Tente Branda

ÖZEL TASARIM TENTE​

İçindekiler

53

Ürünü tanıyın!

Açık havada zaman geçirmek çoğu kişinin öncelikli tercihi olsa da mevsim özelinde değişebilen koşullar nedeniyle bu her zaman mümkün olmaz. Evlerde ya da iş yerlerinde kimi zaman zorlayıcı olabilen hava şartlarından korunmak ve gerekli konforu sağlayarak açık havanın tadını daha çok çıkarmayı sağlayacak koşullara erişmek için tente sistemlerinin kullanımı sıklıkla tercih edilmektedir.Tente sistemlerinin pek çok farklı mekanda kullanılması söz konusu olmakla birlikte tente kullanımından optimum fayda sağlanması için doğru ürünler seçilmelidir. Tente insanların ya da eşyaların güneş, rüzgar, yağmur, kar, dolu ve yabancı maddelerin olumsuz etkilerinden koruması sağlayan ürünler olarak tanımlanabilir. Geçmiş dönemde sadece bezden üretilen tente modelleri teknolojideki gelişmeler ve değişmeler sonucunda ahşap ya da alüminyum malzemeler kullanılarak üretilmeye başlanmıştır.

İLETİŞİME GEÇİN​!

Whatsapp ya da Telegram üzerinden kolaylıkla bize ulaşabilirsiniz!

Ürün Özellikleri

İşlevsel çözümler olarak öne çıkan tente modelleri kullanıldıkları açık alanlarda önemli ölçüde konfor sağlar. Kar, yağmur, dolu, güneş ışığı ve rüzgar gibi konfor azaltabilen hava koşullarının yol açtığı olumsuz etkileri önlemek üzere tasarlanan tente sistemlerinin farklı modelleri olsa da kullanım amacı değişmemektedir.Kolayca kurulan, dayanıklı bir yapıya sahip olmaları nedeniyle tente sistemleri çoğu mekanın açık alanında kullanımı tercih edilen gölgelendirme sistemleridir. Beraberinde getirdikleri konforun yanı sıra kullanıldıkları mekanda son derece şık bir görünüm elde edilmesine de yardımcı olan tente sistemlerinin popülaritesinin altında yatan en önemli etken, her tür yaşam alanının estetiğine uygun bir şekilde tasarlanabiliyor olmalarıdır.

ÖZEL TASARIM TENTE İLE HER MEVSİM RAHAT EDİN

Her Koşulda Kullanılabilir

İşlevsel çözümler olarak öne çıkan tente modelleri kullanıldıkları açık alanlarda önemli ölçüde konfor sağlar. Kar, yağmur, dolu, güneş ışığı ve rüzgar gibi konfor azaltabilen hava koşullarının yol açtığı olumsuz etkileri önlemek üzere tasarlanan tente sistemlerinin farklı modelleri olsa da kullanım amacı değişmemektedir.

Kolayca kurulan, dayanıklı bir yapıya sahip olmaları nedeniyle tente sistemleri çoğu mekanın açık alanında kullanımı tercih edilen gölgelendirme sistemleridir. Beraberinde getirdikleri konforun yanı sıra kullanıldıkları mekanda son derece şık bir görünüm elde edilmesine de yardımcı olan tente sistemlerinin popülaritesinin altında yatan en önemli etken, her tür yaşam alanının estetiğine uygun bir şekilde tasarlanabiliyor olmalarıdır.

Özel Tasarım Tente Nedir?

Özel tasarım tente, kullanılacak olduğu cephenin şekline ve ihtiyacına uygun olarak kutu profiller kullanılıp konstrüksiyon yapılması yoluyla elde edilen bir gölgelendirme sistemidir. Özel tasarım tente kullanım alanı özelinde titizlikle tasarlandığı için estetik açıdan bütünleyici bir görünüm elde etme konusunda avantaj sağlar. Bunun yanı sıra yağmur ve güneş gibi dış etkenlere karşı etkili bir koruma elde edilmesi amacıyla da özel tasarım tente modellerinin kullanımı tercih edilebilir.

Zarif ve şık tente sistemleri, mekana özel tasarımları sayesinde kullanıldıkları ortama göz alıcı bir estetik kazandırırlar. Özel tasarım tente modellerinin en önemli özelliği tamamen mekana özgün tasarımlara sahip olmalarıdır.

