Tente Branda

otomatik tente

İçindekiler

DCIM100MEDIADJI_0977.JPG

Ürünü tanıyın!

Binaların, verandaların ya da pencerelerin girişini gölgeleyen ve koruyan üst örtüler genel olarak tente adıyla anılmaktadır. Pek çok farklı türleri bulunmasına karşın tente modelleri temelde, monte edildikleri alanları mevsimsel etkilerden ve kötü hava koşullarından korumayı sağlar. İşlevsel özellikleri ve sağladıkları faydalar nedeniyle tente modelleri evlerde ve iş yerlerinde büyük ilgiyle karşılaşan uygulamalar arasında yer alır. Evlerdeki balkon ve teras gibi alanların yanı sıra kafelerin, iş yerlerinin ve restoran gibi yerlerin açık alanlarını mevsim özelinde değişen olumsuz hava koşullarından korumak için tente sistemlerinden faydalanılabilir.

Evleri, iş yerlerini ve çok çeşitli alanları güneşten koruma amacıyla özel olarak geliştirilen gölgelendirme sistemleri olan tenteler, konforlu bir gölgelik alan sunduğu gibi ısı yalıtımı sağlama konusunda da faydalıdır. Sağlam yapıları sayesinde çeşitli hava koşullarına karşı en iyi şekilde koruma sağlayan tente sistemlerinin kumaşları, UVA ışınlarına ve diğer zararlı elementlere karşı filtre görevi görecek şekilde tasarlanmaktadır.

İLETİŞİME GEÇİN​!

Whatsapp ya da Telegram üzerinden kolaylıkla bize ulaşabilirsiniz!

DCIM100MEDIADJI_0878.JPG
Otomatik Tente Nedir?

Motorlu ya da mekanik bir cihaz olan otomatik tente; binaların dış cephesine, en üst kattaki duvara ya da pencereye monte edilerek güneş ışısından ve parıltısından koruma sağlanmasını amaçlar. Otomatik tentelerde bulunan sensörler, dış sıcaklıkları algılar ve buna göre tepki vererek konforlu bir kontrol imkanı sağlar. Bu sayede güneşin yaydığı ısı yükselmeye başlayınca açılan otomatik tente güneş batınca geri çekilir. 

Otomatik tente sistemleri teraslar ve sundurmalar gibi çok çeşitli yapılarda gölge ve konforlu yaşam alanları elde edilmesini sağlar. Otomatik tente sistemleri aynı zamanda herhangi bir dış mekana özgün bir stil kazandıran dekoratif öğeler arasında yer alırlar. Otomatik tente sistemlerinde geleneksel kumaşlardan ya da vinilden elektrikli tenteleri kadar pek çok farklı tente stilinin kullanılması mümkündür.

 

Otomatik Tente Sistemi Nasıl Çalışır?

Cafe, restoran gibi dış alanlarda da bölümleri olan mekanlarda ve evlerde oluşturulabilecek, kapalı balkon ve kış bahçesi gibi her mevsim kullanıma uygun özel alanlarda otomatik tente sistemleri kullanımı konfor sağlar. Otomatik raylı tente sistemlerinde kullanılan tente malzemeleri, su ve diğer dış unsurlardan etkilenmeyecek dayanıklılığa ve kaliteye sahip olmalıdır. Böylece otomatik tente sistemleri uzun yıllar boyunca güvenli ve konforlu bir şekilde kullanılabilir.

Geniş alanları gölgelendirmek ve zorlu hava koşullarının olumsuz etkilerinden korumak amacıyla kullanılan otomatik tente sistemlerinin, olumsuz hava şartlarına karşı yüksek dayanıklılığa sahip olması önemli bir avantaj olarak kabul edilir. Bu nedenle otomatik tente sistemleri farklı mekanların geniş dış alanlarını kapatma amacıyla tercih edilebilecek en işlevsel çözümlerden biridir.

Otomatik tente sistemleri, tamamen alüminyum profillerin kullanılması yoluyla üretilir. Sıklıkla kullanılan bu sistemler; alüminyum profillerin içerisinden taşıyıcı tekerleklerle gezdirilmekte, ileriye uzun mesafelere doğru kısa sürede motor yardımıyla açılıp kapanır motorlu otomatik tente dizaynı olma özelliği taşımaktadır.

