Tente Branda

açılır kapanır tente

İçindekiler

jpeg _42

Ürünü tanıyın!

Açılır kapanır tente modelleri diğer bir deyişle otomatik pergola sistemleri hem evlerde hem iş yerlerinde sıklıkla kullanılan, uzun ömürlü ve dayanıklı gölgelendirme sistemleri olarak öne çıkarlar. Açılır kapanır tente sistemleri yalnızca gölgelik olarak değil aynı zamanda kış bahçesi konseptinde de optimum fayda sağlamak üzere uygulanabilirler.

Tente modelleri, teras ve balkon gibi alanları dış mekanların kapatılarak gölgelendirilmesi amacıyla branda ya da akrilik kumaş türü malzemelerden üretilen güneş koruma diğer bir deyişle gölgelendirme sistemleridir. Günümüzde tente sistemleri gölgelik ihtiyacının yanı sıra dekoratif görünümleri, açılır kapanır mekanizmaları ve su geçirmez özellikteki kumaşları sayesinde işlevsel ürünler olarak sıklıkla tercih edilirler.

İLETİŞİME GEÇİN​!

Whatsapp ya da Telegram üzerinden kolaylıkla bize ulaşabilirsiniz!

jpeg_8
Açılır kapanır tente nedir?

Açılır kapanır tente; kullanıcıların dış mekanlardaki yaşam alanlarını ve işletmelerini çok daha aktif ve konforlu bir şekilde kullanırken aynı zamanda estetik açıdan hoş bir görünüm elde etmesine yardımcı olan sistemlerdir. Açılır kapanır tente sistemleri; yaz aylarında sıcak havanın, kış aylarında ise olumsuz hava koşullarının dış mekanlardaki yaşam alanlarının kullanım süresini kısıtlamasını önleyerek konfor sağlar. 

Söz konusu hava koşullarının olumsuz etkileri dış mekanlarda konforlu ve güvenli bir şekilde geçirilecek zamanları hemen hemen yarı yarıya azalttığı gibi bu durum özellikle hizmet sektöründe işletmelerin karlılığını olumsuz yönde etkileyen bir faktör haline gelebilir.

Bu tür durumlarda açılır kapanır tente modelleri işlevsel çözümler olarak kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Açılır kapanır tente, açılır kapanır pergola ve açılır kapanır motorlu tente olarak da adlandırılır. Açılır kapanır tente sistemlerinin en önemli özelliği, sahip oldukları motorlu tente özellikleri ile model özelinde farklı açılıp kapanma özellikleri ile kullanım kolaylığı sağlar. 

Açılır kapanır tente ile her mevsim rahat edin

Ülkemizde kullanımı en çok tercih edilen gölgelendirme sistemleri olan ve mafsallı sistemler olarak da adlandırılan açılır kapanır tente sistemleri; manuel, motorlu, kasetli ve çift açılır olarak üretilirler. Açılır kapanır tente modelleri arasında en basit model olarak bilinen manuel sistemli modeller, çevirme koluyla redüktöre hareket verilerek çalıştırılır. Bu modeller genellikle dükkanların önlerinde, konutların teras ve bahçe gibi açık alanlarında güneşten korunma amacıyla kullanılır. 

Bu ürüne tüp motor entegre edilmesi yoluyla oluşturulan motorlu tente sistemleri, geniş alanları kapsayan ölçülerde üretilse dahi uzaktan kumanda yardımıyla konforlu bir şekilde kullanılabilir. Motorlu ürün çeşitleri sensörler sayesinde güneşten, yağmurdan ve rüzgardan zarar görmemesi için otomatik olarak açılır kapanır hale getirilebilir.

Kasetli tente sistemleri, açılır kapanır tente sistemlerinin en gelişmiş modelleri olarak kabul edilirler. Kasetli tente sistemlerinde, kumaşı tamamen kapatan alüminyum kasa sayesinde tam koruma sağlandığı gibi uygulama alanına estetik açıdan şık bir görünüm kazandırma imkanı da elde edilebilir. 

jpeg_10

Her Koşulda Kullanılabilir

Kullanıcılar açılır kapanır tente sistemlerinin sahip olduğu fonksiyonel özellikler sayesinde açılır kapanır pergolayı soğuk ve yağmurlu havalarda diledikleri açıda ayarlayabilir, açılır kapanır tentenin kullanıldığı ortamın havasını ve sıcaklığını istedikleri gibi ayarlama avantajını yaşayabilirler.

jpeg _40

Açılır Kapanır Tente Kullanım Alanları Nelerdir?

Ülkemizde genellikle yaz ayları çok sıcak iken kış ayları soğuk ve yağışlı olur. Dönemsel olarak farklı hava durumlarıyla karşılaşılması da mümkündür. Açılır kapanır tente sistemleri kullanıcılara sağladıkları farklı avantajlar sayesinde değişen hava şartlarına karşı koruma sağlayan etkili çözümler olarak öne çıkarlar.

