Tente Branda

Körüklü Tente Nedir ve Kullanım Alanları Nelerdir?

koruklu-tente-nedir-kullanim-alanlari-nerelerdir

Körüklü tente sisteminde yer alan körük yapısı sayesinde tentenin açılır kapanır mekanizması daha uzun kullanım süresi ve kusursuz bir kullanım rahatlığı sağlamaktadır. Yine aynı şeklide  körüklü yapı, tente sisteminin daha çok tercih edilmesinin sebepleri arasındadır. Körüklü tente sistemi manuel ve otomatik olarak tasarlanmaktadır ancak otomatik körüklü tente sistemi daha fonksiyoneldir ve rahat bir kullanım sağlar. Körüklü tente sistemine entegre kumanda yapısı ile tek bir hamlede tenteyi açıp kapatmanız mümkündür. Körük yapısının tente sistemine sağladığı büyük avantajlardan biri de bu özelliğidir. Körüklü tentenin bu denli işlevsel yapıya sahip olması ile tente sistemi en popüler ürün grupları arasında olmasına da sebeptir.

Körüklü tente sistemleri ile konutlarınızın ve işletmelerinizin dış mekanlarını kapalı bir ortama dönüştürebilir ve alanlarınızı olumsuz hava koşullarından koruyabilirsiniz. Yağmur, kar, rüzgar vb. mevsim etkileri mekanlarınızı kullanma sürelerini ve mekanın konforunu azaltabilir aynı zamanda mekana zarar da verebilir. Bu sebeple körüklü tente modelleri ile işletmeleriniz ve mekanlarınızda geçirdiğiniz süreyi kontrol edebilir, konfor alanınızı artırabilirsiniz. Körüklü tente sistemleri mekanda sağladığı konforun yanı sıra mekanını estetik ve şık görünümünü de destekleyen ürünlerdir. Körüklü tente ile dekoratif şık bir ortamda keyifle vakit geçirebilirsiniz. 

Körüklü Tente sisteminde çeşitli zevklere hitap edilecek 100’den fazla renk ve desen seçenekleri mevcuttur. Akrilik kumaşta 5 yıl güneşe karşı solmama garantisi vardır. Akrilik kumaşı iskelet işe bütünleştirmek için yine akrilik kumaştan şeritler yapılır. Bu şeritler tente üzerinde genel bir estetik görünüm sağlar. Körüklü tente sisteminde yer alan alüminyum menteşe tentenin açılır kapanır özelliğini sağlar, plastik ya da yan ürünler kesinlikle kullanılmaz. Körüklü tentenin kullanım ömrü için alüminyum döküm menteşe kullanılması önemli bir ayrıcalıktır. Körüklü tente sistemleri alüminyum ve demir profiller ile alüminyum döküm parçalar ile üretilmektedir.

 Elektrostatik toz boya ile kaplanan körüklü tente modelleri, maksimum 160 cm öne doğru açılım özelliğine sahiptir ve ön kısma sabit bir tente eklenerek öne doğru açılım miktarının artırılması imkanına da sahiptir. Maksimum 6 metre uzunluktaki körüklü tente modellerinde dayanıklı ve su geçirmez kumaşlar kullanılır. Farklı kumaş tipi, renk ve desen seçeneklerine ek olarak işletmeler için logo ve reklam baskılı düz ya da dalgalı ön saçak da üretilmektedir. İstenildiği zaman körük fonksiyonu kullanılarak açılıp kapanabilen körüklü tente modelleri vitrin, balkon, kapı girişi gibi alanlara şık bir görünüm sağlar. Körüklü tente de bulunan maetal aksamı tümüyle alüminyum malzeme kullanılarak üretildiği için paslanma sorunu olmaz.

Körüklü Tente Teknik Özellikleri Nelerdir?

Körüklü tente sistemleri son derece güvenilir tente sistemleri arasındadır ve aynı zamanda temizlik açısından da kullanıcılara herhangi bir sorun çıkartmaz. Bu fonksiyonel ve özel tasarım tente konut, kafe, restoran, otel ve diğer küçük işletmelerde sıklıkla kullanılabilmektedir. Körüklü tente sistemlerinin kullanım alanları oldukça geniştir. Körüklü tenteler aynı zamanda istenilen tip ve boyutta ayarlanabilme özelliği ile konutlarda ve balkonlarda da sıkça görünür. Bu sayede özellikle balkonlarınızı yağmurdan, kardan, aşırı güneşten de koruyabilirsiniz. Tente sistemleri yalnızca balkonunuzu ve mekanınızı korumakla kalmaz mekanınızda ya da işletmenizde bulunan koltuk ve diğer eşyalarınızı da korur. 

Diğer bir yandan körüklü tente modellerinin çeşitli yapılarda tasarlanabilmesine ek olarak boyu da ayarlanabilir olduğundan mekanınızın görüş açısını kapatmaz ve sınırsız bir konfor sunar. Tıpkı konutlarda olduğu gibi kafe ve işletmelerde de körüklü tente kullanım açısından konforludur ve kullanıcının tercihine göre kolay bir şekilde kapatılabilir ve açılabilir. Körüklü tente modelleri kullanılacağı alana göre farklı şekillerde tasarlanabilir ve üretilir. Körüklü tente üretiminde kullanılan kaliteli ürün ve malzemeler sayesinde otomatik tente uzun yıllar sorunsuz ve sıkça bakım gerektirmeden kullanılır. Tente kullanım sürecinde ileriki yıllarda sistemde yer alan kumaşları mekanik aksam zarar görmeden değişebilmektedir.

 Bu sayede tentenizin eskidiğini düşündüğünüzde yeni bir tente sistemi almadan yalnızca kumaşı değiştirerek tentenizi yeni şekilde kullanmaya devam edebileceksiniz. Körüklü tente fiyatları oldukça uygundur ancak tentenin fiyatı, tentenin kurulacağı alana ve tentenin büyüklüğüne göre değişir. Ayrıca tente sisteminde kullanılan kumaş ve mekanik aksam da fiyat için belirleyici bir etkendir. Uygun ve ekonomik tente fiyatı politikamıza rağmen ürettiğimiz tente sistemleri üst düzey kalite ve sağlamlığa sahiptir. Bu sayede körüklü tente sistemini satın aldığınızda uzun süre boyunca kumaşta dış etkenlerden dolayı oluşan bir solma ya da erime meydan gelmez.

Bize Ulaşın
Tenteks'e hoş geldiniz,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?