Tente Branda

Raylı Tente Nedir? Modelleri Nelerdir?

Raylı tente sistemleri, özel tasarım tente sistemi olarak bilinmektedir ve fonksiyonlu yapısı sayesinde kullanıcılar tarafından oldukça fazla tercih edilir. Raylı tente modelleri, modern mimariye kazandırdığı esteki ve şık görünümün yanı sıra sağlam yapısı ile kullanıcıları, sıcak iklimlerde güneşin zararlı ışınlarından ve sıcak havadan korurken, açılır kapanır fonksiyonu ve su geçirmez kumaşı ile olumsuz hava şartlarında yağmur ve rüzgâra karşı da direnç gösterir. Raylı tente sistemleri özellikle otel, restoran, cafe, havuz, konut ve işletmelerde tercih edilirken sisteminin etrafı cam sistemleri ve diğer tente sistemleri ile kapatılabilir ve özel tasarım tente sistemi haline dönüştürülebilir.

          Raylı tente sistemlerini kapatarak kış aylarında, yazın olduğu gibi mekanlarınızı uzun kullanabilirsiniz. Özel tasarım raylı tente sistemi, yaz aylarında açık, ferah bir ortam oluştururken kışın, olumsuz hava şartlarında tamamen kapalı bir ortam haline dönüşerek kullanıcılara 4 mevsim konfor sağlayan bir tente sistemidir. Raylı tente sistemleri kullanılacak mekanın ölçülerine göre farklı modellerde ve şekillerde üretilebilir. Aynı şekilde bu özel tente sistemi su, ışık ve farklı dış etkenlere karşı dayanım gösterir. Sistem kaliteli ve sağlam malzemelerden üretilir.

         Raylı tente sistemi, kullanım süresi boyunca 4 mevsim konfor sağlaması özelliği ile giderek artan bir kullanım alanına sahiptir. Raylı tente sistemlerinin sıkça tercih edilmesi sebebi, kumanda ile kolayca yönetilebilmesi ve motor yapısı ile otomatik bir kullanım kolaylığı sağlamasıdır. Bu sebeple raylı tente sistemleri restoran ve cafe gibi işletmelerde fazlaca kullanılır ve bu mekanların dış alanlarını daha kullanışlı hale getirir. Raylı tente sistemlerinin 3 farklı modeli mevcuttur ve bu modeller. RTS 1300, RTS 1400 ve RTS 1600 sistemleridir.

RTS 1300 TEKNİK DETAYLARI

RTS 1300 raylı tente sisteminde bulunan profiller 140 mm x 70 mm boyutundadır. Bu profil metrede 3300 gr. Ağırlığındadır. Yüksek alaşımlı ekstürüzyon profillerinin hammaddesi T5 6063 alüminyumdur. Ray profilleri hiçbir çelik ya da germe takviyesi olmadan 6 metre açılıma kadar kullanılabilecek mukavemete sahiptir.

YAĞMUR OLUĞU / DERE

Yağmur oluğu profili 140 mm x 140 mm ebadındadır. Bu profil metrede 4800 gr. Ağırlığındadır. Yüksek alaşımlı ekstrüzyon profilleri hammaddesi T5 6063 alüminyumdur. Bu profil yağmur suyunu toplayarak alt kısmına bağlanan dikmeler ile suyun tahliyesini yapar. Ayrıca ön kiriş olarak da tenteye mukavemet kazandıran bir unsurdur. Profil üzerindeki kanallar sistemin demonte uygulanabilmesinde kolaylık sağlamaktadır.

DİKME PROFİLİ / ÖN AYAK

Ön dikme profilleri 100 mm x 100 mm ebadındadır. Bu profil metrede 3650 gr. Ağırlığındadır. Yüksek alaşımlı ekstrüzyon profillerinin hammaddesi T5 6063 alüminyumdur. Yağmur oluğu profilinin alt kısmındaki kanallara montesi yapılır ve yağmur suyunu zemin seviyesine indirerek tahliyesi yapılır. Dikme profili içindeki kanallar sistemin demonte olmasına yardımcı olmaktadır ve vida yoğunluğunu gizlemek amaçlıdır.

RTS 1400 TEKNİK DETAYLARI

RTS 1400 pergola tente serisinde yer alan ray profilleri 140 mm x 100 mm ebatlarındadır. Profil metre başına 6250 gr. ağırlığındadır. Yüksek alaşımlı ekstrüzyon profillerin hammaddesi T5 6063 alüminyumdur. Ray profili herhangi bir çelik veya gergi takviyesi olmadan 8 metreye kadar kullanılabilecek mukavemete sahiptir.

YAĞMUR OLUĞU

RTS 1400 pergola serisi yağmur oluğu profili 160mm x 170mm ebatlarındadır. Bu profil metre başına 5800 gr. ağırlığındadır. Açılır kapanır tente pergolada bulunan yüksek alaşımlı ekstrüzyon profillerin hammaddesi T5 6063 alüminyumdur. Bu profil yağmur suyunu biriktirir ve alta bağlanan dikmeler ile suyu tahliye eder. Ayrıca ön kiriş olarak pergola sistemine mukavemet katar. Tente sisteminde profil üzerinde bulunan kanallar sistemin demonte uygulamasında kolaylık sağlar.

DIKME PROFILI/ÖN AYAK

RTS1400 pergola serisi ön dikme profili 125mm x 125mm boyutlarındadır. Bu profil metre başına 4350gr. ağırlığındadır. Açılır kapanır tente pergolada yüksek alaşımlı ekstrüzyon profillerin hammaddesi T5 6063 alüminyumdur.

RTS 1600 TEKNİK DETAYLARI

Açılır kapanır tente pergola sistemleri müşterinin tercihine özel çeşitli pergola tente modellerinde üretilmektedir. Pergola sistemi modelleri müşterinin tercihi ve pergola sisteminin kurulacağı mekanın ölçü ve ebatlarına göre belirlenir. Pergola sistemi kullanıcının belirlediği ölçülere uygun olarak tasarlanır ve mimari yapılara özel olarak üretilir.
Kullanıcı profil ve kumaş renklerini ve aydınlatma seçeneklerini kendi tercihine göre belirler. Tüm kullanıcıların beğendiği sistem kalitesine uygun olarak farklı pergola tente fikirleri sunulmaktadır.

RTS 1600 RAY PROFİLİ

RTS 1600 pergola sistem serisi ray profili 160 mm x 125 mm’dir. Bu profil metre başına 7850 gr. ağırlığındadır. Açılır kapanır tente pergola yüksek alaşımlı ekstrüzyon profillerinin hammaddesi T5 6063 alüminyumdur. Tente sistemindeki ray profili herhangi bir çelik veya gergi takviyesi olmadan 10 metreye kadar kullanılabilecek mukavemete sahiptir.

YAĞMUR OLUĞU / DERE

RTS 1600 pergola sistemi serisi yağmur oluğu profili 160mm x 170mm ebatlarındadır. Tente sisteminde kullanılan profil metre başına 5800 gr. ağırlığındadır. Açılır kapanır tente pergolada bulunan yüksek alaşımlı ekstrüzyon profillerin hammaddesi T5 6063 alüminyumdur.
Bu profil yağmur suyunu toplar ve alta bağlanan dikmeler ile suyu tahliye eder. Aynı zamanda ön kiriş olarak tente sistemine mukavemet katan bir unsurdur.

Bize Ulaşın
Tenteks'e hoş geldiniz,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?