Tente Branda

Teras Cam Tavan Fiyatları

Teras Cam Tavan Fiyatları

Teras cam tavan fiyatları belirlenirken farklı birçok özellik göz önünde bulundurulur. Cam tavan sistemi için seçilen cam tipi ve cam boyutu, teras cam tavan fiyatını etkileyen en önemli faktördür. Cam tavan sisteminde kullanılacak camların özellikleri ve boyutu değiştikçe genellikle daha pahalı olabilir. Aynı zamanda cam tavan sisteminde kullanılan malzemelerin kalitesi fiyatı belirler. Daha dayanıklı ve yüksek kaliteli malzemeler kullanıldığında, cam tavan sistemi genellikle daha uzun ömürlü olur ama maliyeti artar. Cam tavan sisteminin tasarımı, fiyat üzerinde önemli bir belirleyici kriterdir. Ek olarak cam tavan sisteminin montajı özenle yapılması gereken bir iştir.

Cam tavan sisteminin montajın karmaşıklığı, cam tavan sisteminin fiyatını etkileyebilir. Özellikle özel montaj gerektiren durumlar daha fazla maliyet getirebilir. Piyasa koşulları ve talep de teras cam tavan sisteminin fiyatlarını etkileyebilir. Yoğun talep dönemlerinde fiyatlar artabilirken, düşük talep dönemlerinde indirimler veya kampanyalar olabilir. Cam tavan sistemi satın almadan önce, ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi dikkate alarak farklı seçenekleri karşılaştırmak önemlidir. Daha büyük boyutlarda ve özelliklerde tasarlanan teras cam tavan sistemleri genel olarak diğer tente sistemlerine göre daha pahalı olabilir. Cam tavan sistemi tasarımı özelleştirildikçe fiyatı da ona göre değişmektedir.

Cam tavan sistemi fiyatları belirlenmeden önce uzman ekipler tarafından sistemin kurulacağı mekan keşfedilmelidir. Mekana göre ve cam tavan sisteminde kullanılacak malzemelere göre en doğru fiyatlandırma yapılmalıdır. Teras cam tavan sisteminin ölçü ve boyutlarına göre fiyatlanan sistem müşteriye iletilir.

TERAS CAM TAVAN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Cam tavan, özel tasarım alüminyum profilleri ile, bütüncül bir sistem anlayışına göre üretilen estetik görünümlü yalıtımsız bir kış bahçesi sistemidir. 2°-22° eğim arasında uygulanabilir. Farklı geometrik formlarda beğeni ve ihtiyaçlarınızı karşılayan uygulamaları olanaklı kılar. Ayrıca özel tasarlanmış çelik destek profili ile gerek görüldüğü yerlerde görselliği bozmadan taşıyıcı takviyesi yapma imkânı da sunar. İnce görünümüne rağmen kalın içyapısı sayesinde dayanıklı ve uzun ömürlü bir kış bahçesine sahip olmanızı sağlar. Kış bahçesi sisteminde kullanılan izolasyon fitilleri EPDM standartlarında üretilmiştir. Opsiyonel olarak içeriden cam taşıyıcı profillere entegreli SPOT LED yada SOFT LED aydınlatma seçenekleri de uygulanabilir. Kış bahçesi sistemindeki ön taşıyıcı ve duvar profilinin eklemli yapısı ve silikonsuz camlama yeteneği sayesinde kolay ve hızlı kurulabilme imkânı verir. Opsiyonel olarak reflekte, füme ve farklı cam renk seçenekleri sunarken Güvenli cam; “10mm Temperli” ya da “10 mm Temper+HavaBoşluğu 5+5” lamine gibi kombinasyonlara uygun ısıcam profillerinden imal edilir. Yağmur Oluğu profilimiz 152mm x 127mm ebadında ve metrede 4.600 gr. ağırlığındadır.

Yağmur suyunu sistem üzerinden toplayarak alt kısmında bulunan dikmelere iletir ve suyun tahliyesini yapar. Ayrıca ön kiriş olarak da Cam Tavan Sistemi’ne mukavemet kazandıran bir unsurdur. Duvar Profilimiz 70mm x 170mm ebadında ve metrede 2000gr. ağırlığındadır. Sistemin monte edilecek duvar veya yüzeye tamamen tutunabilmesini ve tüm taşıyıcı profillerin, açı profilleri ile birleşmesini sağlar. Dikme Profilimiz 120mm x 110mm ebadında ve metrede 3700gr. ağırlığındadır. Dere profilinden gelen yağmur suyunun tahliyesini tamamlar. İki parçadan oluşan bu profil gizli flanş ile yere monte edilir. Böylelikle temiz ve estetik bir görünüm sunar. Taşıyıcı Cam Profilleri 55mm x 116mm ebadında ve metrede 1610gr. ağırlığındadır. Bu profil duvardan dereye kadar her cam kenarı ve arasına yerleştirilerek Cam Tavan Sistemini taşır. Kenarlarda kullanılan için dış kapaklı, cam aralarında kullanılan için orta kapaklı olmak üzere 2 amaçla kullanılır. Açı profil 28mm x 90mm ebadında ve metrede 1100 gr. ağırlığındadır. Bu profil arkada bulunan Duvar Profilinden önde bulunan Dere Profiline kadar uzanan Cam Tavanı, istenilen eğime göre ayarlamaya olanak sunar. Eklemsel yapısı sayesinde 2 ile 22 derece arasında belirlenen her eğimde maksimum entegrasyon sağlar.

TEK CAM: 10mm (5 + 076 + 5 Temperli Şeffaf Lamine)

ISICAM: 24mm (4mm Temper low-E + 12HB + 4 + 076 + 4 Temperli Şeffaf Lamine)

Bize Ulaşın
Tenteks'e hoş geldiniz,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?