Özel tasarım tenteler kullanılacağı mimari yapıyla uyumlu olacak şekilde tasarım yapılarak üretilir. Bu açıdan değerlendirildiğinde özel tasarım tente sistemlerinin yalnızca gölgelendirme sistemi olarak fayda sağlamadığı, aynı zamanda yapıların mimari görünümünün tamamlayıcı unsurları olduğu ifade edilebilir.

Akrilik kumaş ve özel konstrüksiyon yapılarıyla dikkat çeken özel tasarım tente modelleri şıklığı ve zarafeti bir araya getirme özelliğine sahiptir. Bunun yanı sıra yağmur ve güneş gibi zaman zaman olumsuz etkilere neden olabilen hava koşullarına karşı etkili bir koruma sağlaması özel tasarım tente sistemlerinin işlevsel çözümler olarak öne çıkmasını sağlar.

Özel tasarım tente modelleri evlerde ve ticari işletmelerde şık ve dikkat çekici bir görünüm kazandırır. Bunun yanı sıra güneş ışınlarının önlenmesi, iç mekanların konforunun artırılması, iç mekanlardaki mobilyaların ve döşemelerin UV ışınlarının neden olması riski bulunan solma ve bozulmalardan korunması konusunda da özel tasarım tente modellerinin kullanılması avantaj sağlar.

Özel tasarım tente modellerinin kullanıldığı alanlara sağladığı en önemli avantajların başında; kullanım alanını güneş, yağmur, dolu ve rüzgar gibi yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyebilecek hava koşullarına karşı korumaları gelir. Konforlu ve pratik yapıları ile öne çıkan özel tasarım tente modelleri kullanılacakları her alan özelinde; alanın büyüklüğüne, şekline, dekorasyon tarzına, beğenilere ve ihtiyaçlara uygun olarak tasarlanabilmektedir.

Özel tasarım tente modellerinin diğer bir avantajı, geniş renk ve tasarım seçeneklerinin bulunmasıdır. Böylece her kullanım alanı özelinde değişiklik gösterebilen dekorasyon özellikleri ile uyum sağlayacak seçimler yapmak mümkün olur. Siz de gerek evlerinizde gerek iş yerlerinizde konforlu, güvenli ve şık dış mekan alanları elde etmek isterseniz Tente Branda ile iletişime geçebilir, en uygun modeller hakkında bilgi edinip Tente Branda’nın sektörel uzmanlığından faydalanabilirsiniz.

Özel Tasarım Tente Modelleri Nelerdir?

Özel tasarım tente modelleri cephenin özelliklerine ve kullanıcının beğenilerine göre farklı şekillerde ve boyutlarda tasarlanabilir. Kullanım alanına sıra dışı bir şıklık katma konusunda iddialı gölgelendirme sistemlerinden biri olan özel tasarım tente modelleri güneş ve yağmur gibi dış hava koşullarından koruma sağlamanın en garantili yollarından biridir. İstenen ölçüde ve boyutta imal edilebilen özel tasarım tente modelleri beğeniye uygun renk ve desen seçeneği sunan akrilik kumaş çeşitliliği ile hem şık hem işlevsel çözümlerden biri olarak kabul edilir.

Kalıcı olarak tasarlanan özel tasarım tente modelleri, uzun süreli kullanım imkanı verecek ve dış etkenlere dayanmasını sağlayacak sağlamlıkta üretilir. Özel tasarım tente modellerinin kullanılacağı alanlar için kubbe, uzun kubbe, içbükey ve çeyrek yuvarlak/dışbükey gibi farklı tente sistemleri arasından seçim yapılması söz konusu olabilir. Özel tasarım tente modelleri düz kenarlı olabileceği gibi sabit ya da gevşek bir saçak içerecek şekilde tasarlanıp uygulanabilir.

Özel tasarım tente modellerinin farklı kullanım alanlarına ve amaçlarına uygun geniş bir boyut yelpazesi, son derece zengin renk ve desen çeşitliliği vardır. Aynı zamanda özel tente modelleri işletme konumunu vurgulamak için tercih edilebilecek en şık yöntemlerden biridir. Markanın geliştirilmesi amacıyla işletme adını ve/veya logosunu yerleştirmek için özel tasarım tente modelleri harika bir yer sunar.