Açılır kapanır tente modelleri işletmelere, hava şartlarına bağlı olarak konforlu ve güvenli bir hizmet verme imkanı sunar. Havanın güzel olduğu dönemlerde tamamen açık havada hizmet verilmesi tercih edilebileceği gibi akşam saatlerinde rüzgar ya da yağmur olmadığı, gündüz saatlerinde güneş ışınlarının olumsuz etkilere neden olmadığı durumlarda açılır kapanır tente modelleri açılarak ferah bir ortama sahip olma imkanına erişilebilir. Bu durum aynı zamanda işletmelerin müşteriler nezdinde tercih edilirliğini artıran etkenler arasında sıralanabilir. 

Kullanım alanının özelliklerine ve isteğe göre manuel ya da otomatik olarak tasarlanabilen açılır kapanır tenteler, kısa sürede açılır ve geniş kullanım alanları ile dikkat çeker. Açılır kapanır tente modellerinin kullanımı son zamanlarda genellikle ticari işletmelerde tercih edilmekte olup açılır kapanır tente kullanım alanları arasında ilk sırada; çay bahçeleri, kafeteryalar, restoranlar ve çeşitli dükkanların ön kısımları ya da açık alanları, teraslar, otoparklar ve balkonlar sayılabilir.

Çok farklı mekanlarda kullanılması mümkün olan açılır kapanır tente modelleri her mevsim farklı konfor ve farklı avantajlar sunar. Açılır kapanır tente sistemleri, otomatik çalışan modellerinin tercih edilmesi halinde kas gücü gerekmeksizin kolayca açılıp kapanabilir. İç mekanlarda ferah ve konforlu yaşam alanları oluşturan açılır kapanır tente sistemleri yağmur ve kar yağışında su sızdırmayan, etkili çözümler haline gelir. 

Özellikle yaz aylarının yakıcı güneş ışınlarına karşı açılır kapanır tente sistemleri ile koruma sağlanabilir. Bunun yanı sıra kafe ve restoran gibi ticari işletmelerde müşterilerin talebi doğrultusunda sigara içilebilir bölümler oluşturulması için açılır kapanır tente sistemleri kullanılabilir.

Açılır kapanır tente modelleri kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretilmeleri halinde uzun süreli kullanıma uygundurlar. Herhangi bir ek masraf çıkarmadan kullanılan açılır kapanır tente modelleri işletmeler açısından uygun maliyetlerle optimum fayda sağlayan çözümler olarak kabul edilirler. 

Siz de kullanım alanı özelinde, en uygun ve işlevsel açılır kapanır tente sistemleri hakkında bilgi edinmek, evlerinizde ya da iş yerlerinizde dış mekan yaşam alanlarını konforlu, güvenli ve şık bir hale getirmek için Tente Branda ile iletişime geçebilirsiniz.

Açılır Kapanır Tente Modelleri Nelerdir?

Açılır kapanır tente sistemlerinin farklı model seçeneklerinin olması, her kullanım alanı özelinde farklı seçimler yapma ve ihtiyaçlar doğrultusunda optimum fayda sağlayacak açılır kapanır tente sistemlerini tercih etme imkanı verir. 

Açılır kapanır tente modelleri arasında sade tasarımıyla dikkat çeken mafsallı tente sistemleri aynı zamanda ekonomik bir çözüm olarak ön plana çıkar. Yeni nesil tente çeşitlerinden biri olarak giderek artan popülerliğe sahip olan mafsallı tente sistemleri duvara ya da tavana monte edilerek, tek tarafa doğru çevirme kolu yardımıyla açılarak kullanılır. Mafsallı tente sisteminin ön kısmına dikey bir şekilde farbela ya da düz saçak eklenmesi yoluyla daha fazla gölge oluşturulması tercih edilebilir. Mafsallı tente sistemleri cafelerin ve restoranların önlerinde, mağazalarda, evlerdeki teraslarda ve balkonlarda kullanıma uygundur. 

Ekstra olarak çatı profilinin kullanıldığı durumlarda, kumaşın korunumunun sağlanması yoluyla tente sisteminin ömrünü uzatmak mümkündür. Opsiyonel yükseklik ayarı özelliği, uzun süre gölgeden ya da yağmurdan koruma sağlamak için idealdir. Mafsallı tente sistemlerinin iskelet kısmı alüminyum ekstrüzyon profillerden üretildiği için korozyona uğraması riski söz konusu değildir.

Motorlu tente sistemleri, manuel tente modellerinin mekanik aksamına özel aparatlar yadımıyla tüp motor entegre edilmesi yoluyla hareketi sağlanan uzaktan kumandalı tente sistemleri olma özelliğine sahiptir. Motorlu tente sistemlerinde, mafsallı tente sistemlerinden farklı olarak bir çevirme koluna gereksinim duyulmaksızın uzaktan kumanda yardımıyla istenen seviyeye kadar açmak, istenen seviyede durdurmak mümkündür. 

