Tente Branda

otomatik cam sistemi

İçindekiler

default

Ürünü tanıyın!

Gerek evler gerek iş yerleri bireylerin zamanlarının büyük kısmını içerisinde geçirdikleri yaşam alanları olduğundan, bu alanlarda her tür konforun maksimize edilmesi ihtiyaçtan öte bir zorunluluk olarak kabul edilmelidir. Günümüzde teknolojinin olanaklarından faydalanılarak yaşam alanlarındaki konforu artıracak çok çeşitli çözümlere ulaşmak mümkündür. Giyotin cam sistemleri ve otomatik cam tavan sistemleri yaşam alanlarının konforunu artırmak, gün ışığından daha fazla faydalanmayı sağlamak ve işlevsel çözümleri şık dekoratif unsurlarla birleştirmek amacıyla sıklıkla tercih edilirler.

 

Hareketli sistemler olan giyotin cam sistemleri farklı modelleri ve özellikleri ile farklı mekanlarda kullanıma uygundur. Kullanım alanına, ihtiyaca ve beğenilere bağlı olarak giyotin cam sistemleri uzaktan kumandayla manuel, otomatik ya da yarı otomatik olarak ayarlanabilir. 

 

 

İLETİŞİME GEÇİN​!

Whatsapp ya da Telegram üzerinden kolaylıkla bize ulaşabilirsiniz!

default
Otomatik Cam Sistemi Nedir?

İnovatif otomatik pencere sistemleri olan giyotin cam sistemleri motorlu bir yapıya sahiptir. Hareketli küpeşte sistemi olarak da adlandırılan giyotin cam sistemleri dikey yönde hareket ederek açılıp kapanır. Açık hale getirildiklerinde panel yüksekliği kadar sabit alanın kaldığı giyotin cam sistemleri kullanım alanına optimum fayda sağlar. 

Giyotin cam sistemlerinin uzaktan kumandalı ve motorlu tasarımlarında farklı panel sayıları bulunabilir. En çok tercih edilenler 2 panelli (1 hareketli – 1 sabit) ve 3 panelli (2 hareketli – 1 sabit) giyotin cam sistemleridir. 

Cam tavan sistemleri uzun yıllardır kullanılmasına karşın teknolojideki gelişmeler sonucunda farklı ihtiyaçları ve beklentileri karşılayacak çeşitliliğe ulaşmıştır. Dayanıklı bir yapıya ve şık bir görünüme sahip olan cam tavan sistemleri kullanıldıkları alana estetik dokunuşlarda bulunmalarının yanı sıra mevsim özelinde değişebilen hava koşullarına karşı da koruma sağlarlar. 

 

 

Otomatik Cam Sistemi Kullanım Alanları Nelerdir?

Otomatik cam sistemlerinin son derece geniş kullanım alanları vardır. Bununla birlikte otomatik cam sistemleri kullanımından optimum fayda sağlanması için yapılması gereken kullanım alanının özelliklerine ve ihtiyaçlarına uygun seçimlerde bulunmaktır.

Restoran, yaz bahçesi, kış bahçesi, teras, cafe, düğün salonu, futbol stadyumu, alışveriş merkezi ve daha pek çok farklı alanda giyotin cam sistemlerinin kullanımına sıklıkla rastlanır. Güvenlik, konfor, iklimlendirme ve işlevsellik konularında sayısız avantaj sağlayan giyotin cam sistemleri dikey sürgülü cam duvarların oluşturduğu yapısıyla restoran, cafe, balkon ve farklı mekanlarda öne çıkar. 

Giyotin cam sistemleri maksimum görüş alanı sağlaması nedeniyle de görünüm açısından en iyi alternatif olarak kabul edilir. Kullanılacak olduğu mekanın özelliklerine, ihtiyaçlarına ve nasıl bir görünüm elde edilmek istendiğine bağlı olarak giyotin cam sistemlerinin tasarlanması mümkündür. 

Diğer bir otomatik cam sistemi olan cam tavanlar da fonksiyonel ve şık çözümler olarak çok farklı alanlarda kullanılırlar. Otomatik açılır cam tavan sistemleri açık hava teraslarında doğayla iç içe yaşam alanlarına sahip olma amacıyla sıklıkla tercih edilir. Dinlenme tesislerinde, kapalı yüzme havuzlarında ve birçok mekanda hem doğal ışıktan optimum düzeyde faydalanmak hem de olumsuz hava koşullarının etkilerini bertaraf edip gerekli zamanlarda doğal bir havalandırma imkanı elde etmek için açılır cam tavan sistemlerinin kullanımı tercih edilebilir.

