Tente Branda

Açılır Kapanır Teras Sistemleri Nedir?

acilir-kapanir-teras-sistemleri-nedir

Açılır kapanır teras sistemleri, adından anlaşılacağı üzere tam olarak ya da dereceli şeklide açılma kabiliyetine sahip tente sistemleri için kullanılır. Açılır kapanır teras sistemleri özellikle açık hava alanlarında kullanılan ve olumsuz hava şartlarına karşı kullanıcıları ve kullanıldıkları mekana koruma sağlar.  Açılır kapanır teras sistemleri, pergola ve bioklimatik tente sistemleri olarak bilinmekte ve kullanıcının ihtiyacına göre farklı türlerde üretilebilmektedir. Aynı zamanda teras tente sistemi olarak da bilinen bu sistemler, veranda, teras, balkon ve bahçe gibi dış mekanlarda, otel, restoran ve konut gibi birçok farklı mekanda çözüm sunar. Açılır kapanır teras sistemleri genellikle açılır ve katlanabilir panellerden üretilmekte ve konforlu bir kullanım sunmaktadır. Teras tente sistemleri ihtiyaç duyulduğunda açılıp kapatılabilir. Açılır kapanır teras sistemlerinin bu fonksiyonel özelliği sayesinde hava koşullarına uygun olarak mekanın kullanım sürecini ve rahatlığını yukarı çeker. Açılır kapanır teras sistemleri genellikle alüminyum veya dayanıklı malzemelerden üretilir, bu da açılır kapanır teras tentelerin sağlam ve uzun ömürlü olmalarını sağlar. Açılır kapanır teras sistemleri yaz aylarında güneşin zararlı ışınlarını engeller ve güneşli havanın keyfini çıkarmanıza imkan sunarken, yağmurlu veya rüzgarlı havalarda da koruma sağlamak amacıyla tasarlanır.

AÇILIR KAPANIR TERAS SİSTEMLERİ MODELLERİ

Açılır kapanır teras sistemleri, pergola ve bioklimatik tente sistemleri olarak birçok farklı modelde üretilmektedir. Pergola sistemleri raylı tente sistemi olarak ta bilinir ve 1300, 1400, 1600 olmak üzere 3 farklı modelde üretilebilmektedir. Açılır kapanır teras sisteminde kullanılan kumaşlar 5 yıl garantili ithal, 3 katmanlı Block Out SERGE FERRARI ve SIOEN’dir. Kumaşlar alev yürütmeme ve güneş ışığını geçirmeme özelliğine sahiptir. Açılır kapanır teras sisteminde PVC esaslı flexy özelliğiyle dış hava şartlarına uygun kumaşlar tercih edilir.  Açılır kapanır teras tente modellerinde sistem işlevselliği, oluşabilecek fiziki olumsuzluklara karşı 5 yıl garanti kapsamındadır. Açılır kapanır teras sisteminde kalteli motorlar kullanılır. Sıkışma önleme özelliği, herhangi bir engelle karşılaşıldığında sistemi otomatik olarak durdurur. Bu bir güvenlik özelliğidir. Yüksek tork (120Nm) özellikleriyle raylı tente ürününde maksimum gerdirme sağlar. B-Tronic tabletle evinizdeki ve iş yerinizdeki tenteleri, Becker otomatik panjurları, Becker otomatik perdeleri, Becker alıcılı tüm prizleri, Becker alıcılı tüm ışıklarınızı, KNX tabanlı tüm cihazları (klima, kombi vs.) internetinizin olduğu her yerden cepten, tabletten açıp kapatarak kontrol edebilirsiniz. Raylı tente sisteminde 24 Volt led aydınlatma kullanılır (700 lümen-3000 kelvin-gün ışığı) ve ortalama m2 ’ye bir adet gelecek şekilde dizayn edilir. Tente kumaş profiline uygulanarak polikarbon led kasaları ile sisteme entegre edilir. Enjeksiyon kalıpta üretilmiş, yüksek alaşımlı alüminyum dökümden yapılan bu özel aparat sayesinde iki oluğun birleşimi sağlanır. Bu aparatın kullanılmasının en önemli avantajı oluk birleşim noktalarındaki izolasyon sorunlarını birebir çözüp, estetik olarak daha şık bir bitiş sağlamaktır. Tasarım olarak ayrıca sistemin yekpare görünmesi açısından tamamlayıcı niteliktedir. Bir diğer açılır kapanır teras sistemi modeli de bioklimatik tente sistemidir. Bioklimatik tente sistemi Skyteks Roll, Skyteks Slide ve Skyteks Soft olmak üzere 3 farklı modelde üretilir. Birinci sınıf hammaddeler ve kendi kalıplarımız ile tasarlanan paneller, hava şartlarına ve kullanıcı tercihine göre farklı açılarda konumlandırılarak her türlü hava koşulunda iklimlendirmeye olanak sağlar. Skyteks, kış aylarında iç ortam ısıl konfor koşullarını büyük ölçüde karşılarken hava sıcaklığını dengeleyerek enerji verimliliği sağlar. Sistemde yer alan yan kapaklar, iklim şartlarından kaynaklı ya da zamanla oluşabilecek sorunları kalıcı olarak ortadan kaldırır. Sunulan çeşitli renk, model seçenekleri ve farklı alan kapama çözümleri sayesinde tasarımlarını mimari yapınız ile estetik bir uyum yakalayacak.

AÇILIR KAPANIR TERAS SİSTEMLERİ FİYATLARI

Açılır kapanır teras sistemi fiyatları belirlenirken birçok farklı kriter göz önünde bulundurulmalıdır. Özellikle açılır kapanır teras sisteminde kullanılan malzemelerin kalitesi, açılır kapanır teras sistemi fiyatı üzerinde belirleyici bir rol oynar. Yüksek kaliteli alüminyum, kumaş ve cam sistemlerinin tercih edildiği ve pek çok dayanıklı malzemelerin kullanıldığı, açılır kapanır teras sistemleri daha pahalı olabilir. Bir diğer kriter ise açılır kapanır teras sisteminin kullanıldığı mekanın ölçüleri ve tasarımıdır. Büyük ölçülere sahip ve zor bir mekanı kapatırken tasarlanan sistemin fiyatı diğerlerine göre daha farklı olacaktır. Özel tasarımlar veya büyük ölçüler genellikle daha maliyetlidir. Diğer bir yandan açılır kapanır teras sistemi kurulumu ve montajı da maliyeti belirler. Uzman ve ustalar tarafından montaj gerektiren tente sistemleri genellikle daha pahalı olabilir. Açılır kapanır teras sistemleri çoğu zaman kış bahçesi sistemleri ile bir arada kullanılarak zenginleştirilebilir. Tente sistemleri bu şeklide özelleştirildiğinde maaliyet artabilir. Tente sistemi uzaktan kumanda ile kontrol edildiğinde aydınlatma ve farklı aparatlar entegre edildiğinde fiyatı artabilir. Kaliteli ve sağlam malzemelerin kullanıldığı Açılır kapanır teras sistemi diğerlerine göre daha pahalı olabilir. Açılır kapanır teras sisteminin fiyatı uzmanlar tarafından sistem projelendirildiğinde müşteriye sunulmalıdır. Tente sisteminde m2 fiyatı vermek doğru olmayacaktır çünkü sistemin ölçüleri mekana göre değişiklik göstereceği için net bir fiyat vermek mümkün değildir.

Bize Ulaşın
Tenteks'e hoş geldiniz,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?