 

default

Her Koşulda Kullanılabilir

Cafe ve restoran gibi işletmelerin açık bölümlerinin hem yaz hem kış aylarında kullanılmasını sağlayan otomatik tente sistemleri aynı zamanda tente sistemlerinin en dayanıklı ve kapsamlılarından biridir. Yıllar boyu aynı hızda ve herhangi bir deformasyon söz konusu olmadan kullanılmasına imkan veren otomatik tente sistemleri hem küçük yüzeylerin kapatılması sürecini destekler hem tavanın tamamının doğrudan otomatik tente gibi bir sistem aracılığıyla açılır kapanır hale getirilmesi sağlanabilir. Bu sayede açma kapama süreci konforlu bir şekilde yönetilebilir. default

Otomatik Tente Modelleri Nelerdir?

Özel bir gergi sistemi bulunan bu sayede her tür hava koşuluna en iyi şekilde dayanabilen, her tür mekanda uzun ömürlü kullanım imkanı veren otomatik tente sistemleri otel, cafe, veranda, balkon ve restoranların dış mekanları ile konutların teras ve bahçelerinde kolayca kullanılır. 

Hareketli tente sistemleri sahip oldukları üç katmanlı kumaş sayesinde yaz aylarında sıcak havadan ve güneşin zararlı ışınlarından korur. Kış aylarında ise yağmur ve rüzgar gibi olumsuz hava koşullarının etkisini minimize eder. Açılır kapanır tente modelleri sahip oldukları raylar ile yürüyen aksamları sayesinde son derece sessiz bir şekilde çalışan ve bakım gerekliliği bulunmayan otomatik tente modelleridir. 

Uzaktan kumanda ile yönetilebilen raylı tente modelleri, aynı alanı hem açık hem kapalı bir şekilde kullanma özelliği sunarak avantajıyla öne çıkar. Raylı tente modellerinin çevresine kullanım alanının özelliklerine ve ihtiyaçlarına bağlı olarak çeşitli kapama sistemleri uygulanması sayesinde konforlu ve güvenli bir kapalı alan oluşturmak mümkündür. Bu sayede mekanlar müşterilerine, yaz aylarında açık alanların keyfini çıkarma imkanı sunarken; kış aylarının zorlu hava şartlarında kapalı bir ortam haline getirerek dış mekan keyfinin kesintisiz 4 mevsim yaşanmasını sağlarlar.

Pratik ve kontrol edilebilir özellikleri, otomatik raylı tente modellerinin diğer tente modellerine göre teknolojik açıdan öne çıkmasını sağlar. Otomatik raylı tente modellerinde motorlu tenteyle verici arasında kablo kullanımı ihtiyacı yoktur. Tenteler radyo teknolojisiyle çalışmakta olup uzaktan kontrol edilebilirler. Üç katmanlı kumaştan üretilen otomatik raylı tente sistemleri uzaktan kumandası sayesinde son derece pratik bir şekilde açılıp kapatılabilir.

Otomatik Tente Avantajları Nelerdir?

Otomatik tente sistemleri, özel bir gergi sisteminden faydalanmak suretiyle her tür hava koşulunda konforlu yaşam alanları oluşturma amacıyla tercih edilen yapılardır. Görünümleri açısından değerlendirildiğinde son derece şık profilleriyle beğeni toplayan otomatik tente modelleri sağladıkları avantajlar sayesinde evlerde ve iş yerlerinde giderek artan bir popülariteye sahiptirler. Otomatik tente sistemleri, hemen her alana uygun olarak tasarlanabildikleri için yılın her mevsimi kolayca kullanılabilirler.

Özel bir gergi sisteminin bulunduğu otomatik tente modelleri, kolayca açılıp kapanabilmeleri sayesinde açık ortamların kapalı hale getirilmesine yardımcı olurlar. Kış aylarında sıklıkla karşılaşılan rüzgar, soğuk, yağmur ve kar gibi olumsuz hava koşulları her tür açık alanın konforlu bir şekilde kullanılmasını önleyen unsurlar haline gelebilir. 