 

jpeg_102

Her Koşulda Kullanılabilir

Estetik açıdan göz dolduran tasarımlarıyla mekanlara şıklık ve prestij kazandıran cam tavan sistemleri sayesinde kullanım alanında yalnızca gün ışığının değil manzaranın tadını da keyifli bir şekilde çıkarma imkanı elde edilebilir. Otomatik açılır kapanır tasarımıyla dikkat çeken cam tavan sistemleri konforlu, güvenli ve işlevsel çözümler olarak bahçelerde ve teraslarda giderek artan bir sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

jpeg_11

Otomatik Cam Sistemi Modelleri Nelerdir?

Giyotin otomatik cam sistemleri, otomasyon sistemiyle çalışmakta olup 10 mm temperli ya da 19 mm ısıcamlı olarak üretilmeleri mümkündür. Üçlü yan ray kanalların içinde bulunan camlar, ithal Zenteax kayış başta olmak üzere askı planda ve motor aracılığıyla dikey olarak hareket eder. Sistemdeki hareketli camlar, sabit camın üzerine çekilmekte olup sistem açık konumdayken küpeşte görevini üstlenen camlar giyotin camı meydana getirir.

Alüminyum panellerden meydana gelen, tek cam ya da ısıcam kullanılarak üretilebilen giyotin cam sistemleri dikey olarak açılıp kapanır. Katlanır camlar birbirine paralel olacak şekilde bağlandığından açma kapama sırasında kayma ya da farklı bir sorun ile karşı karşıya kalınmaz. Otomatik giyotin cam sistemleri motorları ve kumandaları sayesinde kolayca açılıp kapatılabilirler.

Giyotin cam sistemleri ideal ölçüde alüminyum kullanılarak üretilmesi aynı zamanda rüzgar, yağmur ve diğer çevresel etkenlere karşı dayanıklılığının sağlanması halinde yüksek performans sergileyebilirler. Alüminyum kalınlığı giyotin cam sistemlerinde standart olsa da iklim koşullarının çok sert olması durumunda farklı kalitede ve kalınlıklarda alüminyum profillerin kullanılması gerekliliği doğabilir.

En çok tercih edilen diğer bir otomatik cam sistemi olan cam tavan sistemleri evlerde ve iş yerlerinde modern, konforlu ve benzersiz bir şıklığa ulaşmanın garantili yöntemlerindendir. Farklı türleri bulunan cam tavan sistemlerinin konforuyla öne çıkan türü olan açılır cam tavan otomatik olarak işleyen bir sistem olduğundan hem bireysel kullanımda hem işletmelerde sıklıkla tercih edilir. Açılır cam tavan sistemleri kumanda yardımıyla yönetilir. Birbiri üzerinde kayarak hareket eden cam tavan sistemleri sabit bir noktada toplanabilir.

Otomatik cam tavan sistemlerinde yüksek dayanıklılık ve yalıtım özelliklerine sahip camlar kullanılır. Bu sayede çok şiddetli darbelere maruz kalmadıkları takdirde otomatik cam tavan sistemleri zarar görmez. Üretimlerinde kullanılan malzemelerin ne kadar kaliteli olduğuna bağlı olarak otomatik cam tavan sistemleri güvenli, dayanıklı ve uzun ömürlü kullanım imkanı sunarlar.

Otomatik Cam Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Giyotin cam sistemlerinde kullanılan son teknoloji uzaktan kilit sistemi güvenliği maksimize eder. Yüksek dirençli temperli camlar kullanıldığından çatlama ve kırılmalara karşı üst düzey dirençten bahsetmek mümkündür. 

Otomatik giyotin cam sistemlerinde cam paneller ve taşıyıcı kanatlar birbirine sabitlendiği için doğal etkenlere karşı dayanıklılık yüksektir. Yüksek termikli alüminyum profiller sahip oldukları özel yapı ile giyotin cam sistemlerinin  şiddetli rüzgara karşı dayanıklılığına katkıda bulunurlar. Uzaktan kumanda sistemleri kullanılarak giyotin cam sistemleri istenen seviyede ayarlanabilir. Böylece giyotin cam sistemleri yarı açık ya da açık pozisyonda bırakılarak mekan içindeki temiz havayı kontrol etme imkanı elde edilebilir. Bu aynı zamanda giyotin cam sistemleri kullanılan mekanlardaki hijyen standartlarının son derece konforlu ve kolay bir şekilde yükseltilebileceği anlamına gelir. 