Özel Tasarım Tente Teknik Özellikleri Nelerdir?

Özel tasarım tente modellerinde otomasyonlu sistem kullanılır. Üç katmanlı kumaştan üretilen özel tasarım tente modellerinin ekstrüzyon alüminyum, global RAL kartelası, elektrostatik boya, ahşap desen, güneş ve rüzgar sensörü gibi özellikleri dikkat çeker.

Özel tasarım tente modellerinde konstrüksiyonun elektrostatik boya ile boyanması sayesinde paslanmaya karşı önlem alınması ve tente sisteminin kullanım ömrünün uzatılması mümkündür. Konstrüksiyon üzerinde farklı renklerde ve desenlerde akrilik kumaş monte edilir. İsteğe bağlı olarak akrilik kumaşın üzerine firmanın logosunun ya da isminin yazılması yoluyla farklı konseptler oluşturulması söz konusu olabilir.

Özel Tasarım Tente Avantajları Nelerdir?

Özel tasarım tente modelleri kullanım alanının özelliklerine ve müşterilerin tercihlerine göre farklı formlarda uygulanabilir. Bu kapsamda temel belirleyiciler; özel tasarım tentenin kullanılacağı alanın mimari yapısı, yapının mevcut dekoratif özellikleri ve müşteri tercihidir. Bazı mekanlar düz modellerin kullanıldığı özel tasarım tente sistemlerini tercih ederken restoran, kafe, otel, gece kulübü gibi mekanların girişlerinde genellikle bombeli özel tasarım tente modellerinin kullanımı daha sık karşımıza çıkar. 

Özel tasarım tente modelleri kullanım alanının özelliklerine uygun olacak şekilde farklı boyutlarda hazırlanabilir. Monte edilmek için ihtiyaç duyulan süre son derece kısa olduğundan özel tasarım tente modelleri ilgili alanlarda konforlu bir şekilde kullanıma hazır hale getirilebilir.

Tente sistemleri genellikle açık alanlarda, mevsim özelinde farklılık gösterebilen ve yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyebilen faktörlerden korunma amacıyla tercih edilir. Sahip oldukları işlevsel özellikler tente sistemlerinin, kullanıldıkları alanlarda farklı faydaları ile öne çıkmasını sağlamaktadır. Pratik kullanımı ve şık tasarımı ile dikkat çeken tente sistemleri tüm bu nedenlere bağlı olarak son yıllarda farklı mekanlarda her geçen gün daha sık kullanılmaktadır.

Tente sistemleri açık alanlarda kaliteli ve keyifli zaman geçirmeye olan katkısı nedeniyle özellikle ticari işletmelerde sıklıkla tercih edilir. Doğru diğer bir deyişle kullanım alanının özelliklerine ve ihtiyaçlarına uygun tente modellerinin seçilmesi ile aniden değişebilen hava koşullarına karşı gerekli koruma sağlanması imkanı elde edilebilir. İşletmelerde uygun tente sistemlerinin kullanılması sayesinde yaz aylarının yakıcı güneş ışınlarından ve kış aylarının yağmurundan, karından konforlu bir şekilde korunmak mümkün olabilir.

Doğru tente modellerinin tercih edilmesi ile özellikle kafe, restoran gibi işletmeler açık alanlarında yılın dört mevsimi müşterilerini ağırlama avantajına sahip olurlar. Diğer yandan tente sistemleri, açık alanlarda mevsim özelinde değişebilen hava koşullarının yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyebilen faktörlere karşı koruma sağladığından kafe, restoran gibi işletmelerin yanı sıra çok çeşitli alanlarda da kullanıldığı bilinmektedir.

Kış aylarında kullanıldıkları alanları rüzgar, yağmur, kar, dolu gibi hava şartlarının olumsuz etkilerinden koruma görevini üstlenen tente modelleri yaz aylarında ise güneş ışınlarının yakıcılığından ve zararlarından korunmanın en konforlu yöntemini sunarlar. 

