Tente Branda

Fransız Tente Sistemleri Nedir?

fransiz-tente-sistemleri-nedir

Fransız tente sisteminde yer alan körük yapısı ile kullanıcının isteğine göre açılıp kapanma özelliği oldukça kullanışlıdır. Fransız tente sistemi özellikle işletmelerde vitrin, cam önü, balkon, kapı girişleri gibi birçok alanda fonksiyonel ve estetik şekilde kullanılır. Fransız tente sistemleri mekanı güneş ve yağmurdan korumaktadır. Fransız tente sistemi yapı itibari ile metal bir aksama sahiptir. Aynı zamanda tümüyle alüminyumdan meydana gelen fransız tentenin bu yapısı sayesinde paslanma sorunu ortadan kaldırılmıştır. Fransız tentede yer alan alüminyum profiller üzerine kanal yaparak bu kanala sert plastikten malzeme gizlenmiştir. Bu malzemenin kullanım amacı; zamana ve hava şartlarına karşı dayanıklılığı arttırmak ve akrilik kumaşın tente iskeleti üzerine bütünleştirilmesini sağlamaktır.

FRANSIZ TENTE SİSTEMLERİ NELERDİR?

Fransız tente birçok farklı mekanda kullanımına rastlanan modern bir üründür. Fransız tente modelleri kullanıcının isteğine göre farklı renk ve modellerde üretilmekte ve açılıp kapanabilme özelliğiyle isteğe ve ihtiyaca bağlı kullanım kolaylığı sunmaktadır. Fransız tente modelleri özellikle işletmelerden estetik ve şık bir görünüm elde etmek, otantik bir alan oluşturma da kullanılabilir. Konutlarda ve işletmelerin pencere ve kapı üstlerinde kullanılarak, otel, kafe, restoran, alışveriş merkezi gibi işletmelerin girişlerinde, kafe ve restoranların açık alanlarında tercih edilebilir. Fransız tente modelleri mekana ve kullanıcının isteğine bağlı olarak farklı şekillerde üretilmektedir. Fransız tente sistemi akrilik özelliğe sahip, düz ya da desenli kumaşlar ile bir arada kullanılabilir. Güneşe ve yağmura dayanıklı olarak seçilen kumaşlar, çelik ya da alüminyum profillerle desteklenebilir.  Fransız tente sistemi alın profili T5 6063 yüksek mukavemetli alüminyum ekstrüzyon profillerden üretilmektedir. Bu sağlam ve dayanıklı malzeme ile körüklü tente sistemi uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Fransız tente sisteminde bulunan bu yapı 33mm x 16mm formunda 2mm et kalınlığındadır. Aynı zamanda Fransız tente profil içerisine gizlenmiş sert plastik malzeme akrilik kumaşın iskelete montesini sağlamaktadır. Tente iskeleti oluşturulurken bombeli olan kasnaklarda bağlantı elemanları kullanılmaz. Bağlantı elemanları dış hava şartları ve tentenin açılır kapanır özelliğinden dolayı gevşeme, kopma, kırılma yapacağından profilin kendisi bükümlü olarak imal edilir. Alüminyum menteşe tentenin açılır kapanır özelliğini sağlar, plastik ya da yan ürünler kesinlikle kullanılmaz. Tentenin ömrü açısından özellikle alüminyum döküm menteşe kullanılır. Akrilik kumaşı iskelet ile bütünleştirmekte kullanılan tellerin gizlenmesi için yine akrilik kumaştan şeritler yapılır. Bu şeritler tente üzerinde genel bir görsel uyum sağlar.

FRANSIZ TENTE SİSTEMLERİ FİYATLARI

Fransız tente sisteminin göz alıcı özelliği körük sistemi ile açılır kapanır bir mekanizmaya sahip olmasıdır. Fransız tente sistemleri estetik ve şık görünümünün yanı sıra fonksiyonel yapısı ile oldukça çok tercih edilen işlevsel sistemler arasındadır. Fransız tentelerin kolayca açılıp kapanması mümkündür. Fransız tente modelleri sayesinde işletme ve konutlarda dış mekanlar kapatılabilir, mekanlarınız dış etkilerden korunarak dört mevsim kullanılabilir. Fransız tente sistemi ile yağmurun, karın, rüzgarın olumsuz etkilerinden korur. Bu işlevselliğe bağlı olarak da körüklü tente fiyatları belli olur. Şık tasarımları ile çokça tercih edilen Fransız tente modelleri ile dekoratif ortamlar inşa edilir. İthal tente kumaşları kullanılarak üretilen Fransız tente modelleri ile dış mekanlarda ayrıcalıklı bir görünüm elde edilir. Aynı zamanda Fransız tente sistemi montajı da kolayca yapılabilir kurulumu oldukça pratiktir. Körüklü tente sistemi kullanıcının ihtiyacına göre büyüklükteki her alanı kapatabilir. Fransız tente sistemleri renkli ve dekoratif şık görünümlerinin yanı sıra leke tutmaz yapıları sayesinde da kullanım konforu sağlar. Kullanım alanına ve mekanı dekorasyonuna göre birçok farklı modellerde tasarlanabilen körüklü tente modelleri renk, boyut ve model olarak çeşitlilik gösterir. Fransız tente sistemleri ile konutlardaki ve işletmelerdeki açık alanlar gölgelendirilir, balkon ve teraslar daha kullanışlı hale getirilir. Özellikle kapı ve pencere üstlerine monte edilen Fransız tente sistemleri mekanın dekorasyonunu güçlendirmek için ideal çözümlerdir. Fransız tente metre fiyatları tam olarak belirtilemez çünkü kullanıcının ihtiyaç ve beğenilerine göre körüklü tente boyut ve ölçüleri farklılık gösterebileceği için direkt olarak m2 fiyatı belirtilememekledir. Fransız tente fiyatı belirlenirken birçok farklı kriter söz konusudur. Fransız tente fiyatları uzmanlar tarafından kullanıcının istediği model ve özellikler tasarlandıktan sonra belirtilir.

Bize Ulaşın
Tenteks'e hoş geldiniz,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?