Tente Branda

SÜRGÜLÜ CAM SİSTEMLERİ​

İçindekiler

sürme plus

Ürünü tanıyın!

 

 Her geçen gün daha fazla sayıda ev, iş yeri diğer bir deyişle her tür bina şık ve işlevsel tasarımlarıyla ön plana çıkmaktadır. Konforlu, işlevsel, güvenli ve uzun ömürlü binalara sahip olma konusunda sergilenen titiz tavır artık iç mekanların dizaynı konusunda da görülmektedir. Buna bağlı olarak iç mekanlarda işlevsel ve şık çözümlere başvurulmaktadır. Bunların başında ise sürgülü cam sistemleri gelmektedir. Sürgülü cam sistemleri; balkonlarda, pencerelerde ve daha pek çok farklı mekanda pratik, konforlu ve güvenli kullanım imkanı sağlamaları nedeniyle avantajlı çözümlerdir. 

İLETİŞİME GEÇİN​!

Whatsapp ya da Telegram üzerinden kolaylıkla bize ulaşabilirsiniz!

Her Koşulda Kullanılabilir

 

 Sürgülü cam sistemleri her tür mekan için şık ve işlevsel dekorasyon öğelerinden biri haline gelerek mekan tasarımlarına zarif bir estetik görünüm kazandırırlar. Sürgülü cam sistemleri dışarıdan gelen soğuk havanın iç mekana girişini önledikleri gibi içerideki ısının dışarıyla çıkmasına da engel olurlar. Böylece ısı kaybını bir sorun olmaktan çıkaran izolasyon etkisi elde edilir. Isı kaybının önlenmesi soğuk havalarda ısınma giderlerinin azalmasını sağlayan bir tasarruf unsuru olarak fayda sağlar, ayrıca yaşam alanlarının konforu artmış olur.

Sürgülü Cam Sistemi Nedir?

İç ve dış mekanlarda bölme olarak kullanılabilen, eşikli ve eşiksiz yapıda olabilen sürgülü cam sistemleri daha fazla alandan faydalanmak isteyen kafeteryalarda, balkonlarda, ofislerde, mağazalarda ve pek çok farklı mekanda kullanılır. Sürgülü cam sistemlerinde ŞİŞECAM marka ve 10 mm kalınlığında temperli camlar kullanılır. Taşıma ve kilitleme milleri ise alüminyum malzeme kullanılarak üretilir. Her mevsimde ve her koşulda kullanılabilir sürgülü cam sistemlerinin tüm parçaları gerekli durumlarda kolayca servis edilecek şekilde tasarlanır. Sürgülü cam sistemlerindeki dikey cam birleşimlerinde alüminyum ve UV dayanımına sahip cam arası sızdırmazlık contaları kullanılır. Kullanılan alüminyum çerçeveler T5 6063 yüksek alaşımlı ekstrüzyon profil olup sürgülü cam sisteminde kullanılan mekanik aksam 2 yıl garanti kapsamında yer alır. Buna ek olarak sistem 500 kg darbeye ve 100 km esen rüzgara dayanıklıdır. Kar, yağmur ve rüzgar geçirmez. Sürgülü cam sistemleri estetik, modern, şık ve güvenli çözümler olup farklı dizaynları sayesinde kullanıldıkları mekanlara benzersiz bir tarz kazandırırlar. Sürgülü cam sistemleri geniş alanların birbirinden ayrılması ihtiyacı olan noktalarda fazla yer kaplamama özellikleri sayesinde sıklıkla tercih edilirler. Buna bağlı olarak günümüzde gerek evlerde gerek iş yerlerinde modern, şık ve sıra dışı bir görünüm elde etmek için öne çıkan çözümler arasında sürgülü cam sistemleri ilk sırada gelir. Sürgülü cam sistemleri vaktinin çoğunu iç mekanlarda geçiren kişiler için, yaşam alanlarına ferahlık kazandırmanın en konforlu yoludur denilebilir. Sürgülü cam sistemlerinin diğer bir özelliği kullanıldıkları yaşam alanlarında üst düzey güvenlikle şıklığı bir arada sunmalarıdır. Bu kapsamda sürgülü cam sistemlerinin farklı özelliklere sahip cam türleri ve cam üzerine film kaplamalar ile üretilmesi mümkündür. Hız ve fren ayarlı olarak tasarlanabilen sürgülü cam sistemlerinin alt kısımlarında eşik bulunmayan modeller zemin açısından bir sorun oluşmasına da neden olmazlar. Sürgülü cam sistemlerinin gerek tasarım gerek kurulum aşamasının konforlu bir şekilde tamamlanması aynı zamanda kullanım süresi boyunca optimum fayda sağlanması için iç mekanların ölçüleri ve tasarımları ile uyumlu çözümler tercih edilmelidir. Farklı kullanım mekanlarına yönelik farklı sürgülü cam sistemlerinin tasarlanması ve uygulanması sayesinde ferah, aydınlık, şık ve estetik açıdan tatmin edici bir görünüme kavuşulabilir. Sürgülü cam sistemleri gerek sahip oldukları özellikler gerek sağladıkları faydalar sayesinde hem iç hem dış mekanlarda etkileyici bir tarz ve konfor yaratmak için tercih edilebilecek en doğru seçimlerden biridir.

