Tente Branda

MAFSALLI TENTE

İçindekiler

51 a

Ürünü tanıyın!

 

 Mafsallı tente her mevsim kullanıma uygun yapısı ve şık tasarımı ile sık kullanılan tente çeşitlerinden biridir. Evlerin ya da işletmelerin bahçelerinde veya çeşitli dış mekanlarda geçirilen keyifli zamanların yakıcı güneş ışınları ya da yağmur nedeniyle kesintiye uğraması mafsallı tente modelleri ile önlenebilir. Bunun için tek yapılması gereken kullanım alanındaki mafsallı tentenin istenilen şekilde ayarlanmasıdır. Konfor artırma ve pratik kullanım özelliği sayesinde mafsallı tente modelleri kafelerde, restoranlarda, küçük işletmelerde, evlerde ve pek çok farklı alanda kullanılır.

İLETİŞİME GEÇİN​!

Whatsapp ya da Telegram üzerinden kolaylıkla bize ulaşabilirsiniz!

mafsallı render

Ürün Özellikleri

MAFSALLI TENTE İLE HER MEVSİM RAHAT EDİN

 Fonksiyonelliği ve ekonomik fiyatları nedeniyle mafsallı tente dünya genelinde en çok tercih edilen tente sistemi olma özelliğine sahiptir. Mafsallı tente modelleri motorlu ve mekanizmalı şekilde üretilebilir. Saçak kısmı standart düz kesim olan mafsallı tente modelleri isteğe bağlı deniz dalgası şeklinde üretilebilir.

 Mafsallı tente modelleri kış aylarında yaşam alanlarını yağmurdan, yaz aylarında ise güneşin neden olduğu bunaltıcı sıcaktan korur. Mafsallı tente modelleri pencerelerin ya da doğramaların önüne monte edildiği takdirde mekanın içerisinde kullanılan klimanın elektrik sarfiyatı minimize edilmektedir.

 Akrilik ya da polyester kumaş kaplamalı olarak üretilebilen mafsallı tente modellerinin pek çok farklı rengi ve deseni vardır. Mafsallı tente modellerinin popülaritesinin altında yatan en önemli etkenlerden biri, ekonomik bir model olmasıdır. Zengin renk ve desen seçenekleri ile farklı beğenilere ve dekorasyon tarzlarına hitap eden mafsallı tente modelleri kalitesiyle ön plandadır.

kaplama profili

Her Koşulda Kullanılabilir

 

Mafsallı tente modellerinin metal aksamları paslanmazlık özelliğine sahip yani elektrostatik boyalı alüminyum aksamlar ile dikkat çeker. Tek tek ya da çoklu kulanım imkanı bulunan mafsallı tente sistemlerinin opsiyonel özellikleri arasında uzaktan kumanda ile 100 ila 150 cm’lik bir mesafeden kontrol edilebilmesi bulunur. Aynı zamanda mafsallı tente sistemlerinin bakımı ve temizliği de son derece kolay ve pratiktir.

 

Mafsallı Tente Nedir?

 Birbirine geçebilen parçaların farklı şekillerde açılması ve dönmesi şeklinde çalışan sistemler mafsallı tente olarak adlandırılır. Güneş ışığına, yağmura ve rüzgara karşı koruma sağlama amacıyla üretilen mafsallı tente genel olara dış alanlarda kullanılmak amacıyla üretilir, mafsal fonksiyonu kolayca açılıp kapanmasını sağlar. Pratik ve işlevsel tasarımı sayesinde mafsallı tente her mevsim konforlu bir kullanım imkanı sunar. Mafsallı tente kullanıcıların konforunu göz önünde bulundurarak tasarlanan ve fonksiyonel özellikleri ile ön plana çıkan bir üründür. Dış mekanlarda konforlu ve keyifli zamanlar geçirmek amacıyla özenle tasarlanan mafsallı tente modelleri özellikle güneş ışınlarından ve yağmurdan korunmayı sağlar. Kolay kullanımı ve işlevsel özellikleri mafsal tente modellerinin sıklıkla tercih edilmesinin altında yatan en önemli nedenlerdendir. Dış mekanlarda güneş ışığı, rüzgar ve yağmura karşı koruma fonksiyonunu kolay açılıp kapanma özelliğiyle destekleyen mafsallı tente modelleri farklı malzemeler kullanılarak üretilirler. Mafsallı tente sistemleri işletmelerde ve bahçelerde kullanımına en çok rastlanan tente modelleri olma özelliğine sahiptir. Mafsallı tente sistemlerinde iki dirsek dışa doğru açılmakta olup açılım genellikle üç metre öne ve altı metre genişliğe yapılacak şekilde sınırlandırılır. Bu mesafelerin bir miktar daha artırılması mümkün olmasına karşın artışa bağlı olarak tentenin kumaşında potlar ve sarkmalar oluşabileceği göz ardı edilmemelidir. Mafsallı tente modelleri motorlu, güneş ve rüzgar sensörlü olarak üretilebilirler. Mafsallı tente modellerinden optimum fayda sağlanabilmesi için üretim aşaması müşterinin isteğine diğer bir deyişle kullanım alanının özelliklerine ve ihtiyaçlara bağlı olarak gerçekleştirilir. Mafsallı tente modelleri fonksiyonel yapıları sayesinde açıp kapama işlemleri sırasında zaman kaybı yaşanması riskini ortadan kaldırır. Motorlu sistemlere sahip mafsallı tente modelleri uzaktan kumandası ile kolayca açılıp kapatılabilir. Mafsallı tente sistemleri kullanılacak olduğu işletmenin, bahçenin ya da balkonun büyüklüğüne göre üretilmesi sayesinde her kullanım alanı özelinde ihtiyaçlar en iyi şekilde karşılanacaktır.

