Tente Branda

Bioklimatik Tente

bioklimatik-tente

BİOKLİMATİK TENTE NEDİR?

Bioklimatik tente herhangi bir yapı ya da direkt olarak boş bir alana sabitlenerek kurulan otomatik bir sistemdir. Bioklimatik tente sistemleri korunaklı ve dekoratif sistemlerdir. Bioklimatik tente sistemleri dış mekan tasarımlarımında oldukça fazla kullanılmakta ve mekanın konforunu artırmaktadır. Bioklimatik pergola olarak da bilinen bu sistemler otomatik açılıp kapama özelliği sayesinde kullanıcılara fonksiyonel bir kullanım rahatlığı sunmaktadır. Bioklimatik tente sistemlerinde kullanılan malzemenin kalitesi ve sağlamlığı tente sistemi için önemlidir. Malzeme kalitesi sayesinde ürünün kullanım süresi artmaktadır. Bioklimatik tente sistemleri konutlarda ve işletmelerde çok sık tercih edilen tente türleri arasındadır özellikle balkon, veranda, teras, otel, kafe, restoran ve birçok işletmede ihtiyaca yönelik uygun tente sistemleri tasarlanarak üretilmektedir. Bioklimatik tente sisteminin açılır kapanır özelliği sayesinde kullanıcılar, sıcak havalarda güneşin zararlı etkilerinden korunur, yağışlı ve rüzgarlı havalarda ise hava koşullarının olumsuz etkilerinden korunur. Bioklimatik tente sistemleri son derece kullanışlı sistemlerdir ve her mekana özel olarak tasarlanarak çözüm oluşturabilir. Bioklimatik tente sistemi modeli tasarım yapılacak mekanın büyüklüğüne göre değişim gösterir. Mekanı özel bir alana dönüştürecek bioklimatik pergola sistemleri konutları ve işletmeleri çok daha modern ve estetik bir görünüme kavuşturur.

BİOKLİMATİK TENTE MODELLERİ

Bioklimatik tente sistemleri kullanıcılağı mekanın özelliklerine ve ölçülerine göre tasarlanmaktadır. Skyteks Slide, Skyteks Soft ve Skyteks Roll ürünleri bioklimatik pergola sistemleri için en gözde ve modern sistemlerdir.

Skyteks Slide: Makaslar yüksek mukavemete uygun olarak 10 mm alüminyum malzemeden imal edilmektedir. Makaslarda kullanılan su geçirmez rulmanlar sayesinde sistemin sorunsuz ve konforlu çalışması sağlanırken, ayrıca zamanla olumsuz hava koşulların – dan kaynaklanan oksidasyon ve mekanik problemlerin önüne geçilir. Güçlü makas yapısı sayesinde ilk günkü çalışma kabiliyetini uzun yıllar muhafaza eder.

Skyteks Roll: SKYTEKS Roll, özel tasarımı sayesinde kendi ekseninde 110 derecelik bir açıyla hareket eden panellerden oluşan hareketli tavan sistemidir. Bu hareket ortam havalandırması sağlarken aynı zamanda güneşin açısına göre en uygun gölgelendirmeye imkan sunar.

Skyteks Soft: Bioklimatik sistemlerimizin yüksek mokavemetli alüminyum konstrüksiyon yapısı ile RTS sistem mekanizmasının en mükemmel uyumunu sağladık. Böylece pergolanın yeni yüzü SKYTEKS SOFT’u ürettik.

Bioklimatik tente sistemleri tavan sistemi için kullanılan açılır kapanır bir sisteme sahiptir. Özel paneller ile tasarlanan bioklimatik tente sistemleri yağmur, rüzgar, kar ve güneşin zararlı etkilerini en aza indirerek kullanıcıları ve kullanıldığı mekanı üst seviye de korumaktadır. Bioklimatik tente sistemleri alüminyum tasarıma sahip açılır kapanır yapıdadır. Otel, restoran, balkon, veranda, kış bahçesi, yaz bahçesi, kafe gibi birçok alanda kullanım imkanı verir.  Bioklimatik tente sistemleri otomatik ve fonksiyonel bir yapıdadır. Kullanıcının tercih ettiği zamanlarda özellikle güneşli, yağmurlu ve rüzgârlı havalarda açılıp kapatılabilir. Bioklimatik tente sistemlerinin dereceli açılma özelliği sayesinden güneşten faydalanmak ya da korunmak için sistemi farklı derecelerde açabilir, ayarlama yapabilirsiniz. Bioklimatik tente sisteminde aydınlatma imkânı vardır. Aynı zamanda havalandırma özelliği de mevcuttur. Sistemin bakım ve temizlik işlemleri oldukça kolaydır.

BİOKLİMATİK TENTE FİYATLARI

Bioklimatik tente fiyatları belirlenirken birçok farklı kriter göz önünde bulundurulur. Ancak bioklimatik tente fiyatları belirlenirken ilk olarak tente sisteminin ölçü ve boyutlarına dikkat edilir. Bioklimatik tente fiyatları tentenin genişliği, uzunluğu ve yüksekliği gibi çeşitli özelliklere göre farklılık göstermektedir. Büyük boyutlarda ve özel tasarım şeklinde üretilen tente sistemleri genel olarak diğer bioklimatik tente sistemlerine göre daha pahalı olabilir. Ek olarak bioklimatik tente fiyatını belirleyen bir diğer önemli kriter de bioklimatik tente sisteminde kullanılan kumaş ve malzeme tipidir. Tente sisteminde kaliteli ve sağlam bir malzeme kullanıldığında bioklimatik tente sisteminin maliyeti artacaktır buna bağlı olarak da tente sisteminin fiyatı da artış gösterecektir. Bu nedenle bioklimatik tentenin kalitesi, dayanıklılık, su geçirmezlik, güneş ışınlarını engelleme özelliği gibi ayrıcalıklar pergola tente sisteminin fiyatı belirlenirken önemli bir rol oynar. Yüksek kaliteli kumaş ve malzemeden üretilen bioklimatik tente sistemleri diğer sistemlere göre daha pahalı olabilir.

Genel manada bioklimatik tente sistemi özelleştirildikçe fiyatı da ona göre artış göstermektedir. Sistemde kullanılan motor sağlam ve kaliteli seçilmelidir bioklimatik tente sistemi kullanıldığı sürece arıza yapmama ve bakım gerektirmemesi için dayanıklı bir motor entegre edilmelidir. Bu tür kaliteli ve sağlam malzemeler bioklimatik tente sistemlerine entegre edildiğinde sistemin maliyeti ve fiyatı artmaktadır.

Bize Ulaşın
Tenteks'e hoş geldiniz,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?