Tente Branda

Pergola Tente Kullanım Alanları Nelerdir?

Pergola tente sistemi, kullanıcıların tercih ettiği birçok alanda gölgelendirme ve koruma sağlayan, alüminyum paneller ya da ahşap iskelet üzerine gerilen kumaş veya malzeme ile oluşturulan sağlam bir yapıdır. Pergola tente sistemi, mekana sağladığı koruma ve konforlu kullanım imkanının yanı sıra estetik görünümleri ve pratik işlevleri sayesinde genellikle otel, kafe, restoran, bahçe, teras, veranda ve balkon gibi birçok dış mekanda kullanılmaktadır. Pergola tentenin kullanım alanlarında bazılarına değinecek olursak; Pergola tenteler, bahçe veya teras alanlarını güneş ışığından korumak, sıcak havalarda serin bir gölgelik sağlamak ve dış mekan yaşam alanları oluşturmak için kullanılır. Yine aynı şeklide restoranlar başta olmak üzere kafeler ve diğer ticari işletme sahipleri, müşterilerine daha rahat ve konforlu bir açık hava oturma alanı sunmak için pergola tenteleri kullanabilir. Bu sayede müşteriler dış mekanda daha çok vakit geçirebilirler.

Aynı zamanda oteller ve organizasyon firmaları konuklarına dış mekanda dinlenme ve eğlenme imkanı sunmak için pergola tente sistemlerini kullanmaktadır. Açık hava etkinlikleri, fuarlar, sergiler ve festival gibi organizasyonlarda pergola tenteler, sergilenen ürünleri veya etkinlik alanlarını güneşten ve hava koşullarından korumak için kullanılabilir. Pergola tenteler, araçları güneş ışığından korumak ve araç sahiplerine gölgeli bir park yeri sağlamak amacıyla otoparklarda kullanılabilir. Havuz kenarları, pergola tentelerle gölgelendirilerek havuz kullanıcılarına güneşlenme ve dinlenme imkanı sunabilir. Ev sahipleri, bahçelerinde veya verandalarında pergola tenteleri kullanarak dış mekanlarını daha kullanışlı ve estetik hale getirebilirler. Pergola tente sistemleri işlevselliklerinin yanı sıra dekoratif özellikleriyle de dış mekanlara görsel ve estetik bir değer katmaktadır.

Kullanıcıların tercih ettiği çeşitli renk ve tasarıma göre üretilen pergola tente sistemleri sayesinde mekana uygun hale getirilebilirler. Pergola tente sistemleri diğer sistemler ve çeşitli yapılar ile tamamen kapalı bir hale getirilebilir. Etrafı tümüyle kapatılan bir pergola tente sistemi kullanıcıların konutlarında yer alan balkon ve verandalarını, cafe ve restauran gibi işletmeler de bir kış bahçesi atmosferi oluşturabilir. Pergola tente sistemi kullanım alanları oldukça geniştir ve özellikle otel, restoran, balkon, veranda, teras, bahçe ve hizmet sektörüne ait tüm alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Pergola tente sistemi özel tente kumaşı sayesinde yazın güneşin zararlı ışınlarından korurken açılır kapanır özelliği ile de tüm alanlarda kullanılabilir. Pergola sistemlerinde yer alan su geçirmez tente kumaşı sayesinde yağmurlu havalarda yağmurluk olarak da koruyucu özelliğe sahiptir.

Pergola Tente Sisteminin Güvenlik Özellikleri Nelerdir?

 Pergola tente sisteminde bulunan kumaşlar 5 yıl garantili ithal, 3 katmanlı Block Out SERGE FERRARI ve SIOEN’dir. Kumaşlar alev yürütmeme ve güneş ışığını geçirmeme özelliğine sahiptir. PVC esaslı flexy özelliğiyle dış hava şartlarına en uygun kumaştır. Ürettiğimiz tente modellerinde sistem işlevselliği, oluşabilecek fiziki olumsuzluklara karşı 5 yıl garanti kapsamındadır. Ürettiğimiz tente modellerinde sistem işlevselliği, oluşabilecek fiziki olumsuzluklara karşı 5 yıl garanti kapsamındadır. Pergola tente sisteminde kullanılan sağlam ve kaliteli motor seçenekleri ile sıkışma önleme özelliği sayesinde herhangi bir engelle karşılaşıldığında sistemi otomatik olarak durdurur.

 Bu bir güvenlik özelliğidir. Yüksek tork (120Nm) özellikleriyle raylı tente ürününde maksimum gerdirme sağlar. Diğer radyo frekans düzeyleri ile karışmayan (868 MHz), basit kanal seçimi ve kolay kullanım özelliği sağlayan kumanda sistemine sahiptir. Raylı otomatik tente sisteminin hareketini sağlayan motor Alman Becker ve Fransız Somfy marka olup uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir. İleri teknoloji ürünü kumandalar sayesinde dijital ekrandan hareketlerinizi takip edebildiğiniz gibi, tentenizin ne zaman açılıp kapanacağını da belirleyebilirsiniz. Raylı tente sisteminde 24 Volt led aydınlatma kullanılır (700 lümen-3000 kelvin-gün ışığı) ve ortalama m2 ’ye bir adet gelecek şekilde dizayn edilir. Tente kumaş profiline uygulanarak polikarbon led kasaları ile sisteme entegre edilir.  Pergola tente sistemleri 3 farklı modelde üretilmektedir. Bu modeller, RTS 1300, RTS 1400 ve RTS 1600 sistemleridir. RTS 1300 raylı tente sisteminde bulunan profiller 140 mm x 70 mm boyutundadır. Bu profil metrede 3300 gr. Ağırlığındadır.

 Yüksek alaşımlı ekstürüzyon profillerinin hammaddesi T5 6063 alüminyumdur. Ray profilleri hiçbir çelik ya da germe takviyesi olmadan 6 metre açılıma kadar kullanılabilecek mukavemete sahiptir. RTS 1400 pergola tente serisinde yer alan ray profilleri 140 mm x 100 mm ebatlarındadır. Profil metre başına 6250 gr. ağırlığındadır. Yüksek alaşımlı ekstrüzyon profillerin hammaddesi T5 6063 alüminyumdur. Ray profili herhangi bir çelik veya gergi takviyesi olmadan 8 metreye kadar kullanılabilecek mukavemete sahiptir.

Açılır kapanır tente pergola sistemleri müşterinin tercihine özel çeşitli pergola tente modellerinde üretilmektedir. Pergola sistemi modelleri müşterinin tercihi ve pergola sisteminin kurulacağı mekanın ölçü ve ebatlarına göre belirlenir. Pergola sistemi kullanıcının belirlediği ölçülere uygun olarak tasarlanır ve mimari yapılara özel olarak üretilir. Kullanıcı profil ve kumaş renklerini ve aydınlatma seçeneklerini kendi tercihine göre belirler. Tüm kullanıcıların beğendiği sistem kalitesine uygun olarak farklı pergola tente fikirleri sunulmaktadır.

Başlık metninizi buraya ekleyin

Bize Ulaşın
Tenteks'e hoş geldiniz,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?