Tente Branda

Katlanabilir Tente Nedir?

katlanabilir-tente-nedir

Katlanabilir tente, genellikle güneş ışınlarından ve iklim şartlarından kaynaklı hava koşullarının zararlı etkilerinde korunmak amacıyla kullanılan bir gölgelik sistemidir. Katlanabilir tenteler genellikle kaliteli dayanıklı malzemelerden üretilir bu sayede kullanıcılar konutlarında ve işletmelerinde katlanabilir tenteyi büyük bir kolaylıkla kullanabilir. Katlanabilir tente iskelet üzerine gerilen dayanıklı kumaşlardan ve alüminyum panellerden oluşur. Bu dayanıklı tasarım sayesinde tente sistemi kolayca açılıp kapanabilir. Bu sayede kullanıcılar istedikleri zaman gölgeli bir alan yaratabilir veya tentenin kurulu olduğu mekanda uzun vakitler geçirebilir. Katlanabilir tenteler özellikle işletme ve konutların dış mekan alanlarında, balkon, veranda, bahçe ve teras bölümlerinde tercih edilir. Aynı zamanda katlanabilir tenteler kısa süreli açık hava etkinliklerinde, pikniklerde, plajda veya çeşitli organizasyonlarda da kullanılır. Ayrıca ticari işletmeler, kafeler ve restoranlar gibi mekanlarda da katlanabilir tenteye sıkça rastlanılır. Katlanabilir tenteler, sisteme entegre motor ve kumanda ile kullanıcılar tarafından kolayca kullanılabilir ve bir gölgelik çözüm sunar. Katlanabilir tente yapı itibari ile oldukça pratik ve çok fonksiyoneldir. Ayrıca, çeşitli renk ve desen seçenekleriyle estetik ve şık bir görünüme de sahiptir. Bu sayede kullanıcıların ihtiyaçlarına ve zevklerine uygun pek çok seçeneği bir arada sunar.

KATLANABİLİR TENTE KULLANIM ALANLARI NEDİR?

Katlanır tente modelleri son zamanlarda çokça dikkat çekmekte ve teknolojiyle uyum sağlamaktadır. Katlanabilir tente sistemleri sahip olduğu uzaktan kumandalı modellerle kullanıcının beğenisini toplamakta ve her anlamda iyi bir çözüm olmaktadır. Katlanabilir tente sistemleri kafe ve restoran gibi ticari işletmelerde müşterilere konforlu ve estetik bir alan sunmak için tercih edilen ilk üründür. Katlanabilir tentenin su sızdırmaz yapısı ve istenildiğinde açılıp kapanma özelliği sayesinde mekanda geçirilen süre uzar ve daha kaliteli bir hal alır.  Katlanabilir tente ile iç mekanda konforlu bir yaşam alanı oluşturur. Olumsuz hava şartlarının etkileriyle tamamen ortadan kaldırılır.  Kaliteli ve dayanıklı malzemeden üretilen katlanabilir tente, uzun yıllar kullanılabilir ancak sistemin bakım ve temizliği belirli aralıklarda yapılmalı ve tentenin kullanım ömrü uzatılmalıdır. Birinci sınıf malzemeden üretilen  tenteler, uzun yıllar kolaylıkla kullanılabilir. Katlanır tente sistemlerinde kullanılan kumaşlar 5 yıl garantili ithal, 3 katmanlı Block Out SERGE FERRARI ve SIOEN’dir. Kumaşlar alev yürütmeme ve güneş ışığını geçirmeme özelliğine sahiptir. PVC esaslı flexy özelliğiyle dış hava şartlarına en uygun kumaştı Kaliteli malzemeden üretilen katlanır tenteler, olumsuz hava şartlarından kaynaklanan tüm etkilere karşı dayanıklı yapıdadır. Katlanabilir tentenin sahip olduğu bu sağlam yapı sayesinde tente sistemi uzun yıllar kullanılırken aynı zamanda da maliyet konusunda bütçenize uygun kullanım avantajları sunar.  Bu eşsiz fonksiyonelliğe sahip katlanır tente modelleri kafe, restoran, otel, veranda, balkon, teras ve işyerlerinde yaşam alanınızı özelleştirmeye olanak tanır.

KATLANABİLİR TENTE FİYATLARI

Katlanabilir tente fiyatları, belirli kriterler çerçevesinde belirlenir. İlk olarak malzeme kalitesi katlanabilir tentenin fiyatını belirleyen önemli bir kriterdir.  Tentenin yapımında kullanılan malzeme kalitesi, fiyatı büyük ölçüde etkiler. Kaliteli ve dayanıklı malzemelerin kullanılması, tentenin uzun ömürlü olmasını sağlar, ancak genellikle maliyeti artırır. Katlanabilir tente için m2 fiyatı belirtmek zordur çünkü kullanıcının belirttiği kriterlere göre m2 fiyatı değişecektir bu sebeple katlanabilir tente fiyatı belirtirken boyut ve tasarım da önemli bir kriterdir. Tentenin boyutu ve tasarımı da fiyat üzerinde etkilidir. Daha büyük boyutlarda ve özel tasarımlarda üretilen tenteler genellikle daha pahalı olabilir.  Diğer bir yandan kaliteli ve tanınmış markaların ürünleri genellikle daha yüksek fiyatlıdır. Bu markaların ürünleri genellikle güvenilirlik ve kalite konusunda daha iyi bir üne sahiptir. Katlanabilir tentelerde kullanılan açılıp kapanma mekanizması ve ek fonksiyonlar da fiyatı etkiler. Otomatik açılma/kapanma sistemleri veya ekstra dayanıklılık özellikleri içeren tenteler genellikle daha yüksek fiyatlıdır. Tentenin su geçirmezlik ve UV koruma özellikleri de fiyatı belirleyen faktörler arasındadır. Daha yüksek su direnci ve UV korumasına sahip tenteler genellikle daha pahalıdır. Öte yandan katlanabilir tenteye eklenen aksesuarlar, örneğin zip perde, cam sistemi gibi rüzgar korumaları fiyatı artırabilir. Tentenin üretim kalitesi ve işçilik de fiyatı belirleyen unsurlardır. Dikkatlice işlenmiş ve kaliteli üretilmiş tenteler genellikle daha değerlidir.

Bize Ulaşın
Tenteks'e hoş geldiniz,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?