Mafsallı Tente Kullanım Alanları Nelerdir?

 Mafsallı tentelerin en önemli özellikleri, güneş ve yağmur gibi dış alanlarda geçirilen zamanların konforunu azaltabilecek etkenlere karşı koruyucu görevini üstlenmeleridir. Mafsallı tente sistemleri bahçelerde ve balkonlarda en çok kullanılan ürünler olduğu gibi kafe ve restoran gibi çeşitli işletmelerin bahçe masalarında da kullanımına sıklıkla rastlanır. Şık tasarımları ve işlevsellikleri ile beğeni toplayan mafsallı tente modelleri özel su geçirmez akrilik kumaştan üretilir. İşletmelerde ve bahçelerde en çok tercih edilen tente modellerinden biri olan mafsallı tente kolları açılarak kullanılan klasik bir modeldir. Motorlu şekilde üretilen mafsallı tente modellerinin isteğe bağlı olarak elle çevirmeyle çalışan yani manuel olarak açılıp kapatılabilen modelleri vardır. Güneş ve rüzgar sensörlerine sahip olarak üretilen mafsallı tente modelleri otomatik açma kapama özellikleriyle harcanan zamanı ve emeği azaltır. Kaliteli malzemelerden, doğru ebatlarda üretilen ve montajı en iyi şekilde yapılan mafsalı tente modelleri çok uzun yıllar boyunca güvenli ve konforlu kullanım imkanı sunar. Kafelerde, restoranlarda, evlerde ya da çeşitli işletmelerde mafsallı tente kullanımından optimum fayda sağlamak için; 150 cm, 200 cm, 250 cm, 300 cm ve 350 cm gibi ileri doğru açılan ölçülerle üretilen mafsallı tente modelleri kullanılabileceği gibi 200 ila 700 cm arası genişliğe sahip tek parça uygulamalar da tercih edilebilir. Kullanım alanına uygun mafsallı tente modelleri arasından seçim yapılırken kaliteli ve dayanıklı ürünler olmasına özen gösterilmelidir. Mafsallı tente fiyatları; kullanım alanı özelinde tentenin ebatlarına, modeline, brandanın kalitesine, tentenin rengine, desenin, otomatik ya da manuel olmasına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Mafsallı Tente Teknik Özellikleri Nelerdir?

 Motorlu, güneş ve rüzgar sensörlü üretilebilen mafsallı tente modelleri uzaktan kumandaları ile açılıp kapanabilirler. Klasikleşmiş bir tasarım olan mafsallı tente modelleri, akrilik kumaşın desen ve renkleriyle bütünleşir. Ekonomik ve sağlam bir ürün olmasının yanı sıra mekanlara kattığı estetik değer ile de ön plana çıkar. Tamamı elektrostatik boyalı olan mafsallı tente modelleri alüminyum enjeksiyon döküm malzemelerden imal edilir. Rüzgar sensörü, güneş sensörü, hareketli saçak ve eğim ayar seçeneği gibi özellikler mafsallı tente modellerinin işlevselliğini artırır. Mafsallı tente modellerinde standart olarak sıkıştırma özelliğine sahip Softy marka motor kullanılır. Bu donanımla kumaş en geride toplanır ve gerilmeyle birlikte otomatik olarak durur. Açılım sırasında swich ayarıyla tente istenen noktada durdurulabilir. Mafsallı tente modellerinin ileri teknoloji ürünü kumandaları sayesinde dijital ekrandan hareketler takip edilebilir, tentenin ne zaman açılıp kapanacağı belirlenebilir. Merkezi çalışma sistemi rölesi kullanılmaksızın paralel bağlanabilme özelliği ve alıcının entegre edilmesi yoluyla kablosuz kontrol edilebilme özelliği mafsallı tente sistemlerinde mevcuttur. Herhangi bir engelle karşılaşıldığında sıkışma önleme özelliği devreye girer ve sistem otomatik olarak durur. Bu aynı zamanda önemli bir güvenlik özelliği olarak kabul edilir. 120Nm’lik yüksek tork özelliği ile mafsallı tente ürününde maksimum gerdirme imkanından yararlanılabilir.

Mafsallı Tente Modelleri Nelerdir?

