Tente Branda

Alüminyum Pergole Sistemleri

aluminyum-pergole-sistemleri

Alüminyum pergole sistemleri, işletmelerde ve konutlarda dış mekan alanların tüm mevsimlerde konforlu şeklide kullanılmasını sağlayan en gözde çözümlerdir. Dış mekanlarda alüminyum pergole sistemleri ile dört mevsim konfor ve estetik bir görünüm sağlanması mümkündür.  Alüminyum pergola sisteminin tercih edilmesi ise alüminyum malzemenin sağlam ve şık görünümünden kaynaklanır. Alüminyum pergola sistemleri ile diğer kış bahçesi sistemleri ve cam sistemlerini birlikte kullanarak dış mekanlarınızda geçirdiğiniz zamanın kalitesini artırabilirsiniz. Alüminyum pergola sistemleri kullanıcıların tercihine ve ihtiyacına göre birbirinden farklı modellerde üretilmektedir. Alüminyum pergola sistemleri açılır kapanır tavan özellikleri sayesinde kullanıcıların çok sık tercih ettiği Alüminyum pergola modelleri olarak bilinmektedir. Açılır kapanır Alüminyum pergola sistemlerini tercih eden kullanıcılara birçok farklı desen ve renkte kumaş seçeneği ve renk kartelası ile çözüm sağlanmaktadır. Alüminyum pergola tasarımı ve üretimi kullanıcıların istekleri doğrultusunda farklı şekillerde gerçekleştirilir. Özellikle alüminyum pergola sistemlerinin tercih edilmesinin sebebi açılır kapanır bir sistem olması ve içerisinde aydınlatma fonksiyonunun da bulunmasından kaynaklanır. Alüminyum pergola sistemlerinin açılır kapanır özelliğinin yanı sıra  tümüyle kapanabilir ve  herhangi bir sızma gibi olumsuz durumların meydana gelmesi de mümkün değildir.

Alüminyum Pergola Modelleri

Alüminyum pergola sistemleri, özel bir gergi sistemi ile çalışan ve her türlü hava koşulunda kullanılabilen dayanıklı bir sistemdir.  Alüminyum pergola sistemleri uzun yıllar kullanılabilir ve her mêkana uyumludur. Alüminyum pergola sistemleri kullanım alanı olarak; cafe ve restaurantların dış mekanlarında, konutların bahçe ve teraslarında her mevsim rahatlıkla kullanım imkânı sağlar. Raylı tente sistemleri olarak da bilinen alüminyum pergola sistemleri üç katmanlı bir kumaşa sahiptir.  Sahip olduğu bu kumaş sayesinde yazın sıcaktan ve güneşin zararlı ışınlarından, kışın ise yağmurun ve olumsuz hava şartlarının etkisinden korur. Alüminyum pergola sisteminde yer alan raylar ve yürüyen aksam sessiz çalışır ve sık bakım gerektirmez. Uzaktan kumanda ile yönetilen alüminyum pergola sistemleri aynı alanı açık ve kapalı kullanma özelliğiyle oldukça pratiktir. Alüminyum pergola sistemleri modellerinin çevresine çeşitli kapama sistemleri uygulayarak tümüyle kapalı bir ortam oluşturulabilir. Bu sayede işletme ve konutları yazın sıcak havalarda tamamen açık bir ortam sunarken kışın zor hava şartlarında tamamen kapalı bir ortam halini alır ve dış mêkan keyfini size 4 mevsim sunar. Alüminyum pergola sistemlerinde yer alan sıkışma önleme özelliği, herhangi bir engelle karşılaşıldığında sistemi otomatik olarak durdurur. Bu bir güvenlik özelliğidir. Yüksek tork (120Nm) özellikleriyle raylı tente ürününde maksimum gerdirme sağlar. Diğer radyo frekans düzeyleri ile karışmayan (868 MHz), basit kanal seçimi ve kolay kullanım özelliği sağlayan kumanda sistemine sahiptir.

Alüminyum pergola sistemlerinin hareketini sağlayan motor Alman Becker ve Fransız Somfy marka olup uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir. İleri teknoloji ürünü kumandalar sayesinde dijital ekrandan hareketlerinizi takip edebildiğiniz gibi, tentenizin ne zaman açılıp kapanacağını da belirleyebilirsiniz.Becker ve Somfy motorların tam otomasyon sağlayan rüzgar sensörü, güneş sensörü, radyo alıcılı dimmer (led ışığı kısma özelliği) ve diğer ürünleri de mevcuttur. Bu opsiyonel ürünlerle sisteminizde tam otomasyona sahip olabilirsiniz. Bulunduğunuz alan sıcak olursa, uzaktan kumandanın düğmesine dokunarak rahatça tentenizi açın. Kumandanızdan tek tuş ile ledlerinizi ister kısın ister çoğaltın ya da kapatın. Akıllı kontrol üniteleri ile her türlü hava koşuluna karşı donanımlısınız. Bulutlu gökyüzü, çıkan rüzgâr veya aniden bastıran bir sağanak durumunda tenteniz ne yapılması gerektiğini kendiliğinden bilir. Bu özelliklerle tente sisteminiz zor hava koşullarında zarar görmez.

Alüminyum Pergola Fiyatları

Alüminyum pergola fiyatları birçok farklı faktöre bağlı olarak belirlenir. İlk olarak, Alüminyum pergola sistemlerinde kullanılan malzemenin kalitesi ve sistemin boyutunun büyüklüğü fiyatı belirleyen en önemli etkendir. Alüminyum pergola sistemlerinde kaliteli alüminyum malzeme kullanılması daha dayanıklı ve uzun ömürlü bir pergola sistemine sahip olmanıza imkan sunar, ancak maliyeti artırabilir. Ayrıca, alüminyum pergola sistemleri boyutu ve tasarımı da fiyatları etkiler. Büyük ve karmaşık tasarımlar daha fazla malzeme ve işçilik gerektirir, bu sebeple maliyeti artırır. Alüminyum pergola sistemlerinde montaj ve kurulum hizmetleri de genellikle fiyata dahil edilir, bu da fiyatı belirleyen bir diğer önemli kriterdir. Alüminyum pergola sistemlerinin kurulacağı coğrafi konum ve yerel piyasa koşulları da fiyatları etkileyebilir. Bir diğer önemli nokta ise alüminyum pergola fiyatları metrekare birim fiyatı tam olarak verilememektedir çünkü tam olarak metrekare birim fiyatını belirtmek zor olabilir, ölçülerin farklı olması sebebiyle fiyatlar genellikle ölçüler alındıktan sonra belirlenmektedir. Ancak genel olarak Alüminyum pergola sistemleri fiyatı sistemde kullanılan malzemenin kalitesi, tasarımın karmaşıklığı, montaj süreci ve diğer özel talepler kapsamında belirlenir.  Bu nedenle, tam bir metrekare birim fiyatı belirlemek için özel detayların bilinmesine ihtiyaç duyulabilir.

Bize Ulaşın
Tenteks'e hoş geldiniz,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?