Tente Branda

Tente Nedir ve Modelleri Nelerdir?

TENTE NEDİR VE MODELLERİ NELERDİR?

Tente sözcüğü Türkçeye İngilizceden çevrilmiştir ve kelimesin kökeni ise İtalyanca tenda kelimesinden gelmektedir, Tenda kelimesinin anlamı ise çadırdır. Tente kelimesinin anlamında da belirtildiği gibi tente, ürünleri kullanımı ve görünüşü sebebiyle çadıra benzedir ve çadır gibi bir koruma sağlamaktadır. Kelime Latince germek fiili olan tendere ya da tens anlamlarında da kullanılmaktadır. Tente sistemleri açık alanları daha kullanışlı hale getirmek, mekanın konforunu ve estetik görünüşünü desteklemek için kullanılır. Tente sistemleri mekanları yağmur, güneş, rüzgar ve diğer hava koşullarının mekanınızın konforunu etkilemesinin önüne geçer. Tente sistemleri genel olarak gölgelik ve güneşlik adı verilen sistemler olarak bilinir ve benzer amaçla kullanılır. Tente sistemlerinin asıl amacı güneşin ve yağmurun zararlı etkenlerinde korunmak üzere tasarlanmıştır. Daha sonra motorlu ve otomatik sistemlerle birleştirilerek daha fonksiyonlu ve kolay kullanımlı bir araca dönüştürülerek kullanıcının tercihine sunulmuştur. Bu sayede bez, branda tarzı yapılardan üretilen tenteler motor ve kumanda aksamları ile daha modern ve kullanışlı bir hal almıştır.

Tente Sistemi Kullanım Alanları

Tente sistemleri özel tasarımı sayesinde mekanların estetik görünümü destekler ve değerini artırır.  Özel tasarım tente sistemlerinin kullanım alanları otel, cafe, restoran, havuz, balkon, veranda ve çeşitli iş alanlarıdır. Tente sistemlerinin açık ve kapalı olmak üzere farklı çeşitleri olması tente sisteminin kullanım alanının geniş olması ve çokça tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biridir. Kısacası tente sistemleri, mekanı daha kullanışlı hale getirirken ve 4 mevsim konforla buluşturarak, estetik ve şık görünümü ile mekanın değerini de artırır. Tente sistemleri kurulacağı mekanın boyutuna ve büyüklüğüne göre çeşitli modellerde ve şekillerde uygulanabilir. En önemli detay tente sisteminin kurulacağı alanın uzmanlar tarafında keşfedilmesi ve en uygun tente sisteminin tasarlanmasıdır. Bu sebeple tente sistemi mekana göre özel olarak tasarlanır ve özel tasarım tente sistemi olarak üretilir. Tente sistemi, su ve farklı dış etkenlere karşı dayanım gösterir, kaliteli ve sağlam yapısı ile birinci derece malzemelerden üretilir. Tente sistemi kullanım süresi boyunca konfor sağlaması özelliği ile giderek artan bir kullanım alanına sahiptir. Özel tasarım tente sistemleri açılıp kapanma özelliği ve otomatik yapısı ile, kumanda yardımıyla kolayca hareket ettirilebilir ve özellikle cafe ve restoran gibi modern işletmeler için konforlu bir çözümdür. 

Tente Modelleri Nelerdir?

Tente sistemi modelleri restoran ve cafe gibi işletmelerde dış alanlarını daha kullanışlı hale getirmek ve bu alanların etkin bir şekilde kullanılması için üretilir. Tente sistemleri çeşitli modellerde ve özelliklerde üretilmekte ve tente modelleri fonksiyonel olmaları ve estetik görünüm bakımından sağladıkları avantajlar ile işletmeler ve konutlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Tente sisteminin modelini belirleyen etmenler arasında kumaş seçenekleri ve sisteme özel fonksiyonlar yer almaktadır. Tentenin açılıp kapanma fonksiyonu, panel yapısı, tercih edilen tente sistemi, tente sisteminin diğer sistemlerle birleştirilmesi gibi birçok faktör tente sistemi modellerini belirler. Tente sistemleri, pergola ve açılır kapanır tente olarak bilinmektedir ve asıl olarak bioklimatik, pergola, kasetli, klasik, pencere tentesi, özel tasarım tente ve kış bahçesi sistemleri olmak üzere birçok farklı çeşiti bulunmaktadır. Ancak en yaygın tente sistemi, pergola ve bioklimatik tente sistemi şeklindedir. 

Tente sistemleri çeşitli yapı ve modellerde üretilebilirken öncelikli amaç mekanlarınız için en uygun kapama sistemi hizmetini sunmaktır. Tente sistemleri, cam sistemleri ile birleştirilerek tamamen kapalı bir alan oluşturulabilir ve yapılarınıza 4 mevsim konforlu şekilde kullanım imkanı sunar. Tente sistemleri sahip olduğu üç katmanlı kumaş yapısı ile yazın sıcak havanın olumsuz etkilerini; kışın ise yağmurun ve olumsuz hava şartlarını ortadan kaldırır.  Tente modellerinde yer alan aydınlatma opsiyonları sayesinde tente, gün boyunca kullanıma uygundur.

Tente Sistemleri Teknik Detayları;

Tente sistemine entegre raylar, ve yürüyen aksam oldukça sessiz çalışır ve sık bakım ihtiyacı gerektirmez. Uzaktan kumanda ile kolayca hareket ettirilen tente sistemi, tasarlandığı alanı açık ve kapalı kullanma seçeneği ile pratiktir. Tente sistemi çevresine uygulanabilecek çeşitli kapama sistemleri ile alan, tümüyle kapalı bir hale çevrilir. Tente sisteminde yer alan kumaşlar, 5 yıl garantili ithal, 3 katmanlı Block Out SERGE FERRARI ve SIOEN’dir. Kumaşlar alev yürütmeme ve güneş ışığını geçirmeme özelliğine sahiptir. PVC esaslı flexy sayesinde dış hava şartları için oldukça uygun bir kumaş yapısıdır. Ürettiğimiz tente modellerinde sistem işlevselliği, oluşabilecek fiziki olumsuzluklara karşı 5 yıl garanti altına alınmaktadır.

Bize Ulaşın
Tenteks'e hoş geldiniz,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?