Tente Branda

Otomatik Pergola Sistemleri

otomatik-pergola-sistemleri

Otomatik pergola sistemleri sisteme entegre motor ile otomatik hale getirilmektedir. Otomatik pergola sistemleri motorlu pergola olarak da adlandırılır. Otomatik pergola sistemleri alüminyum profiller üzerine gerilen özel ithal kumaşlar ile üretilmektedir.  Otomatik tente sistemler kurulduğu alanı ve kullanıcıları 4 mevsim olumsuz hava şartlarından korumaktadır. Otomatik Pergola sistemleri diğer cam sistemleri ve kış bahçesi sistemleriyle bir arada kullanılarak daha muhafazalı bir hal alır ve estetik bir görünüme sahiptir. Otomatik pergola sistemleri balkon, veranda, teras, bahçe, otel, restoran ve kafe gibi işletmelerde de kullanılır. Şık ve estetik görüntüsü sebebiyle sıkça tercih edilen Otomatik pergola sistemleri fonksiyonel yapısı ile de kullanıcıya konforlu bir alan sunar.  Otomatik pergola sistemlerinde yer alan özel motor sisteme entegre kumanda sayesinde kolayca kontrol edilebilir.

Otomatik Pergola Kullanım Alanları

Otomatik Pergolanın kullanım alanları balkon, veranda, teras, bahçe, otel, restoran ve kafe gibi hem işletme hem de konutlardır. Kullanılacağı alanın ölçülerine be kullanıcının isteğine göre özel olarak üretilen otomatik pergola sistemleri birçok farklı alanda çözüm sağlamaktadır. Otomatik pergola sistemlerinin en dikkat çekici özelliği ise bu sistemlerin kış bahçesi olarak kullanılabiliyor olmasıdır. Otomatik pergola sistemleri, cam sistemleri ile özellikle giyotin cam sistemi ile birlikte kullanılmakta aynı zamanda cam tavan, sürme cam ya da sabit cam sistemleri ile de birleştirilmektedir. Otomatik pergola sistemleri kullanıcının isteğine göre açılıp kapanabilir ve isteğe göre tamamen açık ve kapalı konumlandırılabilir. Otomatik pergola sistemleri sessiz ve hızlı şekilde çalışmaktadır. Otomatik pergola sistemleri konutlarda ve aynı şekilde giyotin cam, sürme cam, cam tavan ve sabit cam sistemleri ile birlikte kullanılabilir.

Otomatik Pergola Modelleri

Otomatik pergola sistemleri, tüm hava koşullarında, geniş uygulama alanına sahiptir. Bu sistemde çatı, alüminyum panellerden oluşur. Otomatik pergola sistemleri açılır ve toplanır. Cafe ve restoranlarda şık bir tamamlayıcı olması yanı sıra otomatik pergola sistemleri konutlarda da kış bahçesi olarak kullanılır. Çatının hareket kabiliyeti sayesinde paneller, belli bir açıda tutulduğunda doğal havalandırma sağlanırken aynı zamanda gölgelik olarak da kullanılabilir. Panellerin yaptığı katlanma hareketi sayesinde, temizliği çatıya çıkmaya gerek kalmadan içeriden kolayca yapılabilir. Elektrostatik fırın boya ile renklendirilir, istenilen her renkte uygulama yapılır. Fırın boya sayesinde uzun ömürlüdür. Sistem yağmurda dahi havalandırma yapma özelliğine sahiptir.  Gün içinde panelleri güneşin açısına göre konumlandırabilirsiniz.  Kumanda kontrolü sayesinde istediğiniz açıda veya konumda durdurabilirsiniz. Taşıyıcı profillerde bulunan odacıklar sayesinde, istediğiniz aydınlatma aksesuarını kablo kanalı gerektirmeden sisteme entegre edebilirsiniz. Opsiyonel olarak içeriden entegreli LINE LED şerit ve gizli SOFT LED aydınlatma seçenekleri de sunulan sistemde, etrafını çevreleyen LINE LED şeritleri güneş panelleri tam açık konumdayken de mekânı içeriden aydınlatmayı mümkün kılar. Gizli SOFT LED aydınlatmadaki RGB özelliği ile sarı, beyaz, kırmızı renk dönüşümleri yapabilir. Ortamı temiz hava ile yenilemek istediğinizde, yüksek panel oluk yapısı ile dış hava koşullarından etkilenmeden içeriye sürekli temiz hava akışı sağlanır.

Otomatik Pergola Fiyatları

Otomatik pergola fiyatları bazı özel kriterlere göre belirlenir. Öncelikle, otomatik pergola sistemlerinde kullanılan malzemelerin türü ve kalitesi önemlidir. Dayanıklı ve yüksek kaliteli malzemeler genellikle daha yüksek maliyetlidir. Aynı zamanda pergolanın boyutu ve tasarımı fiyatları etkiler. Büyük ve karmaşık tasarımlar genellikle daha pahalıdır. Otomatik sistem özellikleri ve modeli de fiyatı belirler. Otomatik pergola sistemlerinin motorlu, uzaktan kumandalı veya sensörlü sistemler ile üretildiğinde ek maliyet getirebilir. Otomatik pergola sistemleri montaj ve kurulum süreci de fiyatı etkiler. Uzman ekiplerle yapılan kurulumlar genellikle daha maliyetlidir, ancak uzun vadede daha dayanıklı ve güvenilir olabilir. Otomatik pergola sistemlerinin fiyatları genellikle ölçü alımı ve proje çizimi sonrasında belirlenir. İlk adımda, uzman ekipler, müşterinin ihtiyaçlarına ve mekanın özelliklerine uygun olarak detaylı ölçü alır. Ardından, bu ölçüler ve müşterinin beklentileri doğrultusunda özel bir proje çizilir. Proje, kullanılacak malzemelerin türünü, tasarım detaylarını, otomatik sistem özelliklerini ve diğer önemli unsurları içerir. Otomatik pergola sistemleri fiyatlandırması, bu projenin karmaşıklığı, malzeme kalitesi ve özellikleri temel alınarak yapılır. Müşteri, belirlenen fiyat teklifi üzerinden projeyi değerlendirir ve onayladığı takdirde, uzman ekipler montaj ve kurulum sürecine başlar. Bu yöntem, müşteriye özel ve ihtiyaca yönelik çözümler sunmayı sağlar.

Bize Ulaşın
Tenteks'e hoş geldiniz,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?