılacak rayların çok sağlam ve uzun ömürlü olmasıdır. Isıcam kullanılan sistemlerde estetik görünümün yanı sıra yüksek performans sergileyecek seçimler yapmaya özen gösterilmelidir.

Giyotin Cam Kullanım Alanları Nelerdir?

 Son derece geniş kullanım alanı bulunan giyotin cam sistemleri; restoran, kış bahçesi, yaz bahçesi, cafe, teras, düğün salonu, futbol stadyumu, tente - pergola altı ve pek çok farklı alanda sıklıkla tercih edilir. Konfor, güvenlik, işlevsellik ve iklimlendirme konularında çeşitli avantajlar sağlayan giyotin cam sistemlerinin kullanımı giderek artmaktadır. Giyotin cam sistemleri dikey sürgülü cam duvarlardan oluşan yapısıyla restoranlarda, balkonlarda ve çeşitli mekanlarda kullanılan modern ve işlevsel çözümlerdendir. Maksimum görüş alanı sağlayan ve bu nedenle görünüm açısından en iyi alternatif olduğu kabul edilen giyotin cam sistemleri, dikey çerçeveleri ile herhangi bir ek detayla uğraşmaya gerek kalmamasını sağlar. Giyotin cam sistemleri kullanılacakları mekanların ihtiyaçlarına, özelliklerine ve elde edilmek istenen görünüme uygun olarak tasarlanır. İşlevselliğiyle avantaj sağlayan giyotin cam sistemleri birbirini kolayca tamamlayan, esnek ve uyarlanabilir bir yapıya sahiptir. Tasarımlarındaki ince detaylar sayesinde giyotin cam sistemleri her tür alana uyarlanabilir. Giyotin cam sistemleri yapının yan bölümünde yer alan ray profilleri üzerine kurulur. İşlevsel tasarımları sayesine uzun yıllar boyunca güvenli ve konforlu bir kullanım imkanı sunar.

Giyotin Cam Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

 Son teknolojinin ürünü uzaktan kumandalı kilit sistemi, giyotin cam sistemlerinin güvenliğini maksimum noktaya taşıyan önemli bir faktördür. Yüksek dirençli temperli camların kullanılması sayesinde giyotin cam sistemleri çatlamalara ve kırılmalara karşı direnç kazanır. Giyotin cam sistemlerinde cam panellerle taşıyıcı kanatlar birbirine sabitlendiğinden her tür doğa olayına karşı yüksek dayanıklılığa erişilir. Yüksek termikli alüminyum profillerin özel yapısı sayesinde giyotin cam sistemleri şiddetli rüzgara karşı dayanıklı bir hale gelir. Giyotin cam sistemlerini, uzaktan kumanda sistemleri kullanılarak istenen seviyede ayarlamak mümkündür. Yarı açık ve açık konumda bırakılan giyotin cam sistemleri mekanın içindeki temiz havanın kontrol edilmesini sağlar. Bu sayede giyotin cam sistemlerinin kullanıldığı yaşam alanlarının hijyen standartları da yükselmiş olur. Giyotin cam sistemlerinde bulunan sabit paneller kapalı konumda olduğunda korkuluk görevini de yerine getirirler. Giyotin cam sistemleri kurulum ve kullanım kolaylığının yanı sıra temizlenmesinin kolay olması nedeniyle de avantajlı ve işlevsel çözümler arasında yer alır. Sessiz bir kullanım imkanı sağlaması gürültü kirliliğini ortadan kaldırır. İşlevsel yapısı giyotin cam sistemlerinin iş yerlerinde, evlerde ve pek çok farklı alanda yaygın bir şekilde kullanılmasını sağlayan temel etkendir. Giyotin cam sistemleri kullanılan mekanlarda yılın her mevsimi kesintisiz bir manzara keyfi yaşanabilir. Minimalist tasarımlarıyla beğeni toplayan giyotin cam sistemlerini kullanmak alan tasarrufu sağladığı gibi şık görünümleriyle mekanın estetik görünümünü destekleyen unsurlar arasında yer alır. Giyotin cam sistemleri cafe, restoran gibi işletmelerde kumandalı sistemleri sayesinde kullanım kolaylığı sağlar. Güvenlikli cam panellerin korkuluk görevini yerine getiren bir tasarıma sahip olduğu giyotin cam sistemleri mekanlarda ekstra yaşam alanına sahip olma imkanı veren konforlu bir çözüm olarak kabul edilir. Giyotin cam sistemlerinde tasarruf sağlayan aynı zamanda kolay temizlenebilir camlar kullanılır. Kullanım alanının özelliklerine uygun olarak, istenilen ölçülerde ve profillerde giyotin cam sistemi üretimi yapılması mümkündür. Giyotin cam sistemleri özel tasarımları, üretimlerinde kullanılan kaliteli malzemeler ve sahip oldukları işlevsel özellikler sayesinde konutlarda, villalarda, kış bahçelerinde, kafelerde, restoranlarda ve daha pek çok farklı alanda giderek artan bir sıklıkta tercih edilir. Ayrıca mekanların modern ve stil sahibi bir görünüme sahip olmasındaki rolleri de göz ardı edilmemelidir.

