Tente Branda

Cam Tavan Sistemleri Nelerdir?

Cam tavan sistemleri konut ve işletme alanlarında sıkça tercih edilen cam sistemleri ürünleri arasındadır. Cam tavan sisteminin estetik görünümü ve fonksiyonel kullanımı sistemin sıkça tercih edilmesinin sebeplerinden biridir. Cam tavan sistemleri ile kullanıcılar, dış mekanı rahat şekilde izleyebilir ve gün ışığından günün her saatinde faydalanabilir. Ortamın ferahlığını ve estetik görünümünü artıran cam tavan sistemleri, farklı cam türleri ile tasarlanabilir ve kullanıldığı mekanın konforunu 4 mevsime taşır. Cam tavan sistemlerinin kullanıldığı konut ve iş yerleri daha kullanışlı hale getirilerek ortamda geçirilen vaktin kalitesi artırılır, bu sebeple cam tavan sistemleri genel olarak iş yerlerinde de sıkça tercih edilir. Bu sayede müşteriler ve personeller daha keyifli zamanlar geçirerek mekanı ziyaret etme sıklıkları artacaktır.

Cam Tavan Kullanım Alanları Nelerdir?

Cam tavan sistemleri kullanım kolaylığı ve fonksiyonel yapısı sayesinde geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kış bahçelerinde ve teraslarda kullanılan cam tavan sistemleri en çok tercih edilen sistemler arasındadır. Etkinlik alanları, otel, restoran, kafe, teras, veranda gibi birçok alanda tercih edilen cam tavan sistemlerine yönelik talep giderek artmaktadır. Cam tavan sistemlerinin kullanıldığı alalarda doğal ışıktan maksimum fayda sağlanırken estetik ve şık bir görünüm de elde edilir. Cam tavan sistemleri ile konut ve işletmelerde olumsuz hava koşullarının etkisi en aza indirilir. Cam tavan sistemleri sağlam, kaliteli, dekoratif ve uzun ömürlü bir sistemdir. Birçok alanda kullanım imkanı sunan cam tavan sistemi temiz havanın konforlu bir şekilde kullanılması ve en güvenli şeklide açık hava ile etkileşim sağlamanıza imkan tanır. Cam tavan sistemi, iç mekanlarda kullanılmasına rağmen tümüyle dış mekanı hedef alan bir sistemdir. Bu sistem, özellikle dekoratif ve estetik bir görünüm elde etmek amacıyla tercih edilir. Cam tavan sistemi, mekanların doğal, sıcak ve estetik bir atmosfer kazanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda cam tavan sistemi, ses ve ısı yalıtımını artırabilir. Bu da daha konforlu bir iç mekan sağlar. Kaliteli şekilde işlenmiş camlar, dayanıklı ve uzun ömürlü bir tavan sistemine sahip olmanıza olanak tanır. Uygun bakım ile uzun yıllar boyunca kullanılabilirler. Cam tavan sisteminde kullanabileceğiniz farklı türdeki cam seçenekleri ile mekanınıza ve ihtiyaçlarınıza en uygun sistemi tasarlayabilirsiniz. Cam tavan sisteminde kullanılmak üzere sunulan cam seçenekleri, iç mekan tasarımı ve dekorasyona uyum sağlama konusunda geniş bir esneklik sunar.

Cam Tavan Sistemi Teknik Özellikleri

Cam tavan, özel tasarım alüminyum profilleri ile, bütüncül bir sistem anlayışına göre üretilen estetik görünümlü yalıtımsız bir kış bahçesi sistemidir. 2°-22° eğim arasında uygulanabilir. Farklı geometrik formlarda beğeni ve ihtiyaçlarınızı karşılayan uygulamaları olanaklı kılar. Ayrıca özel tasarlanmış çelik destek profili ile gerek görüldüğü yerlerde görselliği bozmadan taşıyıcı takviyesi yapma imkânı da sunar. İnce görünümüne rağmen kalın içyapısı sayesinde dayanıklı ve uzun ömürlü bir kış bahçesine sahip olmanızı sağlar. Kış bahçesi sisteminde kullanılan izolasyon fitilleri EPDM standarlarında üretilmiştir. Opsiyonel olarak içeriden cam taşıyıcı profillere entegreli SPOT LED yada SOFT LED aydınlatma seçenekleri de uygulanabilir. Kış bahçesi sistemindeki ön taşıyıcı ve duvar profilinin eklemli yapısı ve silikonsuz camlama yeteneği sayesinde kolay ve hızlı kurulabilme imkânı verir.

Opsiyonel olarak reflekte, füme ve farklı cam renk seçenekleri sunarken Güvenli cam; “10mm Temperli” ya da “10 mm Temper+HavaBoşluğu 5+5” lamine gibi kombinasyonlara uygun ısıcam profillerinden imal edilir. Yağmur Oluğu profilimiz 152mm x 127mm ebadında ve metrede 4.600 gr. ağırlığındadır. Yağmur suyunu sistem üzerinden toplayarak alt kısmında bulunan dikmelere iletir ve suyun tahliyesini yapar. Ayrıca ön kiriş olarak da Cam Tavan Sistemi’ne mukavemet kazandıran bir unsurdur. Duvar Profilimiz 70mm x 170mm ebadında ve metrede 2000gr. ağırlığındadır. Sistemin monte edilecek duvar veya yüzeye tamamen tutunabilmesini ve tüm taşıyıcı profillerin, açı profilleri ile birleşmesini sağlar.

Dikme profilimiz 120mm x 110mm ebadında ve metrede 3700gr. ağırlığındadır. Dere profilinden gelen yağmur suyunun tahliyesini tamamlar. İki parçadan oluşan bu profil gizli flanş ile yere monte edilir. Böylelikle temiz ve estetik bir görünüm sunar. Taşıyıcı Cam Profilimiz 55mm x 116mm ebadında ve metrede 1610gr. ağırlığındadır. Bu profil duvardan dereye kadar her cam kenarı ve arasına yerleştirilerek Cam Tavan Sistemini taşır. Kenarlarda kullanılan için dış kapaklı, cam aralarında kullanılan için orta kapaklı olmak üzere 2 amaçla kullanılır. Açı profil 28mm x 90mm ebadında ve metrede 1100 gr. ağırlığındadır. Bu profil arkada bulunan Duvar Profilinden önde bulunan Dere Profiline kadar uzanan Cam Tavanı, istenilen eğime göre ayarlamaya olanak sunar. Eklemsel yapısı sayesinde 2 ile 22 derece arasında belirlenen her eğimde maksimum entegrasyon sağlar.

Bize Ulaşın
Tenteks'e hoş geldiniz,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?