Tente Branda

Özel Tasarım Tente Nedir ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Özel tasarım tente sistemi modern mimarinin değerini artıran ve son dönemde oldukça fazla tercih edilen tente sistemleri arasında ilk sıralarda gelmektedir. Özel tasarım tente sistemleri kullanıcıların tercihlerine ve ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanan bir tente çeşididir. Özel tasarım tente sistemleri işlev ve fonksiyon bakımıyla standart tenteler ile benzerlik gösterse de standart tente sistemlerinin aksine özel tasarım tenteler belirli bir alana ve mekana özel kullanım amacına göre tasarlanır. Özel tasarım tente sistemleri tamamen kullanıcının tercihine ve mekanın özelliklerine göre ölçü, boyut, şekil, renk ve desen gibi özellikler çerçevesinde özel olarak tasarlanır ve kişiselleştirilebilir. Şöyle ki bir kullanıcı belirli bir mekanda kullanmak üzere özel bir tente sahibi olmak istediğinde, tente sisteminin, mekanın mimari yapısına uygun olarak tasarlanması ve mekanın estetik görüntüsüne uygun olarak özelleştirilmesi gerekebilir. Tam da bu gibi durumlarda özel tasarım tente sistemleri tercih edilmektedir. Aynı zamanda özel tasarım tente sistemleri, marka ve reklam amacıyla da tercih edilir. Bir firma, logosunu veya marka renklerini içeren özel bir tenteye sahibi olmak istediğinde özel tasarım tente sistemi ile marka bilinirliğini artırabilir. Tente sisteminin özel tasarımı genellikle uzman bir tasarımcı tarafından yapılır. Uzman tarafından kullanıcının ihtiyaçlarını ve tente tercihi dikkate alınarak, tente malzemesi, tente yapısı, detayları ve diğer özellikler belirlenir. Bu sayede özel tasarım tente, kişiselleştirilmiş ve görsel olarak çekici bir çözüm sunar.

Özel tasarım tente sistemi, mekanın şekline ve ihtiyacına göre profiller kullanılarak tasarlanır, estetik amaçlı kullanım haricinde yağmur, rüzgar ve güneşten de koruma sağlar. Sistemde yer alan alüminyum paneller elektrostatik toz boya ile boyanarak paslanmaya karşı önlem alınır ve özel tasarım tente sisteminin kullanım ömrü uzatılır. Alüminyum paneller üzerine farklı renk ve desenlerde akrilik kumaşın monte edilmesi ve bu kumaşın üzerine isteğe bağlı olarak firma logo veya ismi yazılarak farklı konseptler oluşturulabilir. Özel tasarım tente sistemleri, geniş bir kullanım alanına sahiptir ve birçok amaç için tercih edilebilir.  Özel tasarım tente sistemleri kafe, restoran, otel, işletme ve konutlarda açık hava oturma alanları sağlamak için tercih edebilir. Özel tasarım tente sistemleri güneşten, rüzgardan ve yağmurdan koruma sağlayarak uzun yıllar konforlu bir ortam sunarken mekanın estetik ve şık görünümünü de artırır.

Özel Tasarım Tente Teknik Özellikleri Nelerdir?

Özel tasarım tente sisteminde yer alan akrilik kumaş, sistemi iskelet ile bütünleştirmekte kullanılan tellerin gizlenmesi için yine akrilik kumaştan şeritler yapılır. Bu şeritler sayesinde özel tasarım tente için genel bir görsel uyum sağlanır. Özel tasarım tente sisteminde yer alan konstrüksiyon malzemesi ürünün boyutlarına göre değişkenlik gösteren kutu profilden imal edilmektedir. 20mm x 20mm / 40mm x 40mm ebatlara ve 1,5mm / 2mm kalınlıklara kadar profil çeşitleri kullanılmaktadır. Tente sisteminde kullanılan saçak modelleri; düz, dalgalı ve borulu modellerdir. Saçak, tentenin istenilen yüksekliğinden ayrı olarak ek bir uzunluk verdiği için ekstra gölge alanı sağlayan bir yardımcıdır. Özel tasarım tente sisteminin kurulumu oldukça basit ve kolaydır. Tente sistemi uzman bir kişi tarafından 1 veya 2 gün içerisinde kolayca kurulur. Özel tasarım tente sistemi genellikle mekanların duvarına, kapı ve pencere üstlerine monte edilmektedir. Özel tasarım tente sisteminin kurulumu kadar temizliği de oldukça kolaydır. Tente sistemi rutin temizlik gerektirir ve bu sayede tente sisteminin kullanım ömrü artırılır. Özel tasarım tente sistemi temizlenirken tente sistemine zarar verecek kimyasal maddelerden uzak durulmalı ve sisteme zarar vermeyecek hassasiyette bez ve malzemeler tercih edilmelidir.

Bize Ulaşın
Tenteks'e hoş geldiniz,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?