Tente Branda

Mega Şemsiye Nedir Özellikleri Nelerdir?

Mega şemsiye özellikle yaz aylarında çok daha fazla ihtiyaç duyulan bir tente sistemidir. Mega şemsiye modelleri taşınılabilir ya da sabit olarak kurulabilir bu sayede çok sayıda insanın bir arada bulunduğu açık mekanlarda konforlu kullanım için tercih edilen en bilindik çözümlerdir. Mega şemsiyeler farklı özelliklere sahip, farklı renk ve desenlerde kumaşlar kullanılarak üretilebilirler. Isı geçirmez özelliklerinin yanı sıra boyalı bir gövdeleri vardır.  Mega şemsiye sistemlerine cafe, restoran, otel, plaj, havuz, işletme ve organizasyon alanları olmak üzere birçok farklı alanda farklı büyüklüklerde ve özelliklerde rastlanmaktadır. Mega şemsiye modelleri kullanıcıların tercih ettiği renk ve modellerde üretilebilirken güneşe ve yağmura karşı etkili koruma sağlar. Mega şemsiye modelleri kullanılacağı mekanın ölçü ve boyutlarına göre tasarlanabilir. Mega şemsiye modelleri oldukça fonksiyoneldir ve açıldığında epey geniş bir  alanın güneş, rüzgar ve  yağmurdan korunmasına yardımcı olur. Mega şemsiye modelleri teleskopik açılma özelliğine sahiptir ve fonksiyonel yapısı ile hızlı bir şekilde açılarak konforlu bir kullanım sağlar. Sistemin kolay ve rahatça açılmasını sağlayan mekanizma mega şemsiyenin çok fazla tercih edilmesinin ilk sebeplerinden biridir.  Şemsiye tentenin açılıp kapanma özelliği, konstrüksiyonun içine yerleştirilmiş özel bir dişli mekanizması ile manuel olarak kolayca sağlanmaktadır. Mega şemsiyenin taşınabilirliği, tekerlekli bir kasnak üzerinde bulunan her biri 45 kg ağırlığındaki 4 adet mermer ile sağlanmaktadır.

SİSTEMLER TEKNİK DETAYLAR

Bu ağırlıklar rüzgarlı havalarda şemsiye kanopisinin mukavemet göstermesine yardımcı olur. Mega şemsiye, flanş aparatı sayesinde yere de sabitlenebiliyor. Şemsiye tente, güneş, yağmur ve diğer hava olaylarının olumsuz etkilerinden korunmaya yardımcı olur. Şemsiye tenteler yapısal özelliklerinden dolayı koruma işlevini başarıyla yerine getirir. Farklı ebatlardaki farklı modelleri ile çeşitli alanlarda kullanılan şemsiye tenteler mekanın konforunu arttırır.

AKRİLİK KUMAŞ

Mega şemsiye tentede kullanılan kumaşın iskelet ile bütünleşmesi için kumaş üzerine yapılan kanal ile kol profilleri bütünleştirilerek iskelet ve kumaş bütünlüğü sağlanır. Bu sayede şemsiye tentede kumaş iskelete belli bir noktadan değil, bütünden bağlanarak mukavemet kumaşın tamamı tarafından sağlanmış olur. Ayrıca kumaşın üst kısmında rüzgar çıkışı için havalandırma bulunmaktadır. Şemsiye tentenin kubbesinde gövde renginde statik boyalı metal kapak bulunmaktadır.

KONSTRÜKSİYON

Mega emsiye tentenin tüm profillerinde T5 6063 alüminyum kullanılmış olup profil tasarımları yüksek mukavemete dayanmaktadır. Şemsiye tente iskeleti üzerindeki tüm bağlantı noktaları soyulmayacak, kırılmayacak, gevşemeyecek ve hava aşınmasına maruz kalmayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle şemsiye tentenin bağlantı noktalarında plastik malzeme kullanılmamaktadır. Şemsiye tente içerisinde tamamlayıcı ara parçalar ve aparatlar kullanılmaktadır.

GÖVDE TELESKOP PROFİLİ

Mega şemsiye tentede ana taşıyıcı profiller iç içe geçmiştir. Şemsiye tentede bulunan ana taşıyıcı sayesinde mekanik dişli aktarım profilleri yukarı ve aşağı hareket kabiliyeti sağlar. Teleskop profili 76 mm çapında ve 1860 gr/m, gövde profili ise 86 mm çapında ve 2325 gr/m ağırlığındadır.

Mega Şemsiye Kullanım Alanları Nelerdir?

 Şemsiye tente modelleri birçok mekanda koruma sağlama amacıyla tasarlanmış işlevsel bir ürünlerdir. En önemli özelliği su geçirmez ve alev yürütmeme özelliğine sahip kumaşı sayesinde güneşten ve yağmurdan korumasıdır. Mega şemsiye modeller geniş alanları gölgelendirme amacıyla kullanılabilir ve her yere kolayca taşınması mümkündür. Güneş, yağmur ve rüzgardan korunmaya yarayan mega şemsiye tente ihtiyaç duyan her alanda sağlam ve dayanıklı yapısı ile uzun yıllar konforlu şeklide kullanılır. Kullanıcının tercihine ve mekanın özelliklerine göre tasarlanan mega şemsiye modelleri; sağlam profiller, dayanıklı kollar, kaliteli akrilik kumaşı, yağmur ve rüzgarın etkisiyle devrilmeyi engelleyecek sağlam ve kaliteli yapısı ile konforlu kullanım imkanı sunar.

Mega Şemsiye Teknik Özellikleri Nelerdir?

Mega şemsiye de yer alan tüm profiller 6063 ithal alüminyum ile üretilmektedir ve profil tasarımları firmamıza özel olarak yüksek mukavemetlidir. İskeletin üzerinde yer alan tüm bağlantı noktaları; herhangi bir şekilde gevşeme, bozulma, kopma gibi zaman içinde ortaya çıkabilecek sorunlarına karşı dayanım gösterecek şeklide tasarlanmıştır. Bu sebeple mega şemsiye tentenin bağlantı noktalarında plastik malzeme kullanılmamaktadır. Mega şemsiye de yer alan kumaş kullanıma bağlı olarak zamanla kirlense ve yıpransa dahi kumaş değiştirilebilir ve mega şemsiyenin iskeletine bakım yapılarak yeni kumaşla birlikte uzun yıllar kullanım imkanı sağlanır. Mega şemsiyenin kurulumu oldukça basittir. Tekerlekli, mermerli ve sabit flanş ile montajı son derece kolay olan mega şemsiye tente ağır yük taşımaya uygun özellikte kestamit teker ile dört adet mermer kullanılır.  Bu da sistemi sektörde yer alan diğer şemsiye tente sistemlerine oranla çok daha sağlam ve dayanaklı bir yapıya sahip olduğunu gösterir. Şemsiye tente,pratik yapısı, taşınabilir özelliği  ve geniş alanları gölgelendirme fonksiyonu ile tente sistemleri arasında en çok tercih edilen tentedir.

Bize Ulaşın
Tenteks'e hoş geldiniz,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?