Tente Branda

Pergola Nedir ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Pergola sözcüğü Latince saçak anlamına gelen “pergule” kelimesinden dilimize geçmiştir ve gölgelik anlamına gelmektedir. Pergola tente sistemleri sözcük anlamında da ifade edildiği gibi çadır görevi görmekte ve mekanları kapama için kullanılmaktadır. Pergola sistemleri farklı model ve çeşitlerde üretilirken en bilindik ve gözde pergola modelleri, tente sistemleri, bioklimatik pergola ve açılır kapanır pergola sistemleri olarak sınıflandırılabilir. Aynı zamanda pergola tente sistemleri, kış bahçesi sistemleri ile birlikte kullanılarak tamamen kapalı bir ortam elde edilebilir. Yine aynı şekilde pergola tente sistemleri açık olarak ve etrafı camla çevrilerek tasarlanabilir.

Etrafı tamamen kapatılan bir pergola tente sistemi konutlarınızın balkon ve verandalarını, cafe ve restauran gibi işletmeler de bir kış bahçesi atmosferi oluşturabilir. Özel tasarım pergola tente sistemi kullanım alanları oldukça geniştir ve özellikle otel, restoran, balkon, veranda, teras, bahçe ve hizmet sektörüne ait tüm alanlarda tercih edilebilir. Pergola tente sistemi özel tente kumaşı sayesinde yazın güneşin zararlı ışınlarından korurken istenilen zamanda açılabilir olması ile de açılıp kapanabilen güneşlik olarak da kullanılır. Yine aynı şekilde pergola sistemlerinde yer alan su geçirmez tente kumaşı sayesinde yağmurlu havalarda yağmurluk olarak da koruyucu özelliğe sahiptir.

Pergola tente sisteminde yer alan kumaşlar 5 yıl garantili ithal, 3 katmanlı Block Out SERGE FERRARI ve SIOEN’dir. Kumaşlarda alev yürütmeme ve güneş ışığını geçirmeme özelliği vardır ve ayrıca PVC esaslı flexy özelliğiyle dış hava şartlarına en uygun kumaştır. Tenteks tarafından ürettilen pergola tente modellerinde sistem işlevselliği, oluşabilecek fiziki olumsuzluklara karşı 5 yıl garanti kapsamındadır. Motor sıkışma önleme özelliği, herhangi bir engelle karşılaşıldığında sistemi otomatik olarak durdurur.

Pergola tente sistemleri alüminyum panel ve profiller ile üretilir. Bu sayede pergola sistemi oldukça sağlam ve kaliteli ürünler ile imal edilmektedir. Pergola sistemi kullanım süresi boyunca konfor sağla özelliği ile giderek artan bir kullanım alanına sahiptir. Pergola tente, açılıp kapanma özelliği sayesinde kolayca hareket ettirilir ve kumandayla kontrol edilebilir. Pergola tente sisteminin bu fonksiyonu sayesinde özellikle cafe ve restoran gibi işletmeler için en uygun çözümdür. Pergola tente sistemi modelleri restoran ve cafe gibi işletmelerin dış alanlarını daha kullanışlı hale getirmek ve bu alanların etkin bir şekilde kullanma imkanı sunar. Buna ek olarak estetik ve şık görünümü sayesinde pergola tente sağladığı avantajlar ile işletmeler ve konutlarda sıkça tercih edilir.

Pergola sistemi fiyatları, pergola sisteminin üretildiği malzemeye, sistemin boyutuna, uygulanacağı alanını büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Pergola sistemi fiyatları belirlenirken uzmanlar ve mühendisler öncelikle mekanlarınızı keşif eder ve sizin için en uygun pergola sistemi için bir tasarım yapar ardından kaliteli ürün ve uygun fiyat politikamız çerçevesinde tente sistemi fiyatları kullanıcının onayına sunulur. 

Pergola Sistemi’nin Modelleri Nedir?

Pergola sistemi modellerine değinilecek olursa, pergola tente birçok model ve seçeneğe sahiptir. Otomatik pergola, Otomatik Motorlu pergola olarak da bilinir. Otomatik pergola tüm hava koşullarında kullanım kolaylığı sunarak mekanlarınızı daha fonksiyonel hale dönüştüren özel bir gergi sistemi ile çalışır. Otomatik tente ve pergola tente olarak bilinen pergola sistemin kullanım alanı oldukça geniştir. Pergola tente modelleri sık bakım ihtiyacı gerektirmez ve uzun ömürlüdür. Pergola tente özel tasarımı ve mimari dokunuşlarla üretilmekte, tasarlanan modelin çevresine farklı kapama sistemleri uygulayarak alanı tümüyle kapalı bir ortama dönüştürme imkanı sunar. Bu sayede mekana şık ve estetik bir görünüm katarak mekanı özelleştirir, yazın sıcak aylarda tamamen açık bir ortama dönüşürken kışın olumsuz hava şartlarında tümüyle kapalı bir ortama çevirerek mekanın konforunu 4 mevsim çıkarabilirsiniz.

Pergola tentenin bir diğer modeli bioklimatik tentedir ve bu tente modeli özel tasarımı sayesinde tüm hava koşullarında, geniş bir uygulama alanına sahiptir. Bioklimatik tente sisteminde çatı, alüminyum panellerden üretilmekte ve bu paneller çeşitli derecelerde açılır ve toparlanır.  Özel tasarım bioklimatik pergola sisteminde, tamamlayıcı bir yapıya sahiptir, ön, arka ve yanlar için özel tasarlanmış profiller ve contalar mevcuttur. Bioklimatik pergola sistemi çalışır aksamlarını, motorunu, elektrik aksamını, mekanik parçalarını tüm dış koşullara karşı korur. Drenaj tıkanmalarını önleyerek bakım ihtiyacını azaltır. 

Bize Ulaşın
Tenteks'e hoş geldiniz,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?