Tente Branda

Giyotin Cam Sistemleri Nelerdir?

Giyotin Cam sistemleri motorlu ve otomatik bir yapı ile çalışır ve aynı zamanda inovatif otomatik pencere sistemleri olarak da adlandırılır. Giyotin cam sistemleri dikey yönde hareket ederek açılıp kapanır ve küpeşte sistemi olarak adlandırılır. Giyotin cam sistemleri tümüyle açılarak alanın güneş ışığı ve hava almasına imkan tanır. Ancak sistemin güvenli yapısı sebebiyle giyotin cam sistemi tamamen açık hale getirildiği durumlarda en alttaki cam sabit kalır.  Bu, sistemin güvenliğini sağlamakta ve estetik bir görünüm kazandırmaktadır. Giyotin cam sistemleri, sisteme entegre motor ve uzaktan kumanda ile hareket ettirilirken oldukça fonksiyonel bir yapıdadır. Giyotin cam sistemleri farklı panel sayılarıyla üretilebilirler. 1 hareketli ve 1 sabit panelden oluşan 2 panelli giyotin cam sistemleri ile 2 hareketli ve 1 sabit panelden oluşan 3 panelli giyotin cam sistemleri en çok kullanılan sistemler arasında yer alır. Aynı şekilde giyotin cam sistemi hareketli ya da sabit olmak üzere kullanıcının ihtiyaçlarına göre farklı birçok seçenekte üretilebilir. Giyotin cam sistemlerinde özel güvenlik camı ve özel profil sistemi bulunmaktadır, bu özellik sayesinde kilitsiz güvenlik imkanı sağlanmaktadır. 

Sistemin bu özelliği ile korkuluk görevi gören giyotin cam sistemleri, veranda, balkon, pencere, cafe, kış bahçesi, restoran gibi birçok işletme ve konut müşterisinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.  Giyotin cam sistemlerinde yer alan ve camı tümüyle çevreleyen profil kasa sayesinde giyotin camın tamamen bir çerçeve içine alarak mukavemeti artırır. Bu sayede otomatik giyotin cam sistemi tümüyle bütün bir yapı halini alır.  Giyotin cam sisteminde 1000 kg taşıma kapasitesi olan İtalyan triger kayışlar yer alır. Giyotin cam sisteminde vida yerine özel bir aparat tercih edilir, kayış yatağında ve cam bağlantısı kısmında sıkıştırılarak sisteme entegre edilir.  Bu şekilde, giyotin cam sisteminde bulunan kayışın kopma riski en aza indirilir. Otomatik giyotin cam sisteminde standart olarak Becker marka motor kullanılır. Giyotin cam sisteminde herhangi bir motor arızası meydana geldiğinde, ürünün ya da camların tamamen sökülmesi yerine sadece ön kapak ve motor borusuna bağlı 2 vida sökülerek motor değiştirme olanağı sağlanır.

Giyotin Cam Sistemi Özellikleri Nelerdir?

Giyotin cam sistemi 10 mm temperli ya da 19 mm ısıcamlı olarak üretilebilir. Üçlü yan ray kanallar içinde yer alan camlar dikey olarak hareket eder. Camların yukarı ve aşağı yönde hareket etmesi ithal kayış, askı plangalar ve motor aracılığıyla sağlanır. Bu sayede güçlendirilmiş hareket sistemi elde edilir ve camlara orantılı bir hareket kabiliyeti kazandırılır. Giyotin cam sistemlerinin en önemli unsurlarından biri sabit camdır. Yukarıdan aşağı doğru, dikey olarak açılıp kapanan giyotin cam sistemleri alüminyum panellerden oluşur. Tek cam ya da ısıcam kullanılarak üretilebilen giyotin cam sistemlerinde katlanır camlar birbirine paralel olacak şekilde bağlanır. Bu sayede açma kapama anında herhangi bir sorunla karşılaşılmaz. Motorlu olarak üretimi yapılabilen giyotin cam sistemlerini motor ve kumanda sayesinde son derece konforlu bir şekilde açıp kapamak mümkündür. Giyotin cam sistemlerinin yüksek performans sergilemektedir, yağmur, rüzgar ve diğer çevresel etkenlere karşı dayanım gösterir. Sistem aynı zamanda ısı yalıtımı da sağlamaktadır.

Giyotin Cam Sistemleri’nin 

Giyotin cam sistemleri, ses yalıtımı konusunda sergiledikleri başarılı performansla da ön plandadır. Üstten aşağı doğru dikey olarak açılan tasarımları sayesinde teras, balkon gibi mekanlarda giyotin cam sistemleri tercih edilerek kullanım alanından tamamen yararlanmak mümkündür. Bu yüzden restoran, teras, ofis, kafe ve balkon gibi alanlarda giyotin cam sistemleri sıklıkla kullanılan işlevsel çözümlerdir. Giyotin cam sistemlerinin uygulanacağı alanlarda ölçü alınırken zemin ve cephe yönü konusunda dikkat edilmesi gereken bazı kriterler vardır. Uygulama yapılacak zeminin çok eğimli olduğu durumlarda eğimin ölçü ve montaj sırasında baz alınması gerekir. Diğer bir önemli nokta giyotin cam sisteminde kullanılacak rayların çok sağlam ve uzun ömürlü olmasıdır. Isıcam kullanılan sistemlerde estetik görünümün yanı sıra yüksek performans sergileyecek seçimler yapmaya özen gösterilmelidir. Giyotin cam sistemleri, birçok farklı alanda sıkça tercih edilmektedir, özellikle konutlarda hava sirkülasyonunu sağlamak için fazlaca kullanılır. İşletme ve ofislerde de kullanılan giyotin cam sistemi ofislerin, iç mekanlarını bölerek farklı çalışma alanları oluşturmak ve estetik bir görünüm elde etmek için kullanılır. Aynı zamanda restoran, otel ve kafeler giyotin cam sistemlerinin sıkça kullanıldığı diğer işletmelerden biridir. Giyotin cam sayesinde iç mekanları dış mekanla birleştirerek teras veya bahçe alanlarını daha işlevsel hale getirebilir.

Bize Ulaşın
Tenteks'e hoş geldiniz,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?