Tente Branda

Bioklimatik Tente Nedir?

Bioklimatik tente bir özel tasarım tente sistemidir ve tüm hava koşullarında kullanılmak üzere geniş bir uygulama alanına sahiptir. Bioklimatik tente sisteminin en belirgin özelliği çatının alüminyum panellerden oluşması ve bu panellerin farklı derecelerde açılıp ve kapanmasıdır.  Özel tasarım bioklimatik tente, bütüncül bir yapıya sahiptir, tente sisteminde ön, arka ve yanlar için özel tasarlanmış profiller ve contalar yer alır. Sistemde var olan özel yapılar, çalışır aksamlarını, motorunu, elektrik aksamını, mekanik parçalarını tüm dış koşullara karşı korur. 

Bu özel aksam sayesinde drenaj tıkanmaları önlenerek bakım ihtiyacı azaltılır. Yine aynı şeklide sisteme tüm açılardan bakıldığında genel bir bütünlük bakış elde edilir ve estetik görünüm desteklenir. Bioklimatik tentede, dikme profillerinin kapaklı oluşu ile dikme içerisinden pimaş ile su yürütülebilmekte, istenilen noktadan çıkış sağlanabiltedir. Aynı zamanda çıkış noktalarına aluminyum sistem renginde boyalı bitiş elemanı da kullanılmaktadır. Bioklimatik tente sisteminde yer alan esnek ve yapılara uygun su tahliye sistemi, tentenin tüm noktalarından çıkış yapılabilme özelliğine sahiptir.

BİOKLİMATİK TENTE TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Skyteks Bioklimatik tente, 400 cephe 600 açılım/desteksiz; 400 cephe 1050 açılım/destekli 1 modül olarak tasarlanmaktadır. Bioklimatik tentenin dere profili, 163,5×156 mm ebadında ve m/7240 gr. ağırlığındadır. Kiriş profili, 136,5×30 mm ebadında ve m/2510gr ağırlığındadır. Özel tasarım bioklimatik tente, toplamda 30 cm kesit yüksekliğine uluşmaktadır. Konsept tente, dere profilleri, geniş haznesi sayesinde oluşabilecek su taşmalarının önüne geçer. Profiller birbirine bağlandığında bir bütünlük oluşturur ve çift tırnaklı kilit sistemi ile entegre edilir. Buna bağlı oluşan yüksek mukavemet sayesinde uzun açılımlar elde edilebilir. Dikme profili 160×160 mm ebadında ve m/6050 gr. ağırlığındadır. Bioklimatik tentede yer alan dikmeler ile özel tırnak kapaklı yapısıyla su tahliyesi yapılacak alanın içine pvc boru takılarak monte edilir ve oluktan gelen su, pvc yardımı ile tahliye edilir.

 Dikmeler, 6 mm alüminyum flanş ile yere bağlanır ve bu sayede estetiği bozacak vida görüntüsü gizlenir. Dikmelerde paslanmaz cıvata ve gider kullanılarak dikmenin oksitlenmesi engellenir. Panel profilleri 20,6 mm genişliğinde ve m/4630 gr. ağırlığındadır. Özel tasarım tente, panelin içinde yer alan gizli eğim sayesinde oluşabilecek su birikintisi önlenir. Panelin üst kısmında bulunan özel hazne yapısı sayesinde sistem üzerine birikebilecek maddelerin sistemin açılması esnasında içeriye düşmesi engellenir. Kullanışlı özel tasarım tente sahip olduğu ayrıcalıklı paneller ile tek bir noktasal hareket ile açılarak aydınlatma ve havalandırma sağlar.

BİOKLİMATİK TENTE MODELLERİ

Bioklimatik tente, 3 farklı özel tasarım tente modellerinden oluşur ve bu 3 farklı model Skyteks ürünü altında tasarlanır.  3 model Skyteks Slide, Skyteks Roll ve Skyteks Soft olarak isimlendirilir. Bioklimatik tentenin tüm modelleri üstün kalite standartlarına uygun üretilmekte ve uygun fiyat performansı politikasına göre fiyatlandırılır. Otel, restoran, cafe, balkon, veranda, bahçe ve birçok işletmede kullanılan bioklimatik tente sistemleri kullanıcı dostudur ve sık bakım gerektirmez. Bioklimatik tente modellerini incelediğimizde Skyteks Slide, geriye açılır ve toplanır bir sistemdir ve sistemindeki makaslar yüksek mukavemete uygun olarak 10 mm alüminyum malzemeden üretilir. Makaslarda kullanılan su geçirmez rulmanlar sayesinde sistemin sorunsuz ve konforlu çalışması sağlanır ve ek olarak olumsuz hava koşullarından kaynaklanan oksidasyon ve mekanik problemlerin önüne geçilir. Güçlü makas yapısı sayesinde ilk günkü çalışma kabiliyetini uzun yıllar muhafaza eder. Sistemin dört tarafındaki derelerde yer alan fitiller sayesinde ve paneller kapandıktan sonra panel ve dere arasında maksimum izolasyonu sağlar. Güçlü makas yapısı sayesinde oluşan mukavemet paneller üzerindeki çift kanal fitil uygulaması ile birlikte maksimum izolasyona ulaşır. Bununla birlikte panel üzerinden akan suların ortama girmesi engellenir. Böylece olumsuz hava şartlarından etkilenmenize izin vermez. Piston hareketi ile tam kaldırılan paneller maksimum havalandırma sağlar. Kış koşullarında ise 10 derecelik açı ile konumlandığında havalandırma işlevini yerine getirir.

 Skyteks Roll, özel tasarımı sayesinde kendi ekseninde 110 derecelik bir açıyla hareket eden panellerden oluşan hareketli tavan sistemidir. Bu hareket ortam havalandırması sağlarken aynı zamanda güneşin açısına göre en uygun gölgelendirmeye imkân sunar.

 Skyteks Soft, özel tasarım tente sistemi yüksek mukavemetli alüminyum konstrüksiyon yapısı ile Pergola Sistem mekanizmasının mükemmel uyumunu yakalamaktadır. Skyteks Soft, 800 cephe 800 açılım olmak üzere 2 modüle sahiptir. Eğimsiz yapıda kumaş içinde tek yöne verilen bombeler sayesinde su akışı dereye yönlendirilir. Su akışını sağlamakla birlikte ortam havalandırmasına katkı sağlar. Sistemin sıfır eğim kabiliyeti sayesinde, oturum alanlarınızı daha ferah ve konforlu hale getiriyoruz.

Bize Ulaşın
Tenteks'e hoş geldiniz,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?