Sürgülü Cam Modelleri Nelerdir?

 Sürgülü cam sistemleri dekoratif görünümleri ve kullanım alanı açısından çok fazla yer kaplamayan yapıları sayesinde sık tercih edilen ürünlerdir. Üstten sürgülü ya da alttan ray sistemi üzerine monte edilmesi yoluyla sağa ya da sola doğru hareket edebilen sürgülü cam sistemleri küçük mekanlarda, evlerde, ofislerde, balkonlarda, teraslarda ve pek çok farklı alanda konforlu bir şekilde kullanılabilir. Sürgülü cam sistemleri çerçeveli ya da çerçevesiz olabilir. İç mekanların aydınlık olması ve geniş bir görüş alanı sağlanması aşamasında sürgülü cam sistemleri optimum fayda sağlar. Pek çok farklı özelliğe sahip olan sürgülü cam sistemleri geniş kullanım alanları ile dikkat çekerler. Sürgülü cam sistemleri kullanıldıkları her tür mekanda birçok farklı avantajı beraberinde getirirler. Doğrudan dış cepheyle bağlantılı olan sürgülü cam sistemi modellerinde tempeli cam sistemleri kullanılarak dışarıdan gelmesi olası darbelere karşı yüksek dayanıklılığa erişilebilir. Sürgülü cam sistemleri kullanım alanının özelliklerine, ihtiyaçlara ve beklentilere göre çerçeveli ya da çerçevesiz olarak üretilebilir. Böylece kullanım alanında geniş bir görüş alanına sahip olunabilir. Sürgülü cam sistemlerinin açılıp kapatılmaları, diğer alternatif çözümlere oranla çok daha kolaydır. Sürgülü cam sistemleri dış mekanlara uygulandığında içeriye giren doğal ışığın miktarını artırırlar. Estetik görünümleriyle beğeni kazanan sürgülü cam sistemleri iç mekanlara aydınlık bir hava ve şık bir görünüm kazandırır. Sürgülü cam sistemlerinin konumu çeşitli etkenler göz önünde bulundurularak seçilebilir, iç mekanlarda kullanılan sürgülü cam sistemleri duvara gizlenebilen modelleri ile işlevselliği üst noktaya taşır. Sürgülü cam sistemleri raylı sistem oldukları için pratikliği ve işlevselliği birleştirdikleri gibi kurulum ve montaj kolaylığının sağladığı avantajla da beğenilerin odak noktasında yer alırlar.

Sürgülü Cam Kullanım Alanları Nelerdir?

 Sürgülü cam sistemleri evlerde, ofislerde, kafelerde, restoranlarda, alışveriş merkezlerinde ve hemen her tür mekanda kullanılabilir. Sürgülü cam sistemlerinin tek ya da çift kanatlı olarak üretilmesi mümkündür. Çift kanatlı sürgülü cam sistemlerinin tasarımı nedeniyle, kanatlardan biri diğerinin içerisine girmekte olup sürgülü cam sistemlerinde kilitlemeyi sağlayan anahtar mekanizmaları bulunabilir. Manuel sürgülü cam sistemleri kullanım alanının özelliklerine ve ihtiyaçlarına bağlı olarak sıklıkla tercih edilse de otomatik sürgülü cam sistemleri de son derece popülerdir. Sürgülü cam sistemlerinin kullanım alanlarına ve dizayn biçimlerine bağlı olarak çeşitli sınıflara ayrılması mümkündür. Farklı özellikleri ile beğeni toplayan sürgülü cam sistemlerinin çeşitliliği, kullanıcılara kullanım alanının özelliklerine, ihtiyaçlarına ve beğenilerine uygun seçim yapma imkanı sunar. Kafe, restoran, bar ve diğer farklı mekanlarda ortamın güzelleştirilmesi, şık ve estetik görünümlü bir alan elde edilebilmesi için sürgülü cam sistemleri kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Eşikli ya da eşiksiz olarak kullanıldığında mekandaki kısıtlamaları, alan kaybını ve görüntü kirliliğini ortadan kaldıran sürgülü cam sistemleri ferah ve modern ortamlara erişmek için birebirdir. Sürgülü cam sistemleri sahip oldukları özel profiller sayesinde yağmur, kar, rüzgar, toz gibi yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyebilen durumlara karşı etkili bir koruma sağlar. İstenildiği takdirde istenilen yöne kaydırılmasına imkan veren tasarımı ile teşhir ve kullanım sırasında ortamları genişletir ve ferahlatır. Kayar kanatlarının sağladığı avantajla hem iç hem dış mekanlar arasında göze hitap eden bir bütünlük sağlar.

