Tente Branda

Pencere Tentesi Nedir? Modelleri Nelerdir?

Pencere tentesi, tüm tente sistemlerinde olduğu gibi mekanı ve kullanıcıları güneş ışınlarının zararlı etkilerinden ve olumsuz hava koşullarından korumak için kullanılır. Pencere tentesi özellikle sıcak havanın bunaltıcı etkilerini en aza indirme ve aynı zamanda estetik bir görünüm sağlamak amacıyla tercih edilen dış mekan sistemidir. Pencere tentesi, genellikle evlerde, ofislerde ve işletmelerde sıkça tercih edilir. Aynı zamanda pencere tenteleri farklı modellerde ve malzemelerde tasarlanabilmesi ile en çok tercih edilen çözümler arasında yer alır. Pencere tentesi ile mekanınızı özelleştirebilir kullanım konforunu artırabilirsiniz, mekanın konforunu artırırken mekanınıza uygun olarak şeçtiğiniz pencere tentesi modelleri ile alanınızı özelleştirebilir, değerini artırabilirsiniz. Farklı renk ve modellerde üretilebilen pencere tentesi modelleri her kullanıcının istek ve ihtiyaçlarını karşılama kabiliyetine sahipken kullanışlı yapısı ile de dikkat çekmektedir.

Pencere tentesi modelleri; kullanıcının ihtiyacına ve tercihine göre birçok farklı şekilde tasarlanmaktadır. Özellikle Kasetli Tente, Körüklü Tente, Özel Tasarım Tente, Mega Şemsiye, Mafsallı Tente pencere tentelerinin en bilindik ve tercih edilen modelleri arasındadır. Mafsallı Tente; genellikle büyük pencere alanlarını kapamak ve geniş cam yüzeylerinin güneş ışınlarından korunmak için kullanılırken aynı zamanda iç mekanın da rahatlatıcı bir şekilde aydınlatılmasını sağlar. Körüklü tente modelleri ise özellikle teraslar, balkonlar ve pencereler için kullanılır. Körüklü tente özellikle altında vakit geçilirken güneşin zararlı etkilerinden korumak amacıyla tercih edilir. Kasetli Tenteler: Kasetli tenteler, tenteyi korumak ve saklamak için özel bir kasa içerisine sığdırılan modellerdir. Bu tasarım, tentenin uzun ömürlü olmasını ve dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasını sağlar. Mega şemsiyeler: Genellikle açık hava restoranları, kafeler ve ticari alanlarda tercih edilir. Büyük gölgelik alanı sağlarlar ve taşınabilir özellikleri nedeniyle esneklik sunarlar. Mega şemsiye ayrıca sabit olarak da üretilebilir. Özel Tasarım Tenteler ise aynı şekilde tente sistemleri ile benzer fonksiyonlara sahiptir. Bu tente türü kullanıcının istek ve ihtiyacına özel olarak tasarlanabilmesi ve özelleştirilebilmesi sebebiyle bu şeklide adlandırılmaktadır.

MODELLERİ NELERDİR?

Ayrıca tüm pencere tentesi sistemleri kullanıcının istediği boyut ve modellerde tasarlanabilir. Her pencere tentesi modelinin kendine özgü avantajları ve kullanım alanları bulunmaktadır. Seçim yaparken kullanıcının ihtiyaçları, mekanın özellikleri ve kullanım amacını dikkate alınmalıdır. EK olarak pencere tentesi; estetik görünümü tasarımı ve kasetli mekanizmasıyla birlikte pencere, vitrin, cam önü, balkon, kapı girişleri gibi noktalarda konsept olarak şık bir görünüm sağlamakla beraber, mekanlarınızı güneş ve yağmurdan korurken kasetli yapısı ile kumaşı ve mekanizmayı da muhafaza etmektedir. Otomasyonlu olarak uygulaması yapılan sistem, kullanım kolaylığı sağlamakta ayrıca farklı renk seçenekleri de sunmaktadır. Eğimi 0 ile 180 derece arasında ayarlanabildiğinden ortama istenildiği miktarda güneş ışığı girmesi sağlanabilir. Pencere tentesi montaj bağlantı elemanları alüminyum enjeksiyon döküm malzemeler kullanılarak yapılmaktadır.

 Montaj yapılacak mekânın durumuna göre tavan veya düz bağlantı seçenekleri bulunmaktadır. Gövde profili T5 6063 yüksek mukavemetli alüminyum ekstrüzyon profillerden imal edilir. Bu profilin ağırlığı metrede 3900 gr gelmektedir. Kapalı konumdayken alın profili ile birlikte kumaşı tamamen kapatarak dış hava şartlarından korur. Pencere tentesi ürününde standart olarak Somfy marka motor kullanılmaktadır. Bu sistemde Somfy kullanılmasının nedeni motorun sıkıştırma özelliği olmasıdır. Bu donanımla en geride toplanan kumaş gerilme ile birlikte otomatik olarak durur. Açılım da ise switch ayarı ile istenilen noktada tente durdurulabilir. Kol profili T5 6063 yüksek mukavemetli alüminyum ekstrüzyon profillerden imal edilir. 75×37 mm ebatlarında ve 3 mm et kalınlığındadır.

Sistemde gerdirme yapmayı sağlayan yüksek mukavemetli yaylar bulunmaktadır. Bu yaylar kaplamalı çelik tel ile kurularak mafsal kol sistemi oluşturulur ve standart olarak platinum serisi kol sistemi kullanılır. Alın profili T5 6063 yüksek mukavemetli alüminyum ekstrüzyon profil olarak imal edilir. 145mm x 73 mm formunda olup metre ağırlığı 2025 gr olup sektördeki emsallerine göre üstün bir malzemedir. Bu malzeme ile mafsal kolları ve kumaş yüksek uyumda çalışır. Ayrıca ön alın profilinde tentenin yağmurlu havalarda kullanıldığında yağmur suyunun yönlendirilmesi için kanal tasarlanmıştır. Pencere Tentesi sisteminde farklı zevklere hitap edecek 100’den fazla renk ve desen seçenekleri sunulmaktadır. Akrilik kumaşta 5 yıl güneşe karşı solmama garantisi verilmektedir.

Bize Ulaşın
Tenteks'e hoş geldiniz,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?