Giyotin Cam Sistemlerinin Teknik Özellikleri Nelerdir?

 Giyotin cam sistemlerinde, cam sistemini yukarı çekmek için iç kısımdan ilk çerçeveye her iki baştan bağlanan aparat 2 aşamalı olarak üretilir. Bu sayede yalnızca anahtar kullanılarak sisteme ince kot ayarı yapılması sağlanabilir. Camı saran profil kasa sayesinde camın tamamen bir çerçeve içine alınması mukavemeti sağlayan en önemli etkenlerin başında gelir. Bu yöntem aynı zamanda cam ve sistemin mümkün olan en iyi şekilde bütünleşmesini sağlar. Rüzgar izolasyonunu sağlayan fitiller yan kanalların içine gizlenir, bu sayede ürün estetiği ön plana çıkarılır. Giyotin cam sisteminde 1000 kg taşıma kapasitesine sahip İtalyan triger kayılar kullanılır. Bu kayışların en önemli özelliği, çürüme ya da kopma gibi çeşitli olumsuzluklar yaşanmaması için içten çelik telle beslenmiş olmasıdır. Giyotin cam sisteminde vida yerine özel bir aparat kullanılarak kayış yatağında ve cam bağlantısı kısmında sıkıştırma yöntemiyle sisteme entegrasyon sağlanır. Bu sayede, kayış kopması riski minimize edilir. Otomatik giyotin cam sisteminde standart olarak Becker marka motor kullanılır. Motor borusu kayış kasnağının içinden geçer ve rulman vasıtasıyla döküm yan borulara bağlanır. Böylece cam yükü motordan alınır ve yan taşıyıcı kolonlara iletilir. Bunun sonucunda motor arızaları yaşanması riski minimize edilir. Giyotin cam sisteminde olası bir motor arızası yaşandığı durumlarda, ürünün tamamı ya da camları yerinden sökülmeksizin yalnızca ön kapak ve motor borusuna bağlı 2 vida sökülerek motor değiştirme kolaylığı sağlar.

 

Giyotin Cam Sistemleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Giyotin cam sisteminde genel olarak Becker marka motor kullanılmaktadır. Motor borusu kayış kasnağı içinden geçerek döküm yan aynalara rulman vasıtası ile bağlanmaktadır. Böylece giyotin cam sisteminde bulunan cam yükünü motordan alıp yan taşıyıcı kolonlara ileterek motor arızaları minimum düzeye indirilmiştir.

Giyotin Cam fiyatları, kullanıcının tercih ettiği modele ve sistemde yer alan cam seçeneklerine ve sistem boyutuna göre birçok farklı kriter ışığında belirlenir. Giyotin cam sistemi, saha mühendislerinin yaptığı keşiflerden ve projelendirmeden sonra uzman ekiplerce tekliflendirilerek müşteriye sunulur.

Giyotin Cam Sistemleri kurulumu ve montajı oldukça basit ve kolaydır. Giyotin Cam Sisteminin büyüklüğüne ve projeye göre sistemin kurulumu 1-3 gün arasında gerçekleştirilebilir. Giyotin Cam Sistemi, uzman kişi ve usta koordinesinde sistemin büyüklüğüne göre kişi sayısı belirlenerek üretici firmanın sistemin kurulumu için temin ettiği video ve el kitapları ile kolayca kurulabilir.

Müşteri Yorumları

İletişime Geçin!

Bize Ulaşın
Tenteks'e hoş geldiniz,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?