 En konforlu tente modelleri arasında yer alan mafsallı tenteler yağmur, rüzgar ve güneş gibi hava şartlarına karşı koruma sağlayarak hayat kolaylaştıran çözümler arasında yer alır. Genel olarak dış mekanlarda kullanılan bir tente modeli olan mafsallı tente, mafsal olarak adlandırılan fonksiyonunun sağladığı kolaylık sayesinde istenildiği zaman kolayca açılıp kapatılabilir. Kullanışlılığı ile beğeni toplayan mafsallı tente modelleri daha konforlu bir yaşam alanlarına kavuşmayı sağlayan işlevsel çözümlerdir. Ayrıca mafsallı tente modelleri iş yerlerinin, evlerin kısacası tüm kullanım alanlarının çok güzel ve şık bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur. Özellikle yılın dört mevsimi müşterilerini ağırlayacak olan işletmelerde mafsallı tente kullanımı ticari açıdan fayda sağlayan bir unsur haline de gelebilir. Mafsallı tentelerin kolları tamamen açıldığında ortalama 3.5 metre çapında uzunluğa sahip olunur. Alüminyum malzeme kullanılarak üretilen mafsallı tente modellerinin istenilen eğimde üretilmesi mümkündür. Diğer bir deyişle tentenin eğimi montaj sırasında isteğe göre ayarlanabilir. Düğmeli ve motorlu olarak üretilen mafsallı tente modelleri kademeli bir şekilde açılır ve kademeli olarak kapanırlar. Kumaş rengi, kumaşın düz ya da desenli oluşu isteğe ve kullanım alanının tarzına bağlı olarak belirlenebilir. İsteğe bağlı olarak klasik ya da motorlu olarak üretimi yapılan mafsallı tente modellerine rüzgar ya da güneş sensörü eklenmesi tercih edilebilir. Bu tür durumlarda dış mekanların üzerinin kapatılması için kullanılan mafsallı tente, sensörü sayesinde rüzgar ya da güneş çıktığını otomatik olarak algılar, kapanır ya da açılır. Bir dirsek gibi iç içe kıvrılarak kapanan ve açılan mafsallı tente modelleri kapandığı durumlarda yer kaplamayarak yerden tasarruf etmeyi sağlar. Kapandığında şık ve zarif bir görünüm sağladığı için kullanıldığı iş yerinin veya evin estetik görünümü de bozulmaz. Kullanım alanı özelinde alınan ölçülere göre üretim yapılabilmesi nedeniyle mafsallı tente modellerinde sabit boyutlardan bahsedilemez. Motorsuz mafsallı tenteler eller kontrol edilebilmekte olup otomatik olarak çalışan motorlu mafsallı tentelerin kullanımı son derece konforludur. Motorlu mafsallı tente modellerinin kullanımı özel olarak üretilen kumandalar aracılığıyla sağlanır. Kullanıcılar motorlu mafsallı tenteleri kumanda sayesinde oturdukları yerden kontrol edebilirler, pratik bir şekilde açıp kapatabilirler. Kendine has kullanım yapıları sayesinde kullanıcılara büyük konfor sağlayan mafsallı tente modelleri doğru bir şekilde monte edildiği takdirde herhangi bir risk söz konusu olmadan güvenli kullanım imkanı elde edilebilir. Hızlı, kolay, güvenli ve ekonomik çözümler için mafsallı tente modellerinden faydalanılabilir. Mafsallı tente modelleri fiyat açısından da farklılık gösterir. Mafsallı tente üretiminde kullanılan kumaşın çeşidi, kullanılan kumaşın uzunluğunun ne kadar olduğu ve alüminyum doğramanın boyutu gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak  mafsallı tente fiyatı belirlenir. Ayrıca motorlu ve motorsuz mafsallı tente modellerinin fiyatları da farklılık gösterir.

Mafsallı Tente Avantajları Nelerdir?

 Mafsallı tente modelleri kullanıldıkları alanlarda pek çok farklı avantaj sağlar. Mafsallı tente modellerinin kullanımı son derece kolaydır. Uzun ömürlü kullanıma imkan veren dayanıklılığı ile ön plana çıkan mafsallı tente sistemleri güvenli tasarımlarıyla dikkat çekerler. Genellikle 300 cm kadar içeri açılabilme özelliği bulunan mafsallı tente modelleri sayesinde dış etkilere karşı korunaklı bir yaşam sürme imkanı elde edilir. Ekonomik fiyatlarıyla beğeni kazanan mafsallı tente modellerinin bakım maliyeti de düşüktür. Rahatlıkla açılıp kapanabilmesi konfor sağlar. Sürekli olarak güneşin yakıcı ışınlarından ve yağmurlardan etkilenen pek çok kişi evlerinin bahçesinde, balkonunda ya da işletmesinde koruma sağlamak için mafsallı tente sistemlerinden faydalanırlar. Geniş kullanım alanları ile hemen her sektörde kendine yer bulan mafsallı tente modelleri kafe, ev, balkon, mağaza, restoran, küçük işletme ve teraslarda sıklıkla kullanılır. Bu tür mekanlarda konforlu bir o kadar da şık görüntü sağlama imkanı veren mafsallı tente modelleri bu özelliklerinden dolayı giderek artan bir popülariteye sahiptir.

 


Müşteri Yorumları

İletişime Geçin!

Bize Ulaşın
Tenteks'e hoş geldiniz,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?