Renk, desen ve tasarım farklılıkları ile her alan özelinde en uygun seçimleri yapma imkanı veren tente sistemleri çeşitli malzemeler kullanılarak üretilmekle birlikte dikkat edilmesi gereken diğer bir önemli nokta kullanılan malzemelerin kalitesidir. İşlevsel özellikleri ile dikkat çeken tente modelleri bu sayede kullanım alanında optimum fayda sağlamakta ve uzun ömürlü kullanım imkanı sunmaktadır. Elbette tüm bunların yanı sıra kullanıldığı mekanın çok daha şık, zarif, estetik ve stil sahibi bir görünüme sahip olmasında üstlendiği rol göz önünde bulundurulduğunda tente sistemlerinin neden bu kadar çok tercih edildiği açıkça görülebilmektedir.

Özel Tasarım Tente Kullanım Alanları Nelerdir?

Özel tasarım tente modelleri evlerin ve iş yerlerinin verandalarında, teraslarında, kapı üstlerinde, restoranlarda, kafelerde ve çok çeşitli küçük işletmelerde kullanılırlar. Kullanım alanına uygun şık ve dekoratif duruş özelliklerinden dolayı özel tasarım tente modelleri en sık kullanılan tente modelleri arasında yer alır. Çoğunlukla kapıların ve pencerelerin saçak kısımlarının üzerine monte edilerek kullanılan özel tasarım tente modellerinin popülerliği biraz da renk ve desen konusundaki çeşitliliğinden kaynaklanır.

Farklı şekillerde tasarlanması mümkün olan özel tasarım tente modelleri kullanım alanlarında modern bir görünüm elde edilmesinde de rol oynar. Bu kapsamda evlerin çeşitli açık alanlarında, restoranlarda, kafelerde, otel, sinema ve tiyatro girişi gibi birçok mekanda özel tasarım tente modellerinin kullanımı gündeme gelir.

Özel tasarım tente modelleri kullanıldıkları alanları renklendirip estetik açıdan şık bir görünüm oluşmasına yardımcı oldukları gibi uygulama kolaylığı nedeniyle de tercih edilebilirler. Özellikle işletmelerin yoğun ilgi gösterdiği özel tasarım tente modelleri güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı olduğu gibi yağmur, kar, rüzgar gibi olumsuz etkilere neden olabilecek hava koşullarına karşı koruma sağlama noktasında da dikkat çekici bir role sahiptir.

Özel tasarım tente modelleri yapıların mimari özelliklerine uygun tasarımlarla yaşam alanlarının şık ve konforlu mekanlar haline dönüştürülmesine yardımcı olur. Bu sayede özel tasarım tente modellerinin kullanıldığı işletmelerin daha çok sayıda kişi tarafından tercih edildiğini ve bu tercihin, işletmelerin karlılığına yansıdığını söylemek mümkündür. 

Özel Tasarım Tente Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Özel tasarım tente fiyatları, birçok faktöre göre değişiklik gösterir. Kullanıcının tercih ettiği tente sisteminin boyutu, tentenin kurulacağı alanın ölçüleri, malzeme kalitesi, tasarım özellikleri, özelleştirme seçenekleri ve marka gibi birçok kriter tente sisteminin fiyatını belirler. Tente sisteminin yapılacağı alan saha mühendisleri tarafında keşif edilir ve projelendirilir ardından tente sistemi uzmanlar tarafında tekliflendirilerek müşteriye sunulur.

Özel tasarım tente sisteminin kurulumu oldukça basit ve kolaydır. Tente sisteminin büyüklüğüne ve projeye göre sistemin kurulumu 1-3 gün arasında gerçekleştirilebilir. Tente sistemi uzman kişi ve usta koordinesinde sistemin büyüklüğüne göre kişi sayısı belirlenerek üretici firmanın sistemin kurulumu için temin ettiği video ve el kitapları ile kolayca kurulabilir.

Özel tasarım tente sistemi, sağlam ve kaliteli alüminyum profiller seçilerek üretici firmanın özel kalıplarından oluşan paneller ile tasarlanmaktadır. Sistemde su geçirmez ve alev yürütmeme özelliğine sahip ithal kumaş kullanılır.

Müşteri Yorumları

İletişime Geçin!

Bize Ulaşın
Tenteks'e hoş geldiniz,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?