Bunun sonucunda kış aylarında ya da farklı mevsimlerdeki yağışlı, rüzgarlı havalarda kafe ve restoran gibi işletmelerin açık alanlarını kullanmak mümkün olmaz. Yaz aylarının sıcak ve güzel havalarında ise aşırı sıcak ve yoğun güneş ışığı, ilgili ortamda konforlu vakit geçirilmesini önleyebilir. Bu aşamada devreye giren otomatik tente sistemleri dış ortamlardaki her tür olumsuz hava koşulunun konfor bozan etkisini ortadan kaldırarak, dış mekan yaşam alanlarının mümkün olan en verimli şekilde kullanılmasına yardımcı olur.

İstenen büyüklükteki alanlara gölgelendirme yapma imkanı sunan otomatik tente modelleri, kullanım alanına göre özel olarak tasarlanıp üretilmektedir. Bu sayede farklı büyüklüklerdeki alanlarda otomatik tente kullanımından optimum fayda sağlanması mümkün olmaktadır. 

Otomatik tente modelleri, kullanıldıkları alanlarda dekoratif görünümler elde etmeye yardımcı olan sistemlerdir. Hem işlevsellikleri hem görsellikleri ile göz dolduran otomatik tente modelleri kullanıldıkları kafe, restoran, alışveriş merkezi, otel ya da diğer alanlarda üst düzey uyum sergilerler. Bu nedenle ilgi çekici, zarif ve şık mekanlar oluşturma sürecinde önemli bir görev üstlenirler.

Otomatik Tente Kullanım Alanları Nelerdir?

Otomatik tente sistemleri genellikle evlerde ya da farklı alanlarda hizmet veren işletmelerde açık alanları kapatma amacıyla kullanılır. Kafe, otel, restoran, alışveriş merkezi, balkon ve teraslar otomatik tente sistemlerinin en çok kullanıldığı alanlar olarak sıralanabilir. Kafe ve restoran gibi ticari işletmelerin açık alanlarında müşterilerin yılın 12 ayı boyunca konforlu ve keyifli zamanlar geçirebilmesi aynı zamanda söz konusu işletmelerin karlılığının artmasında da önemli rol oynayacaktır.

Evlerin ve iş yerlerinin açık alanlarında kış ayları, kapalı alanlarındaysa yaz ayları konforlu bir şekilde vakit geçirmek pek olası değildir. Tabii ki otomatik tente sistemleri kullanılmadığı sürece…Ayarlanabilen otomatik tente sistemlerinin kullanılması sayesinde zorlayıcı olabilen mevsimsel şartlar ortadan kaldırılabilmekte, açık alanlar tamamen ya da kısmi olarak kapatılabilmektedir.

Otomatik tente modelleri; yalnızca cafe, restoran, otel bahçesi gibi alanlarda değil yağmur ve olumsuz hava koşullarına karşı koruma ve gölgelendirme elde edilmek istenen tüm mekanlarda kullanılabilir. Güneşlikli alanların üzerinin kapatılması için otomatik tente kullanımı sıklıkla tercih edilir. Dışarıda bölümleri bulunan işletmelerin yanı sıra evlerde kış bahçesi ya da kapalı balkon gibi her mevsim kullanılabilecek özel alanların oluşturulabilmesi noktasında otomatik tente modelleri işlevsel çözümler olarak öne çıkar.

Suyu ve diğer dış etkenleri geçirmez özellikte, dayanıklı ve kaliteli malzemelerden üretilen tente malzemeleri uzun süreli kullanım ömrü ve konforuyla öne çıktığı gibi; cafe, restoran gibi işletmelerde farklı alanlar alıştırmak ve bu alanların etkin şekilde kullanılmasını sağlamak için tercih edilir. Model ve özellik açısından çeşitliliğe sahip olan otomatik tente modelleri hem işlevsellikleri hem estetik açıdan sağladıkları avantajlar dolayısıyla gerek işletmelerde gerek konutlarda en çok tercih edilen çözümler arasında yer alır.


Müşteri Yorumları

İletişime Geçin!

Bize Ulaşın
Tenteks'e hoş geldiniz,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?