Sürgülü Cam Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

 Sürgülü cam sistemleri birçok farklı alanda kullanıma uygun şık, modern ve işlevsel çözümler olarak giderek artan bir sıklıkla tercih edilirler. Kapının açılıp kapanması için yeterli alanın bulunmadığı mekanlarda pratik çözümler sunan sürgülü kapı sistemlerinden faydalanılabilir. Kullanıldıkları mekana kazandırdıkları estetik görünüm bu noktada işlevselliği destekleyen önemli bir unsur haline gelir. Sürgülü cam sistemlerinin alt kısımlarında yer alan ray sistemi, yana doğru kaydırılıp kolayca açılmalarını sağlar. Herhangi bir şekilde görüntüyü engellemeden entegre edilmeleri mümkündür. Kolay açılan sürgülü cam sistemleri doğal ışıktan çok daha fazla faydalanma ve geniş görüş açısına sahip olma imkanı sağlar. Buna bağlı olarak iş yerlerinde, konutlarda ve birçok farklı alanda sürgülü cam sistemlerinin kullanımına başvurulur. Sürgülü cam sistemlerinin üretiminde kullanılan malzemelerin özellikleri, kanat sayısı, yalıtım özellikleri ve bunlara ek pek çok farklı etken doğrultusunda değişen ve gelişen ihtiyaçlara uygun çözümler sunan sürgülü cam sistemleri dikkat çekici bir çeşitliliğe sahiptir. Yalnızca yatay olarak hareket eden sürgülü cam sistemleri kullanım alanının daha kısıtlı olduğu mekanların çok daha çekici bir hale getirilmesini sağlar. Alt bilyalı rulmanlar kullanılarak kanatları sağa ve sola kolayca taşınması mümkündür. Buna ek olarak kanatlar içeri ya da dışarı doğru katlanmadığı için her tür perde uygulaması ile şıklığı üst noktaya taşımak mümkündür. Kanatlara takılan kilitler ekstra güvenlik önlemi sağlayabilir. Sürgülü cam sistemlerinde bulunan camların dört noktasında yer alan hava kesiciler hem ısı hem ses yalıtımı yapılmasına yardımcı olur. Sürgülü cam sistemlerinde paslanmaz özelliğe sahip parçalar kullanılır. Köşe dönüş aparatlarından faydalanılarak kolay imalat ve montaj imkanı sunar. Kullanıldıkları alanları kötü hava koşullarından, gürültüden ve tozdan koruyan sürgülü cam sistemleri dış etkenlerin olumsuz sonuçlarını önleyerek ekstra hijyen sağlar. Temizlenmeleri kolay olup ev, iş yeri, cafe, restoran, otel, mağaza gibi mekanlarda ek yaşam ve konfor alanları oluşturma imkanı sunar. Uygulandıkları mekanlara şık bir görünüm ve değer katan sürgülü cam sistemleri yüksek sızdırmazlık performansları ile yoğun kış mevsimi şartlarında, karlı, yağmurlu ve rüzgarlı günlerde son derece konforlu bir şekilde kullanılabilir. Ayrıca yalıtım özellikleri sayesinde ısı kayıpları yaşanmasını önleyen sürgülü cam sistemleri kış aylarında tasarruf etmeyi sağlayan garantili bir yöntemdir.

Sürgülü Cam Sistemlerinin Teknik Özellikleri Nelerdir?

 Sürgülü cam sistemleri iç ve dış mekanlarda kullanılır. Çoğunlukla raylı sistemlere çeşitli donanımların ve aksesuarların monte edilmesi yoluyla uygulanır. Manuel olarak açılıp kapanan ve kayan cam sistemleri olarak tanımlanabilirler. Sürgülü cam sistemlerinin üretiminde farklı özelliklere sahip malzemeler kullanılabilir.  İş yerlerinde, alışveriş merkezlerinde, ofislerde, evlerde ve farklı alanlarda kullanılan sürgülü cam sistemleri metalden imal edilir. Dayanıklı bir yapıya sahip oldukları için özel güvenlik şartlarının sağlanması gereken alanlarda da kullanılmaları mümkündür. Sürgülü cam sistemlerinde hareket, sürgü mekanizmaları sayesinde sağlanır. Farklı malzemeler kullanılarak imal edilen ray sistemlerinin kullanım ömürleri üretim sırasında kullanılan malzemeye bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Sürgülü cam sistemlerinin kullanımı kolay ve konforlu olmakla birlikte temizlik süreçleri titizlikle gerçekleştirilmelidir. Sistemin içerisinde küçük parçaların ya da tozların girmesi durumunda ray sistemi sorunsuz bir şekilde çalışmayabilir. Uzun zaman bu şekilde kullanıma devam edilmesi halinde sürgülü cam sistemlerinde istenmeyen zararlar ortaya çıkabilir.

Müşteri Yorumları

İletişime Geçin!

Bize Ulaşın
Tenteks'e hoş geldiniz,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?