Tente Branda

Mafsallı Tente Nedir ve Kullanım Alanları Nelerdir?

mafsalli-tente-nedir-ve-kullanim-alanlari-nereleridir

Mafsallı tente, tente sistemleri arasında en çok bilinen ve sıkça tercih edilen bir modeldir. Mafsallı tente manuel ve otomatik olmak üzere iki farklı modelde üretilmektedir. Mafsallı tente sistemleri genel olarak güneşin zararlı ışınlarından korunmak için kullanılırken aynı zamanda yağmur ve rüzgara karşı da koruma sağlamaktadır. Otel, restoran, balkon, veranda, kafe ve küçük işletmelerin dış alanlarından kullanılmak amacıyla üretilen tente sisteminin mafsal fonksiyonu kolayca açılıp kapanmasını sağlar. Tentenin pratik ve fonksiyonel tasarımı sayesinde her mevsim konforlu bir kullanım imkanı sunar. 

 Dış mekanlarda konforlu ve keyifli zamanlar geçirmek amacıyla özenle tasarlanan mafsallı tente modelleri özellikle güneş ışınlarından ve yağmurdan korunmayı sağlar. Aynı zamanda mafsallı tentenin sıkça tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise basit ve kolay kullanımıdır. Mafsalı tente, estetik ve şık görünümü ile mekanınızın değerini artırırken aynı zamanda tente sistemi yaşam alanlarınızı yağmurdan, rüzgardan ve güneşin zararlı ışınlarından, olumsuz hava koşullarından yazın ise sıcaktan korur. Mafsallı tente modelleri kaliteli ve sağlam malzemelerden üretilerek pencere önlerinde ya da doğramalarına monte edilir.

Mafsallı Tente Teknik Özellikleri Nelerdir?

 Mafsallı tente modellerinde kullanılan kumaş türü 5 yıl garantilidir ve kullanıcıların tercihlerine göre farklı zevklerde ve çeşitlerde renk ve desen seçenekleri ile tasarlanmaktadır. Mafsallı tente modellerinin çok tercih edilmesinin nedeni ekonomik bir model olmasıdır. Mafsallı tente, 3 katmanlı, 5 yıl garantili, Block Out SERGE FERRARI ve SIOEN kumaşlar kullanılır. Alev yürütmeme ve güneş ışığını geçirmeme özelliği bulunan kumaşlar PVC esaslı flexy özelliklerinden dolayı dış hava şartlarına uygundur.

 Mafsallı tente sisteminin hareket mekanizmasını sağlayan motor yapısı Alman Becker ve Fransız Somfy markadır ve tente sistemi bu kaliteli motor yapısı ve entegre kumanda ile uzaktan kontrol edilebilir. Aynı zamanda bu teknoloji ürünü kumandalar sayesinde dijital ekrandan hareketlerinizi takip edebildiğiniz gibi, tentenizin ne zaman açılıp kapanacağını da belirleyebilirsiniz. Güneş ve rüzgar sensörlü olarak tasarlanan mafsallı tente sistemleri, otomatik açılıp kapanma özellikleri ile harcanan zaman ve eforu azaltır. 

Kaliteli malzemeden, doğru ölçülerde üretilen ve montajı doğru şeklide yapılan mafsallı tente modelleri, uzun yıllar güvenli ve konforlu bir kullanım imkanı sunar. Mafsallı tentenin kullanım alanları kafe, restoran, ev veya çeşitli işletmelerde tente sisteminden en üst faydayı sağlamak için; 150 cm, 200 cm, 250 cm, 300 cm ve 350 cm gibi öne doğru açılma ölçüleriyle üretilen mafsallı tente modelleri kullanılabildiği gibi 200 ila 700 cm genişliğe sahip tek parça uygulamalar da yapılabiliyor.

 Mafsallı tentenin montajı için yüksek mukavemetli T5 6063 alüminyumdan üretilen bağlantı elemanları tercih edilir. Montaj yapılacak alanın boyutuna göre tavan bağlantı ve düz bağlantı seçenekleri mevcuttur. Mafsallı tente ürününde standart olarak kullanılan alüminyum kaplama profili, 40x40x2 mm çelik profil üzerine 43x43x1 mm alüminyum kutu profil geçirerek çelik profilin dış temasını keser, böylece çeliğin paslanma problemini tamamen ortadan kaldırır. Mafsallı tente modelleri motorlu, güneş ve rüzgar sensörlü olarak tasarlanabilir. Mafsallı tente modellerinden üst düzey fayda sağlanabilmek için üretim aşaması müşterinin talebine ya da tentenin kullanım alanının özelliklerine ve ihtiyaca bağlı olarak farklılık göstermektedir. 

Mafsallı tente modelleri fonksiyonel yapıları ile açılıp kapama sırasında zaman kaybı yaşanması riskini azaltır ve özellikle tente açıp kapatırken işletmelerde meydana gelecek müşteri rahatsızlığı gibi aksaklıkları ortadan kaldırır. Motorlu sistemlere sahip mafsallı tente modelleri uzaktan kumandası ile kolayca açılıp kapatılabilir. Mafsallı tente sistemleri kullanılacak olduğu işletmenin, bahçenin ya da balkonun büyüklüğüne göre üretilmesi sayesinde her kullanım alanı özelinde ihtiyaçlar en iyi şekilde karşılanacaktır.

 Mafsallı tente fiyatları ölçülerine göre değişiklik gösterirken kapatılacak alanın uzunluğu ve boyutu da fiyatlandırmayı etkilemektedir. Tente sisteminde istediğiniz modeli, sistemi, kumaş yapısını ve kumaş rengi seçebilir, kendi özel tentenizi tasarlayabilirsiniz. İstediğiniz ral kodu ile mafsal mekanizmasını seçilebilir, ona uygun kumaş sistemiyle de kombinleyebilirsiniz. Özel tasarım mafsallı tente sistemi ile işletmenize, dış cephenize, duvar renginize göre tente seçimi yapılabilir ve hatta tercihe göre kumaşa şirket logosu ve yazı eklenebilir

Bize Ulaşın
Tenteks'e hoş geldiniz,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?