Otomatik cam sistemlerindeki sabit paneller kapalı konumdayken korkuluk görevini de üstlenmektedirler. Giyotin cam sistemlerinin kurulumu ve kullanımı kadar temizlenmesi de kolaydır. Sessiz bir şekilde açılıp kapanması gürültü kirliliğini önler. Minimalist tasarımıyla alan tasarrufu sağladıkları gibi kesintisiz manzara keyfi yaşamak için de idealdir. 

Otomatik giyotin camlar, kumandalı sistemleri sayesinde cafe, restoran ve benzer işletmelerde konforlu kullanım imkanı sağlar. Mekanlarda ekstra yaşam alanlarına güvenli ve pratik bir şekilde sahip olmak için işlevsel çözümlerdir. Tasarruf sağlayan ve kolay temizlenebilir camlarıyla avantaj sağlayan giyotin cam sistemleri, kullanım alanının özelliklerine uygun olarak farklı ölçülerde ve profillerde üretilebilir. Özel tasarımları, işlevsel özellikleri ve üretimlerinde kaliteli malzemeler kullanılması nedeniyle otomatik giyotin cam sistemleri; villalarda, konutlarda, kafelerde, restoranlarda, kış bahçelerinde ve daha pek çok farklı mekanda modern ve stil sahibi bir görünüm kazandıran çözümler olarak tercih edilirler.

Otomatik cam tavan sistemlerinde tavan ya da çatı kaplamalarında cam kullanıldığı için hem dış etkenlere karşı izolasyon sağlanmış hem de şık ve dekoratif bir görünüme erişilmiş olur. Otomatik cam tavan sistemleri son derece yüksek su yalıtım özelliklerine sahiptir. Bu sayede şiddetli yağışlarda dahi kullanım alanını su girmesi riskine karşı korur. Rüzgara ve çarpmaya karşı dayanıklılığı ile dikkat çeken cam tavan sistemlerinin temizlenmesi de kolaydır. 

Sağlam yapılarıyla güvenli, konforlu ve uzun süreli kullanım imkanı sağlayan cam tavan sistemlerinin bakım ihtiyaçları azdır. Ses yalıtımı sağlama konusunda dikkat çekici bir performans sergilerler. Huzurlu ve sessiz yaşam alanlarına kavuşmak isteyen kişiler için cam tavan sistemleri işlevsel ve şık çözümler olarak kabul edilirler. Dış etkenlere karşı dayanıklılığın maksimize edilmeye çalışıldığı bir tasarıma sahip olduklarından güvenlik standartlarını da yükseltirler.

Saydam bir yapıya sahip olan otomatik cam tavan sistemlerinin kullanıldığı alanlarda, gün ışığı varken ek bir aydınlatmaya ihtiyaç duyulmaz. Güneş battıktan sonra ay ışığının verdiği loşluk ise hayranlık uyandıran ortamlar yaratmak için çoğu zaman yeterlidir.

Isı yalıtımı konusundaki performansı ile beğeni toplayan otomatik cam tavan sistemleri hem konutların hem ticari yapıların çatılarında şık, modern ve sıra dışı bir görünüm elde etmek için kullanılabilir. Isı yalıtım özelliği, en soğuk havalarda dahi yaşam alanında konfor sağlamak için birebirdir. Bunun için dikkat edilmesi gereken çatı, teras ve balkon gibi alanlarda kullanılacak otomatik cam tavan sistemlerinde yüksek yalıtım ve dayanıklılık özelliğine sahip malzemelerin kullanılmasıdır. Böylece kullanımın söz konusu olduğu bölgenin mevsim özelinde değişen şartlarına karşı ihtiyaç duyulan korumanın sağlanması mümkündür. 

Farklı mekanlar için tercih edilebilecek en estetik çözümlerden biri olan otomatik cam sisemlerinin sağladığı en büyük avantajlardan biri kolay monte edilebilmeleridir. Ayrıca otomatik cam sistemlerinin kullanılmasıyla mevsim şartları dolayısıyla balkon, teras gibi çeşitli alanların atıl kalmasını önlemek mümkündür.

Müşteri Yorumları

İletişime Geçin!

Bize Ulaşın
Tenteks'e hoş geldiniz,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?