Kol gücünün yeterli gelmeyeceği büyük ölçülerdeki tentelerde ve ani durumlarda müdahale etmenin zor olduğu yerlerde genellikle motorlu tente sistemlerinin kullanımı tercih edilir. Motorlu tente sistemleri, mafsallı tente sistemlerinde bulunan tüm özellikleri kapsadığı gibi ekstra sensörlerin kullanılmasıyla tam koruma ve konfor sağlamak için işlevsel bir çözümdür.

Açılır kapanır tente sınıfında yer alan kasetli tente sistemleri, son derece şık görünümleriyle beğeni toplar. Ayrıca kapandığında az yer kaplayan bu uzaktan kumandalı açılır kapanır tente modelleri, en estetik ve kaliteli gölgelendirme sistemlerinden biri olarak kabul edilir. Kasetli tente sistemlerinin mekanik ve kumaş sistemi alüminyum yapıdaki tam kaset modülüyle korunur, bakım ihtiyacı doğmadan temiz kalması bu şekilde mümkün olur. 

Kasetli tente sistemleri, sisteme dayanıklılık kazandıran alüminyum gövdesinin yanı sıra sade ve şık görüntüsüyle de mekanların görünümüne en iyi şekilde uyum sağlar. Kasetli tente modelleri, sensörlerin kullanılması durumunda; farklı mevsimlerde karşı karşıya kalınması olası olumsuz hava koşullarına karşı kullanım alanında olunmasa dahi korunaklı bir hal getirilebilir. 

Açılır kapanır tente modellerinden biri olan çift açılır tente sistemleri, daha fazla alanın güneşten ve yağmurdan korunması amacıyla üretilmiş olan mafsal tipi iki adet açılır tente taşıyıcı bir iskelete bağlanıp zıt yönlere doğru açılarak oluşturulur. Taşıyıcı makas konstrüksiyonu zemine sabit ayaklarla monte edilebilir ya da tekerlekli plakalar üzerine monte edilerek mobil kullanımı da tercih edilebilir. 

Çift açılır tente sistemlerinin sağladığı avantajların en büyüğü, tek tente açılımının yetersiz olduğu durumlarda 2 kat daha fazla açılım sağlaması ve daha fazla alanı gölgede tutmasıdır. Otellerin önleri, bahçeler ve teras katları gibi geniş alanların kapatılması amacıyla çift açılır tente sistemlerinden faydalanılabilir. Çift açılır tente sistemlerinde 2 tentenin bağlantı noktasından gelebilecek yağmurun ve güneşin engellenmesi amacıyla çift taraflı alüminyum saçak profilleri ile üst koruma profili kullanılmaktadır. Saçak sisteminin diğer bir avantajı, çiftli tentenin kullanılmadığı zamanlarda kapamalı konuma getirilmesi yoluyla kumaş ve tente iskeletinin saçak profillerinin altına muhafaza edilebilmesidir. Bu sayede hem yağmurdan hem güneşten etkilenmeyen tentenin, çok daha uzun süreli kullanılması mümkün olur.

Açılır Kapanır Tente Avantajları Nelerdir?

Açılır kapanır tente sistemlerinin evlerde, iş yerlerinde ve çeşitli mekanlarda kullanılıyor olması pek çok farklı avantaj sağlar. Farklı yapılarda kullanılan tenteler sayesinde ahşap kapılar, pencereler ve kapı çerçeveleri; yağmur ve diğer hava koşullarının neden olabileceği olumsuz durumlara karşı korunur. Açık pencereler önünde kullanılan açılır kapanır tenteler yağmurun pervaza girerek zarar vermesini önler.

Açılır kapanır tentelerin kullanılması, ortamın sıcaklığının korunmasını sağlayarak kış mevsiminde enerji maliyetlerinin minimize edilmesi konusunda avantajlıdır. Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunmak için ihtiyaç duyulan gölgelendirmeye açılır kapanır tente modellerinden faydalanılabilir. 

Açılır kapanır tente modellerini kullanıcıların isteklerine göre çeşitlendirmek mümkündür. Otomatik tente ve manuel açılır kapanır tente olarak değişen modeller arasından kullanım alanının özelliklerine ve ihtiyaçlara uygun seçimler yapmak mümkündür. Otomatik tente modelleri kademeli olarak açılıp kapanma opsiyonu sunar ve bu sayede kullanıcı tercihine göre ayarlanma konusundaki konforluyla öne çıkar. Cafe tente olarak da bilinen açılır kapanır tente modelleri aydınlatma opsiyonu ile kullanılabilir. 

Son derece geniş kullanım alanına sahip olan açılır kapanır tente modelleri özellikle restoran, otel, veranda, teras, balkon, bahçe ve hizmet sektörüne ilişkin alanlarda kullanılır.

 

Müşteri Yorumları

İletişime Geçin!

Bize Ulaşın
Tenteks'e hoş geldiniz,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?